Programul meciurilor

Organizatorii au anuntat programul meciurilor din cadrul celei de-a sasea editii a Cupei Mos Craciun la fotbal, competitie ce va avea loc la sfarsitul acestei saptamani la Suceava si care este organizata de catre clubul local Sporting, in parteneriat cu Primaria Suceava, Consiliul Judetean Suceava si Liceul cu Program Sportiv Suceava.

Categoria “2001”:

Astfel, in turneul destinat grupelor de copii nascuti in anul 2001, care se va desfasura in balonul de la Universitatea “Stefan cel Mare”, vor lua startul 12 echipe, impartite in trei grupe, prima clasata in fiecare grupa, plus echipa de pe locul secund cu cel mai bun punctaj urmand sa se califice in faza semifinalelor. Competitia va fi deschisa vineri dupa-amiaza, la ora 16.00, de jocul dintre CSS Bucuresti si FC Vaslui.

Grupa A:
Vineri:
ora 16.00: CSS Bucuresti – FC Vaslui
ora 16.40: Sport Style Suceava – LPS Botosani
Sâmbata:
ora 08.20: LPS Botosani – FC Vaslui
ora 09.00: CSS Bucuresti – Sport Style Suceava
ora 15.00: LPS Botosani – CSS Bucuresti
ora 15.40: Sport Style Suceava – FC Vaslui

Grupa B:
Vineri:
ora 17.20: Mircea Eliade Bucuresti – Prosport Vârfu Câmpului
ora 18.00: Sporting Suceava – FC II Vaslui
Sâmbata:
ora 09.40: Prosport Vârfu Câmpului – FC II Vaslui
ora 10.20: Mircea Eliade Bucuresti – Sporting Suceava
ora 16.20: Mircea Eliade Bucuresti – FC II Vaslui
ora 17.00: Sporting Suceava – Prosport Vârfu Câmpului

Grupa C:
Vineri:
ora 18.40: Pro Calcio Bucuresti – Ceahlaul Piatra Neamt
ora 19.20: Luceafarul Bucovina Suceava – FC Odorheiul Secuiesc
Sâmbata:
ora 11.00: Ceahlaul Piatra Neamt – FC Odorheiu Secuiesc
ora 11.40: Pro Calcio Bucuresti – Luceafarul Bucovina Suceava
ora 17.40: Pro Calcio Bucuresti – FC Odorheiu Secuiesc
ora 18.20: Luceafarul Bucovina Suceava – Ceahlaul Piatra Neamt

Categoria “2002”:

In turneul destinat grupelor de copii nascuti in anul 2002, care se va desfasura tot in balonul de la Universitate, s-au inscris la start opt formatii, impartite in doua grupe, primele doua clasate din fiecare grupa urmand sa se califice in faza semifinalelor. Intrecerea va debuta vineri seara, la orele 20.00, cu meciul dintre gruparea locala Luceafarul Bucovina Suceava si FC Vaslui.

Grupa A:
Vineri:
ora 21.20: CSS Pascani – Mircea Eliade Bucuresti
ora 22.00: Sporting Suceava – Ceahlaul Piatra Neamt
Sâmbata:
ora 12.20: Sporting Suceava – CSS Pascani
ora 13.00: Ceahlaul Piatra Neamt – Mircea Eliade Bucuresti
ora 20.20: CSS Pascani – Ceahlaul Piatra Neamt
ora 21.00: Sporting Suceava – Mircea Eliade Bucuresti

Grupa B:
Vineri:
ora 20.00: Luceafarul Bucovina Suceava – FC Vaslui
ora 20.40: Remember Câmpulung– FC Buiucani
Sâmbata:
ora 13.40: Luceafarul Bucovina Suceava – Remember Câmpulung
ora 14.20: FC Vaslui – FC Buiucani
ora 19.00: Luceafarul Bucovina Suceava – FC Buiucani
ora 19.40. Remember Câmpulung – FC Vaslui

Categoria “2003”:

In turneul destinat grupelor de copii nascuti in anul 2003, care se va desfasura in sala Liceului cu Program Sportiv, vor lua startul doar cinci echipe, care vor juca dupa sistemul fiecare cu fiecare, primele doua clasate urmand sa joace finala mare, in vreme ce ocupantele locurilor 3 si 4 in clasamentul final al grupei vor evolua pentru medaliile de bronz. Competitia va debuta vineri, la orele 17.00, cu duelul local dintre Sporting Suceava si Luceafarul Bucovina Suceava.

Vineri:
ora 17.00: Sporting Suceava – Luceafarul Bucovina Suceava
ora 17.30: LPS Botosani – FC Buiucani
Sâmbata:
ora 09.00: FC Buiucani – Sporting Suceava
ora 09.30: Mircea Eliade Bucuresti – LPS Botosani
ora 14.00: Mircea Eliade Bucuresti – Sporting Suceava
ora 14.30: Luceafarul Bucovina Suceava – FC Buiucani
ora 18.30: Mircea Eliade Bucuresti – Luceafarul Bucovina Suceava
ora 19.00: LPS Botosani – Sporting Suceava
Duminica:
ora 09.00: LPS Botosani – Luceafarul Bucovina Suceava
ora 09.30: Mircea Eliade Bucuresti – FC Buiucani

Categoria “2004”:

In turneul rezervat grupelor de copii nascuti in anul 2004, care se va desfasura tot in sala Liceului cu Program Sportiv, vor lua startul doar cinci echipe, care vor juca dupa sistemul fiecare cu fiecare, primele doua clasate urmand sa joace finala mare, in vreme ce ocupantele locurilor 3 si 4 in clasamentul final al grupei vor evolua pentru medaliile de bronz. Competitia va debuta vineri, la orele 18.00, cu jocul dintre Sporting si gruparea FC Buiucani din Republica Moldova.

Vineri:
ora 18.00: Sporting Suceava – FC Buiucani
ora 18.30: Luceafarul Bucovina Suceava – CSS Pascani
Sâmbata:
ora 10.00: Luceafarul Bucovina Suceava – FC Buiucani
ora 10.30: LPS Botosani – Sporting Suceava
ora 15.00: LPS Botosani – Luceafarul Bucovina Suceava
ora 15.30: CSS Pascani – FC Buiucani
ora 19.30: Sporting Suceava – Luceafarul Bucovina Suceava
ora 20.00: LPS Botosani – CSS Pascani
Duminica:
ora 10.00: Sporting Suceava – CSS Pascani
ora 10.30: LPS Botosani – FC Buiucani

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Programul meciurilor"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*