Programul turului Ligii a IV-a la fotbal

liga4 Progresul Fratautii Vechi Gaza

Comisia de Competiţii din cadrul Asociaţiei Judeţene de Fotbal a stabilit sâmbătă programul meciurilor din viitorul sezon al Ligii a IV-a. Astfel, viitoarea ediţie de campionat a Ligii a IV-a va debuta duminică, 23 august şi va reuni la start doar 14 echipe, cu patru mai puţin decât anul trecut.

Au dispărut de pe tablou Flacăra Vicovu de Jos, Voinţa Stroieşti, Avântul Volovăţ şi, în mod suprinzător, primele două clasate din sezonul trecut, Bucovina Ciocăneşti şi Silva Udeşti. În schimbul acestora a apărut în Liga a IV-a nou-promovata Dorna Vatra Dornei.

În viitorul sezon, echipele de Liga a IV-a vor fi obligate să folosească în teren, pe parcursul tuturor celor 90 de minute de joc, cel puţin doi jucători sub 19 ani. De asemenea, ca noutate, a fost înfiinţat un campionat judeţean de juniori B1, ale cărui meciuri vor avea loc în deschiderea meciurilor de seniori, anunţă conducerea AJF Suceava.

Pentru a evita canicula, conducerea AJF Suceava a decis ca meciurile primelor trei etape să se desfăşoare după-amiază, cele de juniori B1 de la ora 15.00, iar cele de seniori de la ora 17.00.

Programul complet al turului Ligii a IV-a:

Prima etapă (23 august):
Şomuzul Preuteşti – Ştiinţa Vicovu de Sus
Zimbrul Siret – CS Gura Humorului
Moldova Drăguşeni – Progresul Frătăuţii Vechi
Recolta Fântânele – Viitorul Vereşti
Viitorul Liteni – Bradul Putna
Şomuz Fălticeni – Dorna Vatra Dornei
Bucovina II Milişăuţi – Victoria Vatra Moldoviţei

Etapa a II-a (30 august):
CS Gura Humorului – Şomuzul Preuteşti
Progresul Frătăuţii Vechi – Zimbrul Siret
Viitorul Vereşti – Moldova Drăguşeni
Bradul Putna – Recolta Fântânele
Dorna Vatra Dornei – Viitorul Liteni
Victoria Vatra Moldoviţei – Şomuz Fălticeni
Ştiinţa Vicovu de Sus – Bucovina II Milişăuţi

Etapa a III-a (6 septembrie):
CS Gura Humorului – Ştiinţa Vicovu de Sus
Şomuzul Preuteşti – Progresul Frătăuţii Vechi
Zimbrul Siret – Viitorul Vereşti
Moldova Drăguşeni – Bradul Putna
Recolta Fântânele – Dorna Vatra Dornei
Viitorul Liteni – Victoria Vatra Moldoviţei
Şomuz Fălticeni – Bucovina II Milişăuţi

Etapa a IV-a (13 septembrie):
Progresul Frătăuţii Vechi – CS Gura Humorului
Viitorul Vereşti – Şomuzul Preuteşti
Bradul Putna – Zimbrul Siret
Dorna Vatra Dornei – Moldova Drăguşeni
Victoria Vatra Moldoviţei – Recolta Fântânele
Bucovina II Milişăuţi – Viitorul Liteni
Ştiinţa Vicovu de Sus – Şomuz Fălticeni

Etapa a V-a (20 septembrie):
Progresul Frătăuţii Vechi – Ştiinţa Vicovu de Sus
CS Gura Humorului – Viitorul Vereşti
Şomuzul Preuteşti – Bradul Putna
Zimbrul Siret – Dorna Vatra Dornei
Moldova Drăguşeni – Victoria Vatra Moldoviţei
Recolta Fântânele – Bucovina II Milişăuţi
Viitorul Liteni – Şomuz Fălticeni

Etapa a VI-a (27 septembrie):
Viitorul Vereşti – Progresul Frătăuţii Vechi
Bradul Putna – CS Gura Humorului
Dorna Vatra Dornei – Şomuzul Preuteşti
Victoria Vatra Moldoviţei – Zimbrul Siret
Bucovina II Milişăuţi  – Moldova Drăguşeni
Şomuz Fălticeni – Recolta Fântânele
Ştiinţa Vicovu de Sus – Viitorul Liteni

Etapa a VII-a (4 octombrie):
Ştiinţa Vicovu de Sus – Viitorul Vereşti
Progresul Frătăuţii Vechi – Bradul Putna
CS Gura Humorului – Dorna Vatra Dornei
Şomuzul Preuteşti – Victoria Vatra Moldoviţei
Zimbrul Siret – Bucovina II Milişăuţi
Moldova Drăguşeni – Şomuz Fălticeni
Recolta Fântânele – Viitorul Liteni

Etapa a VIII-a (11 octombrie):
Bradul Putna – Viitorul Vereşti
Dorna Vatra Dornei – Progresul Frătăuţii Vechi
Victoria Vatra Moldoviţei – CS Gura Humorului
Bucovina II Milişăuţi – Şomuzul Preuteşti
Şomuz Fălticeni – Zimbrul Siret
Viitorul Liteni – Moldova Drăguşeni
Recolta Fântânele – Ştiinţa Vicovu de Sus

Etapa a IX-a (18 octombrie):
Ştiinţa Vicovu de Sus – Bradul Putna
Viitorul Vereşti – Dorna Vatra Dornei
Progresul Frătăuţii Vechi – Victoria Vatra Moldoviţei
CS Gura Humorului – Bucovina II Milişăuţi
Şomuzul Preuteşti – Şomuz Fălticeni
Zimbrul Siret – Viitorul Liteni
Moldova Drăguşeni – Recolta Fântânele

Etapa a X-a (25 octombrie):
Dorna Vatra Dornei – Bradul Putna
Victoria Vatra Moldoviţei – Viitorul Vereşti
Bucovina II Milişăuţi – Progresul Frătăuţii Vechi
Şomuz Fălticeni – CS Gura Humorului
Viitorul Liteni – Şomuzul Preuteşti
Recolta Fântânele – Zimbrul Siret
Moldova Drăguşeni – Ştiinţa Vicovu de Sus

Etapa a XI-a (1 noiembrie):
Ştiinţa Vicovu de Sus – Dorna Vatra Dornei
Bradul Putna – Victoria Vatra Moldoviţei
Viitorul Vereşti – Bucovina II Ciocăneşti
Progresul Frătăuţii Vechi – Şomuz Fălticeni
CS Gura Humorului – Viitorul Litenu
Şomuzul Preuteşti – Recolta Fântânele
Zimbrul Siret – Moldova Drăguşeni

Etapa a XII-a (8 noiembrie):
Victoria Vatra Moldoviţei – Dorna Vatra Dornei
Bucovina II Milişăuţi – Bradul Putna
Şomuz Fălticeni – Viitorul Vereşti
Viitorul Liteni – Progresul Frătăuţii Vechi
Recolta Fântânele – CS Gura Humorului
Moldova Drăguşeni – Şomuzul Preuteşti
Zimbrul Siret – Ştiinţa Vicovu de Sus

Etapa a XIII-a (15 noiembrie):
Ştiinţa Vicovu de Sus – Victoria Vatra Moldoviţei
Dorna Vatra Dornei – Bucovina II Milişăuţi
Bradul Putna – Şomuz Fălticeni
Viitorul Vereşti – Viitorul Liteni
Progresul Frătăuţii Vechi – Recolta Fântânele
CS Gura Humorului – Moldova Drăguşeni
Şomuzul Preuteşti – Zimbrul Siret

La finalul viitorul sezon al Ligii a IV-a vor retrograda ultimele două clasate, în vreme ce ocupanta locului 12 va disputa un baraj cu câştigătoarea dintre echipele clasate pe locul 2 în cele două serii ale Ligii a V-a.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Programul turului Ligii a IV-a la fotbal"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*