Cupa Cartierelor | Rezultate finale

Organizatorii celei de-a zecea editii a Cupei Cartierelor au stabilit, joi, prin intermediul unei trageri la sorti ce a avut loc la Civica Sport Center, componenta grupelor si programul meciurilor din cadrul turneului final. Turneul final va debuta sambata, la ora 8.00, cu meciurile din grupele A si B si va continua dupa-amiaza, cu meciurile din grupele C si D. Duminica au loc sferturile de finala, semifinalele, cele doua finale si festivitatea de premiere.

Grupa A:

  1. Railex Burdujeni
  2. Silitorii din George Enescu
  3. Los Blancos Zamca
  4. Pui de Lei Burdujeni

Sambata:

Railex Burdujeni – Silitorii din George Enescu: 3-3 (5-4, d.p.)

Marcatori: Tomescu, Gliga, Berezoschi / Ciocoiu (2), Netea.

Los Blancos Zamca – Pui de Lei Burdujeni: 3-3 (4-5, d.p.)

Marcatori: Sahlean, Hodoroaba, Autogol / Ilas (2), Varzaru.

Railex Burdujeni – Los Blancos Zamca: 4-0

Marcatori: Bijec, Corban, Cerlinca, Autogol.

Silitorii din George Enescu – Pui de Lei Burdujeni: 2-0

Marcatori: Ciocoiu, Galan.

Railex Burdujeni – Pui de Lei Burdujeni: 7-2

Marcatori: Cerlincă (3), Corban, Gliga, Guriță, Bosancu / Ciobanu, Vărzaru.

Silitorii din George Enescu – Los Blancos Zamca: 3-0

Marcatori: Scripcariu (2), Galan.

Grupa B:

  1. BrandUp Burdujeni
  2. Rai Caffe Obcini
  3. Croitoria Cuti Obcini
  4. Adistal Itcani

Sambata:

BrandUp Burdujeni – Rai Caffe Obcini: 2-4

Marcatori: Savu, Coroama / Epure, Gulei, Onofras, Virvarei.

Croitoria Cuti Obcini – Adistal Itcani: 2-2 (5-4, d.p.)

Marcatori: Cutas, Nichitoaia / Romaniuc,

BrandUp Burdujeni – Croitoria Cuti Obcini: 1-6

Marcatori: A. Iacob / Țugui (3), Bg. Prichici, Dumitraș.

Rai Caffe Obcini – Adistal Itcani: 1-2

Marcatori: Onofraș / Teodor, Romaniuc.

BrandUp Burdujeni – Adistal Itcani 1-2

Marcatori: Savu / Romaniuc (2)

Rai Caffe Obcini – Croitoria Cuti Obcini 2-5

Marcatori: Gulei, Vîrvărei / Bg. Prichici (3), Nichitoaia (2).

Grupa C:

  1. Progzee Burdujeni
  2. Family Burdujeni
  3. Oscar Cleaning Burdujeni
  4. Neromo Centru

Sambata:

Progzee Burdujeni – Family Burdujeni: 2-8

Marcatori: Fl. Horea (2) / Mercaș (5), Filip, Ignat, Matei.

Oscar Cleaning Burdujeni – Neromo Centru: 3-0

Marcatori: D. Bălan (2), Cristescu.

Progzee Burdujeni – Oscar Cleaning Burdujeni: 1-4

Marcatori: G. Serediuc / P. Răzlog, Stănescu, Julei, Martin.

Family Burdujeni – Neromo Centru: 9-0

Marcatori: Mercaș (3), Ionescu (2), Dragomir, Fărtăiș, Filip, Autogol.

Progzee Burdujeni – Neromo Centru: 5-2

Marcatori: Serediuc (2), Fl. Horea (2), A. Horea / Luca, Ciuhan.

Family Burdujeni – Oscar Cleaning Burdujeni: 1-2

Marcatori: Ionescu / Stănescu, Martin.

Grupa D:

  1. Family Obcini
  2. Juniorii Burdujeni
  3. Bebados George Enescu
  4. Craftools Obcini

Sambata:

Family Obcini – Juniorii Burdujeni: 5-1

Marcatori: Grigoraș (2), Pricope, Mareniuc, Pamparău / Luca.

Bebados George Enescu – Craftools Obcini: 1-1 (1-3, d.p.)

Marcatori: Cora / Mihai.

Family Obcini – Bebados George Enescu: 4-1

Marcatori: Pamparău (3), Pricope / Holban.

Juniorii Burdujeni – Craftools Obcini: 0-5

Marcatori: Grămadă (3), Repciuc, Cora.

Family Obcini – Craftools Obcini: 2-1

Marcatori: Ciutac, Serediuc / Lupu.

Juniorii Burdujeni – Bebados George Enescu: 3-0*

*neprezentare.

Duminica:

Sferturi de finala:

Railex Burdujeni – Adistal Ițcani: 3-0

Marcatori: Corban, Cerlincă, Tomescu.

Croitoria Cuti Obcini – Silitorii din George Enescu: 5-0

Marcatori: D. Duman (2), Cutas, Tugui, A. Duman.

Oscar Cleaning Burdujeni – Craftools Obcini: 3-1

Marcatori: Martin, Stan, V. Răzlog / Grămadă.

Family Obcini – Family Burdujeni: 3-1

Grigoraș, Serediuc, Pamparău / Mercaș.

Semifinale:

Railex Burdujeni – Oscar Cleaning Burdujeni: 2-1

Marcatori: Guriță, Berezoschi / Stănescu.

Croitoria Cuti Obcini – Family Obcini: 1-1 (3-4, d.p.)

Finala mica:

Oscar Cleaning Burdujeni – Croitoria Cuti Obcini: 5-1

Marcatori: Martin (4), Duțică / Plăcintă.

Finala mare:

Railex Burdujeni – Family Obcini: 1-0

Marcator: Căinari.

Cupa Cartierelor 2018 este organizata cu sprijinul urmatorilor parteneri: Civica Sport Center, Dia-Film, www.GalbenVerde.ro, Asociatia Judeteana de Fotbal Suceava, Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Suceava, Asociatia Judeteana „Sportul pentru Toti” Suceava prin UISP si #DopOut Project, NGGS Grupul de Securitate, Total Bet, ATU Bar, Pepenero, Obiectiv, Intermedia TV, Radio Top si www.DinuZara.com.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Cupa Cartierelor | Rezultate finale"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*