Programul complet al turului Ligii a IV-a

Comisia de Competitii din cadrul Asociatiei Judetene de Fotbal a anuntat azi programul meciurilor din viitorul sezon al Ligii a IV-a. Astfel, noua editie de campionat va debuta sambata, 4 septembrie si va reuni la start doar 13 echipe, cu una mai putin decat anul trecut. Au disparut de pe tablou formatiile CSM Dorna Vatra Dornei si Viitorul Veresti, iar in schimbul celor doua au fost primite in esalonul patru gruparile AS Avantul Volovat si AS Stejarul Cajvana.

Programul complet al turului Ligii a IV-a:

Prima etapa (3-4 septembrie):
Bucovina Radauti – Somuzul Preutesti
Victoria Vatra Moldovitei – Somuz Falticeni
Moldova Draguseni – Bradul Putna
Recolta Fantanele – Viitorul Liteni
Avantul Volovat – Progresul Fratautii Vechi
CS Gura Humorului – Foresta II Siret
Stejarul Cajvana sta in aceasta etapa.

Etapa a II-a (11 septembrie):
Somuz Falticeni – Stejarul Cajvana
Somuzul Preutesti – Victoria Vatra Moldovitei
Bradul Putna – Bucovina Radauti
Viitorul Liteni – Moldova Draguseni
Progresul Fratautii Vechi – Recolta Fantanele
Foresta II Siret – Avantul Volovat
CS Gura Humorului va sta in aceasta runda.

Etapa a III-a (17-18 septembrie):
Bucovina Radauti – Viitorul Liteni
Stejarul Cajvana – Somuzul Preutesti
Victoria Vatra Moldovitei – Bradul Putna
Moldova Draguseni – Progresul Fratautii Noi
Recolta Fantanele – Foresta II Siret
Avantul Volovat – CS Gura Humorului
Somuz Falticeni va sta in aceasta etapa.

Etapa a IV-a (24-25 septembrie):
CS Gura Humorului – Recolta Fantanele
Somuzul Preutesti – Somuz Falticeni
Bradul Putna – Stejarul Cajvana
Viitorul Liteni – Victoria Vatra Moldovitei
Progresul Fratautii Vechi – Bucovina Radauti
Foresta II Siret – Moldova Draguseni
Avantul Volovat va sta in aceasta runda.

Etapa a V-a (1-2 octombrie):
Bucovina Radauti – Foresta II Siret
Somuz Falticeni – Bradul Putna
Stejarul Cajvana – Viitorul Liteni
Victoria Vatra Moldovitei – Progresul Fratautii Vechi
Moldova Draguseni – CS Gura Humorului
Recolta Fantanele – Avantul Volovat
Somuzul Preutesti va sta in aceasta runda.

Etapa a VI-a (8-9 octombrie):
CS Gura Humorului – Bucovina Radauti
Bradul Putna – Somuzul Preutesti
Viitorul Liteni – Somuz Falticeni
Progresul Fratautii Vechi – Stejarul Cajvana
Foresta II Siret – Victoria Vatra Moldovitei
Avantul Volovat – Moldova Draguseni
Recolta Fantanele va sta in aceasta runda.

Etapa a VII-a (15-16 octombrie):
Bucovina Radauti – Avantul Volovat
Somuzul Preutesti – Viitorul Liteni
Somuz Falticeni – Progresul Fratautii Vechi
Stejarul Cajvana – Foresta II Siret
Victoria Vatra Moldovitei – CS Gura Humorului
Moldova Draguseni – Recolta Fantanele
Bradul Putna va sta in aceasta runda.

Etapa a VIII-a (22-23 octombrie):
CS Gura Humorului – Stejarul Cajvana
Viitorul Liteni – Bradul Putna
Progresul Fratautii Vechi – Somuzul Preutesti
Foresta II Siret – Somuz Falticeni
Avantul Volovat – Victoria Vatra Moldovitei
Recolta Fantanele – Bucovina Radauti
Moldova Draguseni va sta in aceasta runda.

Etapa a IX-a (29-30 octombrie):
Bucovina Radauti – Moldova Draguseni
Bradul Putna – Progresul Fratautii Vechi
Somuzul Preutesti – Foresta II Siret
Somuz Falticeni – CS Gura Humorului
Stejarul Cajvana – Avantul Volovat
Victoria Vatra Moldovitei – Recolta Fantanele
Viitorul Liteni va sta in aceasta runda.

Etapa a X-a (5-6 noiembrie):
CS Gura Humorului – Somuzul Preutesti
Progresul Fratautii Vechi – Viitorul Liteni
Foresta II Siret – Bradul Putna
Avantul Volovat – Somuz Falticeni
Recolta Fantanele – Stejarul Cajvana
Moldova Draguseni – Victoria Vatra Moldovitei
Bucovina Radauti va sta in aceasta runda.

Etapa a XI-a (13 noiembrie):
Viitorul Liteni – Foresta II Siret
Bradul Putna – CS Gura Humorului
Somuzul Preutesti – Avantul Volovat
Somuz Falticeni – Recolta Fantanele
Stejarul Cajvana – Moldova Draguseni
Victoria Vatra Moldovitei – Bucovina Radauti
Progresul Fratautii Vechi va sta in aceasta runda.

Etapa a XII-a (19-20 noiembrie):
CS Gura Humorului – Viitorul Liteni
Bucovina Radauti – Stejarul Cajvana
Foresta II Siret – Progresul Fratautii Vechi
Avantul Volovat – Bradul Putna
Recolta Fantanele – Somuzul Preutesti
Moldova Draguseni – Somuz Falticeni
Victoria Vatra Moldovitei va sta in aceasta runda.

Etapa a XIII-a (27 noiembrie):
Progresul Fratautii Vechi – CS Gura Humorului
Viitorul Liteni – Avantul Volovat
Bradul Putna – Recolta Fantanele
Somuzul Preutesti – Moldova Draguseni
Somuz Falticeni – Bucovina Radauti
Stejarul Cajvana – Victoria Vatra Moldovitei
Foresta II Siret va sta in ultima etapa.

In cazul in care pana la data de 3 septembrie nu se mai inscrie nicio echipa, la finalul sezonului 2016/2017 al Ligii a IV-a vor retrograda doar doua formatii.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Programul complet al turului Ligii a IV-a"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*