Railex și-a luat revanșa

Railex s-a revansat cu varf si indesat in fata celor de la Adistal, dupa infrangerea inregistrata in finala din acest an a Cupei Cartierelor. Echipa patronata de Ilie Lahman s-a impus luni seara, in fata “galben-negrilor”, cu scorul de 5-1, intr-un meci contand de acesta data pentru etapa a 25-a din cadrul Campionatului Judetean de Minifotbal. Railex si-a asigurat victoria care o aduce la un pas de titlul de campioana in repriza secunda, cand a marcat de cinci ori consecutiv prin Tomescu (2), Sevaciuc (2) si Murariu. De partea cealalta, trupa lui Adi Costeniuc a inscris golul de onoare in ultimul minut de joc, cand Grigoras a transformat o lovitura de pedeapsa de la 9 metri.

In cel de-al doilea meci al zilei, Interconti si-a respectat blazonul si a castigat, cu scorul de 9-1, in fata celor de la Topgeosys. Campioana en-titre si-a asigurat victoria prin golurile inscrise de Tcaciuc (4), Botezatu (2), Julei, Crainiciuc si portarul Vornicu, ultimul transformand un penalty. De partea opusa, “ecologistii” au marcat golul de onoare in prima repriza, printr-un sut la coltul lung trimis de Irimia.

Ambele jocuri s-au desfasurat pe terenul bazei sportive Ramiro si au fost arbitrate de Ghita Ignatescu.

15. Omniasig 23 3 0 20 46-125 9p

Sezonul 2011/12 al Campionatului Judetean de Minifotbal e organizat in parteneriat cu GazetaSV.ro.