Progresul Frătăuții Vechi a schimbat liderul

Progresul Fratautii Vechi a schimbat liderul in Liga a IV-a, dupa ce s-a impus duminica, pe teren propriu, in fata celor de la FC Pojorata, cu un categoric scor de 5-0, prin golurile marcate de Lelcu (3), Ilie si Tacu, la finalul unei meci in care oaspetii au evoluat o repriza in zece oameni. De acest rezultat a profitat Siretul Dolhasca, formatie care a urcat pe primul loc, cu punctaj maxim, dupa ce a trecut in etapa a V-a, de Sporting Poieni Solca, cu 3-2, prin reusitele lui Homneac (2) si Ferariu.

Somuzul Preutesti a intors scorul dupa pauza in derbyul rundei (foto) si s-a impus in fata campioanei en-titre Viitorul Liteni, cu scorul de 4-1, prin golurile inscrise de Cristi Munteanu, Catalin Vasiliu, Casandra si Aileni. Juniorul Suceava a reusit scorul rundei, 8-1 cu Concordia Gramesti, prin reusitele semnate de Luchian (2), Negrea (2), Iesan, Obreja, Mostoflei si George Tomescu, in vreme ce Rarau Campulung Moldovenesc a spart gheata in deplasarea de la Vatra Moldovitei, unde a castigat cu scorul de 2-1, prin golurile marcate de Ilie Cornel si Cornel Beldie.