Promovarea inca se joaca

Penultima etapa a Ligii a V-a a prelungit tensiunea in privinta luptei pentru promovare. Astfel, Vointa Stroiesti si Sporting Bunesti au remizat, scor 1-1, in derbyul Seriei a III-a si raman despartite de un singur punct in fruntea clasamentului.

O afacere in doi a ramas si promovarea din Seria a III-a, unde Zimbrul Siret si Avantul Gramesti s-au impus cu acelasi scor de 2-0 in runda de duminica, fiind separate de un singur punct in varful ierahiei, inaintea ultimului joc din actulul sezon.

Seria I (Etapa a XXI-a):
Victoria Vatra Moldovitei – Bradul Putna 2-1
Progresul Fratautii Vechi – Stejarul Cajvana 6-0
Fagga Pârtesti de Jos – Standard Radauti 3-4
Unirea Horodnic – Scoala de Fotbal Radauti 3-0
Avântul Volovat – Carpati Galanesti 2-0
Flacara Vicovu de Jos – Bucovina Fratautii Noi 3-5

1. Bucovina Fratautii Noi 21 16 5 0 71 – 30 53
2. Avantul Volovat 21 15 2 4 63 – 24 47
3. Standard Radauti 21 15 1 5 63 – 38 46
4. Unirea Horodnic 21 10 6 5 47 – 36 36
5. Bradul Putna 21 10 4 7 51 – 31 34
6. Progresul Fratautii Vechi 21 9 3 9 46 – 42 30
7. Flacara Vicovu de Jos 21 9 2 10 49 – 52 29
8. Victoria Vatra Moldovitei 21 8 3 10 44 – 56 27
9. Stejarul Cajvana 21 6 2 13 46 – 56 20
10. Carpati Galanesti 21 6 1 14 34 – 47 19
11. Fagga Partesti de Jos 21 4 3 14 45 – 79 15
12. Scoala de Fotbal Radauti 21 2 0 19 13 – 84 6

Seria a II-a (Etapa a XXI-a):
Sporting Suceava – Locomotiva Dornesti 3-1
Bucovina Serbauti – Zimbrul Siret 0-2
Eusadi Negostina – Recolta Fântânele 0-3
Viitorul Adâncata – Progresul Salcea 3-1
Avantul Grame[ti – Stiinta Mitoc 2-0
Bucovina Calafindesti – Viitorul Veresti 0-4

1. Zimbrul Siret 21 16 1 4 67 – 21 49
2. Avantul Gramesti 21 15 3 3 76 – 25 48
3. Viitorul Veresti 21 14 1 6 58 – 33 43
4. Viitorul Adancata 21 12 3 6 50 – 32 39
5. Sporting Suceava 21 11 2 8 53 – 42 35
6. Stiinta Mitoc 21 10 2 9 50 – 32 32
7. Bucovina Serbauti 21 8 7 6 43 – 40 31
8. Locomotiva Dornesti 21 9 1 11 52 – 39 28
9. Recolta Fantânele 21 9 1 11 48 – 64 28
10. Bucovina Calafindesti 21 5 2 14 39 – 71 17
11. Progresul Salcea 21 2 4 15 29 – 88 10
12. Eusadi Negostina 21 1 1 19 17 – 83 4

Seria a III-a (Etapa a XXI-a):
Rapid II Suceava – Spicul Moara 7-1
Vointa Stroiesti – Sporting Bunesti 1-1
Foresta Râsca – Somuzul Preutesti 2-3
Victoria Paltinoasa – Inter Capu Câmpului 1-4
Fulgerul Ciprian Porumbescu – Progresul Ilisesti 7-3
Avântul Baia – Moldova Draguseni 0-2*

*meci intrerupt in minutul 23.

1. Vointa Stroiesti 21 14 4 3 55 – 24 46
2. Sporting Bunesti 21 14 3 4 57 – 32 45
3. Inter Capu Campului 21 12 3 6 60 – 41 39
4. Rapid II Suceava 21 11 2 8 66 – 49 35
5. Somuzul Preutesti 21 11 2 8 50 – 44 35
6. Victoria Paltinoasa 21 11 2 8 45 – 42 35
7. Fulgerul Ciprian Porumbescu 21 9 2 10 55 – 59 29
8. Moldova Draguseni 21 8 2 11 62 – 63 26
9. Progresul Ilisesti 21 6 4 11 42 – 67 22
10. Avantul Baia 21 6 2 13 53 – 62 20
11. Foresta Rasca 21 5 4 12 46 – 61 19
12. Spicul Moara 21 3 2 16 39 – 77 11

Seria a IV-a (Etapa a XXI-a):
Arinul Dorna Arini – Calimanelul Panaci 4-1
Larix Dornisoara – Suhardul Ciocanesti 2-1
Raraul C-lung Moldovenesc – Vânatorul Dorna Candreni 1-4
Forestierul Frumosu – Turbo Forest Poiana Stampei 0-3
CS Gura Humorului – Bistrita Brosteni 3-0
Bistrita Aurie Cârlibaba- Calimani Saru Dornei 1-1*

*meci intrerupt in minutul 77.

1. Arinul Dorna Arini 21 18 1 2 81 – 27 55
2. CS Gura Humorului 21 17 1 3 91 – 19 52
3. Suhardul Ciocanesti 21 13 3 5 48 – 36 42
4. Vanatorul Dorna Candreni 21 13 1 7 59 – 33 40
5. Turbo Forest Poiana Stampei 21 10 5 6 50 – 39 35
6. Forestierul Frumosu 21 10 1 9 43 – 52 31
7. Bistrita Brosteni 21 9 2 10 47 – 43 29
8. Raraul C-lung Moldovenesc 21 8 1 12 46 – 58 25
9. Calimanelul Panaci 21 6 1 14 33 – 61 19
10. Calimani Saru Dornei 21 5 2 14 36 – 61 17
11. Larix Dornisoara 21 3 3 15 33 – 80 12
12. Bistrita Aurie Carlibaba 21 2 3 16 32 – 93 9

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Promovarea inca se joaca"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*