Railex a câştigat Cupa Strikers

Railex a castigat prima editie a Cupei Strikers la minifotbal, dupa ce s-a impus, duminica, in finala competitiei de la Iulius Mall, cu scorul de 4-3, in fata gruparii Danalis. Echipa patronata de Ilie Lahman a pus mana pe trofeu in urma loviturilor de departajare, dupa ce la sfarsitul timpului regulamentar de joc, cele doua finaliste se aflau la egalitate, scor 1-1, dupa golurile marcate de Nicoara, respectiv Corban.

Railex a mizat de-a lungul Cupei Strikers pe urmatorul lot de jucatori: Danut Tipa, Marius Macovei, Florin Haraga, Daniel Cazacu, Marian Ungureanu, Liviu Luca, Adrian Ungureanu, Sorin Nicoara, Cornel Cainari si Radu Tomescu, ultimii trei fiind si coechipieri la divizionara a treia Sporting Suceava.

Grupa A: Kamer, No Name, Railex, Inter United, Trucatii Cajvana.
ora 09.00: Kamer – No Name: 6-0
ora 09.25: Railex – Inter United: 5-2
ora 11.30: Kamer – Trucatii Cajvana: 4-0
ora 11.55: No Name – Inter United: 3-2
ora 14.00: Railex – Trucatii Cajvana: 7-0
ora 14.25: Kamer – Inter United: 2-1
ora 16.30: No Name – Trucatii Cajvana: 1-8
ora 16.55: Kamer – Railex: 0-1
ora 19.00: Inter United – Trucatii Cajvana: 0-3
ora 19.25: No Name – Railex: 0-3

Grupa B: Fc Itcani, Fc Obcini, Fc Aek, Batranii, Rangers.
ora 09.50: Fc Itcani – Fc Obcini: 3-0
ora 10.15: Fc Aek – Batranii: 2-4
ora 12.20: Fc Itcani – Rangers: 0-3
ora 12.45: Fc Obcini – Batranii: 1-0
ora 14.50: Fc Aek – Rangers: 0-4
ora 15.15: Fc Itcani – Batranii: 0-6
ora 17.20: Fc Obcini – Rangers: 3-1
ora 17.45: Fc Itcani – Fc Aek: 0-3
ora 19.50: Batranii – Rangers: 1-1
ora 20.15: Fc Obcini – Fc Aek: 10-0

Grupa C: Amigos de Bola, Danalis, Cambis, Ecotehnic, Crazy Team.
ora 10.40: Amigos de Bola – Danalis: 0-7
ora 11.05: Cambis – Ecotehnic: 1-3
ora 13.10: Amigos de Bola – Crazy Team: 1-5
ora 13.35: Danalis – Ecotehnic: 4-0
ora 15.40: Cambis – Crazy Team: 1-7
ora 16.05: Amigos de Bola – Ecotehnic: 1-2
ora 18.10: Danalis – Crazy Team: 1-1
ora 18.35: Amigos de Bola – Cambis: 1-2
ora 20.40: Ecotehnic – Crazy Team: 0-7
ora 21.05: Danalis – Cambis: 9-6

Grupa D: LiraFlor, Fru, Jank Star, Adistal, Sporting Vointa.
ora 09.00: LiraFlor – Fru: 0-0
ora 09.25: Jank Star – Adistal: 0-10
ora 09.50: LiraFlor – Sporting Vointa: 1-0
ora 10.15: Fru – Adistal: 3-3
ora 10.40: Jank Star – Sporting Vointa: 0-2
ora 11.05: Liraflor – Adistal: 0-4
ora 11.30: Fru – Sporting Vointa: 2-0
ora 11.55: LiraFlor – Jank Star: 8-4
ora 12.20: Adistal – Sporting Vointa: 0-4
ora 12.45: Fru – Jank Star: 9-2

Sferturi de finala:
ora 13.15: Railex – Batranii: 4-1
ora 14.00: Fc Obcini – Kamer: 1-8
ora 14.45: Crazy Team – Adistal: 3-1
ora 15.30: Fru – Danalis: 1-5

Semifinale:
ora 16.15: Railex – Crazy Team: 8-2
ora 17.00: Kamer – Danalis: 0-1

Finala mica:
ora 18.00: Crazy Team – Kamer: 3-9

Finala mare:
Railex – Danalis: 4-3 (d.p.)

Cupa Strikers a reunit pe terenul de la Iulius Mall mai multe nume cunoscute ale fotbalului local precum: Catalin Pascal, Cristi Spatar, Ionut Plamada, Sergiu Corban, Marius Pascanut, Razvan Breniuc, Catalin Golofca – toti de la Rapid Suceava, Vlad Murariu, Sorin Nicoara, Cornel Cainari, Radu Tomescu – toti de la Sporting Suceava, Vlad Stanescu (ex. Petrolul Ploiesti), Florin Plamada (CS Otopeni), Nicu Azaharioaiei si Mihai Luca (ambii de la CSM Pascani), Andrei Duman (Otelul II Galati) si Marius Romaniuc.

Competitia a fost organizata de Club Strikers, in parteneriat cu Asociatia “Sportul pentru toti” si www.GazetaSV.ro. Cea de-a doua editie a Cupei Strikers este programata la inceputul lunii septembrie.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Railex a câştigat Cupa Strikers"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*