Programul preliminariilor

tragere la sorti Cupa Cartierelor

Sesiunea de inscrieri la cea de-a 7-a editie a Cupei Cartierelor la fotbal a luat sfarsit. La provocarea lansata de siteul www.GazetaSV.ro, au raspuns afirmativ 26 de echipe din 5 cartiere ale municipiului Suceava. Astfel, nu mai de putin de 15 formatii vor reprezenta cartierul Burdujeni, 5 vor juca pentru Obcini, 3 vor reprezenta cartierul George Enescu, 2 s-au inscris din partea cartierului Centru, iar una va juca pentru Zamca.

Echipe inscrise:

1. Extrem Burdujeni

2. Bebados George Enescu

3. Drunkards Burdujeni

4. Tiki Taka Burdujeni

5. Viitorul Burdujeni

6. Raioholicii Obcini

7. FC Obcini

8. Atletic Burdujeni

9. Catalanii Burdujeni

10. Pui de Lei Burdujeni

11. Filadelfia Zamca

12. FC NewBoys Burdujeni

13. Dinozaurii Obcini

14. Burdujeni City

15. Juniorii Burdujeni

16. Galacticii Burdujeni

17. Rangers Burdujeni

18. Stegarii Obcini

19. Galacticii George Enescu

20. Old Bucovina Burdujeni

21. Eco George Enescu

22. F.C.O. Obcini

23. Galacticii Centru

24. Young Boys Centru

25. Juventus Burdujeni

26. Kick Ass Burdujeni

Capitanii sau delegatii celor 26 de echipe înscrise la editia din acest an a Cupei Cartierelor sunt asteptati diseara, miercuri, începând cu orele 18.00, la Rai Caffe, in Obcini (vis-à-vis de Metro) pentru a participa la tragerea la sorti a meciurilor din cadrul fazei preliminariilor. Cu ocazia tragerii la sorti, reprezentatii echipelor înscrise sunt rugati sa prezinte organizatorilor copiile xerox dupa buletinele sau dupa cartile de identitate ale jucatorilor trecuti pe formularul de înscriere. De asemenea, odata cu tragerea la sorti echipele vor achita si taxa de participare.

Vezi regulamentul de joc al Cupei Cartierelor!

Raioholicii Obcini (Rai Caffe Obcini) este calificata direct la turneul final din postura de castigatoare a editiei de anul trecut. In preliminarii, restul de 25 de echipe vor fi impartite in 5 grupe a cate 5 echipe, primele 3 clasate in fiecare grupa urmand sa se califice la turneul final.

Programul meciurilor:

Vineri:

GRUPA A:

1. Kick Ass Burdujeni

2. Atletic Burdujeni

3. Juniorii Burdujeni

4. Young Boys Centru

5. Catalanii Burdujeni

ora 17.00: Atletic Burdujeni – Catalanii Burdujeni

ora 17.30: Juniorii Burdujeni – Young Boys Centru

ora 18.00: Catalanii Burdujeni – Juniorii Burdujeni

ora 18.30: Kick Ass Burdujeni – Atletic Burdujeni

ora 19.00: Juniorii Burdujeni – Kick Ass Burdujeni

ora 19.30: Young Boys Centru – Catalanii Burdujeni

ora 20.00: Kick Ass Burdujeni – Young Boys Centru

ora 20.30: Atletic Burdujeni – Juniorii Burdujeni

ora 21.00: Young Boys Centru – Atletic Burdujeni

ora 21.30: Catalanii Burdujeni – Kick Ass Burdujeni

Sambata:

GRUPA B:

1. Dinozaurii Burdujeni

2. Drunkards Burdujeni

3. ECO George Enescu

4. Rangers Burdujeni

5. FC Obcini

ora 09:00: Drunkards Burdujeni – FC Obcini

ora 09.30: ECO George Enescu – Rangers Burdujeni

ora 10.00: FC Obcini – ECO George Enescu

ora 10.30: Dinozaurii Burdujeni – Drunkards Burdujeni

ora 11.00: ECO George Enescu – Dinozaurii Burdujeni

ora 11.30: Rangers Burdujeni – FC Obcini

ora 12.00: Dinozaurii Burdujeni – Rangers Burdujeni

ora 12.30: Drunkards Burdujeni – ECO George Enescu

ora 13.00: Rangers Burdujeni – Drunkards Burdujeni

ora 13.30: FC Obcini – Dinozaurii Burdujeni

GRUPA C:

1. Bebados George Enescu

2. Filadelfia Zamca

3. Old Bucovina Burdujeni

4. Galacticii George Enescu

5. Extrem Burdujeni

ora 15.00: Filadelfia Zamca – Extrem Burdujeni

ora 15.30: Old Bucovina Burdujeni – Galacticii George Enescu

ora 16.00: Extrem Burdujeni – Old Bucovina Burdujeni

ora 16.30: Bebados George Enescu – Filadelfia Zamca

ora 17.00: Old Bucovina Burdujeni – Bebados George Enescu

ora 17.30: Galacticii George Enescu – Extrem Burdujeni

ora 18.00: Bebados George Enescu – Galacticii George Enescu

ora 18.30: Filadelfia Zamca – Old Bucovina Burdujeni

ora 19.00: Galacticii George Enescu – Filadelfia Zamca

ora 19.30: Extrem Burdujeni – Bebados George Enescu

Duminica:

GRUPA D:

1. Burdujeni City

2. Stegarii Obcini

3. Juventus Burdujeni

4. Tiki Taka Burdujeni

5. Galacticii Burdujeni

ora 09:00: Stegarii Obcini – Galacticii Burdujeni

ora 09.30: Juventus Burdujeni – Tiki Taka Burdujeni

ora 10.00: Galacticii Burdujeni – Juventus Burdujeni

ora 10.30: Burdujeni City – Stegarii Obcini

ora 11.00: Juventus Burdujeni – Burdujeni City

ora 11.30: Tiki Taka Burdujeni – Galacticii Burdujeni

ora 12.00: Burdujeni City – Tiki Taka Burdujeni

ora 12.30: Stegarii Obcini – Juventus Burdujeni

ora 13.00: Tiki Taka Burdujeni – Stegarii Obcini

ora 13.30: Galacticii Burdujeni – Burdujeni City

GRUPA E:

1. FC NewBoys Burdujeni

2. Pui de Lei Burdujeni

3. FCO Obcini

4. Galacticii Centru

5. Viitorul Burdujeni

ora 15.00: Pui de Lei Burdujeni – Viitorul Burdujeni

ora 15.30: FCO Obcini – Galacticii Centru

ora 16.00: Viitorul Burdujeni – FCO Obcini

ora 16.30: FC NewBoys – Pui de Lei Burdujeni

ora 17.00: FCO Obcini – FC NewBoys Burdujeni

ora 17.30: Galacticii Centru – Viitorul Burdujeni

ora 18.00: FCNew Boys Burdujeni – Galacticii Centru

ora 18.30: Pui de Lei Burdujeni – FCO Obcini

ora 19.00: Galacticii Centru – Pui de Lei Burdujeni

ora 19.30: Viitorul Burdujeni – FC NewBoys Burdujeni

 

Cupa Cartierelor 2015 este organizată cu sprijinul urmatorilor parteneri: Invent Vision, Asociația Județeană de Fotbal Suceava, Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Suceava, Asociația Județeană „Sportul pentru toți” Suceava, Look Up Pub, Rai Caffe, Escape Rooms Suceava, Gentlemen’s Barber Shop, NGGS Grupul de Securitate, Suceava Folie Auto, Tuborg, Decathlon, Pro Distribution și Liceul cu Program Sportiv Suceava.

Competiţia se bucură de un sprijin mediatic important, printre instituţiile mass-media care oferă publicităţii informaţii despre Cupa Cartierelor regăsindu-se Televiziunea Intermedia, Radio Top Suceava, Obiectiv de Suceava, SuceavaLIVE, OrașulSuceava.ro, GazetaSV.ro, SuceavaPeNet.ro şi ForumSuceava.com.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Programul preliminariilor"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*