Programul echipelor sucevene în turul Ligii a III-a

Federatia Romana de Fotbal a stabilit programul meciurilor din Liga a III-a – sezonul 2019/2020. In prima etapa, programata pe 24 august, Foresta va primi vizita galatenilor de la Sporting Liesti, Bucovina Radauti se va deplasa la Husi, in vreme ce Somuz Falticeni va evolua pe terenul unei alte nou-promovate, CSM Bacau.  Primul derby sucevean este programat pe 7 septembrie, in etapa a III-a, intre Somuz Falticeni si Bucovina Radauti. Celelalte doua dueluri locale se joaca in ultimele doua runde ale turului, Foresta – Somuz, pe 23 noiembrie, si Bucovina – Foresta, pe 30 noiembrie.

Programul echipelor sucevene in tur:

Prima etapa (24 august):

Foresta Suceava – Sporting Liesti

Husana Husi – Bucovina Radauti

CSM Bacau – Somuz Falticeni

Etapa a II-a (31 august):

KSE Targu Secuiesc – Foresta Suceava

Bucovina Radauti – CSM Bacau

Aerostar Bacau – Somuz Falticeni

Etapa a III-a (7 septembrie):

Foresta Suceava – Otelul Galati

Somuz Falticeni – Bucovina Radauti

Etapa a IV-a (14 septembrie):

Stiinta Miroslava – Foresta Suceava

Aerostar Bacau – Bucovina Radauti

Sporting Liesti – Somuz Falticeni

Etapa a V-a (21 septembrie):

Foresta Suceava – CSM Focsani

Bucovina Radauti – Sporting Liesti

Somuz Falticeni – KSE Targu Secuiesc

Etapa a VI-a (28 septembrie):

FC Botosani II – Foresta Suceava

KSE Targu Secuiesc – Bucovina Radauti

Otelul Galati – Somuz Falticeni

Etapa a VII-a (5 octombrie):

Foresta Suceava – Ozana Targu Neamt

Bucovina Radauti – Otelul Galati

Somuz Falticeni – Stiinta Miroslava

Etapa a VIII-a (12 octombrie):

Ceahlaul Piatra Neamt – Foresta Suceava

Stiinta Mirosalva – Bucovina Radauti

CSM Focsani – Somuz Falticeni

Etapa a IX-a (19 octombrie):

Foresta Suceava – CSM Pascani

Bucovina Radauti – CSM Focsani

Somuz Falticeni – FC Botosani II

Etapa a X-a (26 octombrie):

Dunarea de Jos Galati – Foresta Suceava

FC Botosani II – Bucovina Radauti

Ozana Targu Neamt – Somuz Falticeni

Etapa a XI-a (2 noiembrie):

Foresta Suceava – Aerostar Bacau

Bucovina Radauti – Ozana Targu Neamt

Somuz Falticeni – Ceahlaul Piatra Neamt

Etapa a XII-a (9 noiembrie):

Foresta Suceava – Husana Husi

Ceahlaul Piatra Neamt – Bucovina Radauti

CSM Pascani – Somuz Falticeni

Etapa a XIII-a (16 noiembrie):

CSM Bacau – Foresta Suceava

Bucovina Radauti – CSM Pascani

Somuz Falticeni – Dunarea de Jos Galati

Etapa a XIV-a (23 noiembrie):

Foresta Suceava – Somuz Falticeni

Dunarea de Jos Galati – Bucovina Radauti

Etapa a XV-a (30 noiembrie):

Bucovina Radauti – Foresta Suceava

Somuz Falticeni – Husana Husi

La finalul viitoarei editii de campionat, prima clasata va promova in Liga a II-a, in vreme ce ultimele patru clasate vor retrograda in ligile judetene.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Programul echipelor sucevene în turul Ligii a III-a"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*