Programul Cupei “Moș Crăciun” – ediția 2015

Cupa Mos Craciun

Organizatorii au publicat componența grupelor și programul meciurilor din cadrul celei de-a IX-a ediții a Cupei Moș Crăciun de la Suceava. Organizată de clubul local ACS Juniorul, în parteneriat cu Asociația Județeană de Fotbal Suceava și Federația Română de Fotbal, întrecerea din acest an se adresează copiilor între 6 și 11 ani și va strânge la start un număr record de participanți, aproximativ 1.000.

Organizată pe șase categorii de vârstă, Cupa “Moș Crăciun” 2015 va debuta sâmbătă dimineața, în trei locații,diferite, balonul de la Universitate, terenul sintetic al complexului Zamca și sala LPS. Întrecerea adună un număr total de 63 de echipe, printre care trei cluburi din Republica Moldova, este vorba de Dacia Chișinău, FC Buiucani și Zimbrul Chișinău. La nivelul județului noastru, nu mai puțin de 11 cluburi și-au trimis echipe la ediția din acest an: LPS Suceava, Juniorul Suceava, Luceafărul Bucovina, Omnia Suceava, Dorna Vatra Dornei, Yomi Vatra Dornei, Bucovina Pojorâta, Junior Câmpulung Moldovenesc, CSȘ Rădăuți, Cenizia Rădăuți și “Nicu Gane” Fălticeni.

Categoria de vârstă 2004 (Balon USV):

Grupa A:
FC Buiucani
LPS Suceava
Dacia II Chișinău
FC Odorhei

Sâmbătă:
ora 08.40: LPS Suceava – Dacia II Chișinău
ora 13.00: FC Buiucani – FC Odorhei
ora 16.20: FC Odorhei – Dacia II Chișinău
ora 17.20: FC Buiucani – LPS Suceava
Duminică:
ora 12.20: LPS Suceava – FC Odorhei
ora 13.00: FC Buiucani – Dacia II Chișinău

Grupa B:
FC Buiucani II
Junior Câmpulung
Juniorul Suceava
FC Roșiorii de Vede

Sâmbătă:
ora 09.20: FC Buiucani II – FC Roșiorii de Vede
ora 10.00: Juniorul Suceava – Junior Câmpulung
ora 18.00: Juniorul Suceava – FC Roșiorii de Vede
ora 18.40: FC Buiucani II – Junior Câmpulung
Duminică:
ora 13.40: Junior Câmpulung – FC Roșiorii de Vede
ora 14.20: FC Buiucani II – Juniorul Suceava

Grupa C:
Dacia Chișinău
Dorna Vatra Dornei
Tâmpa Brașov
Sporting Bacău

Sâmbătă:
ora 10.40: Dacia Chișinău – Sporting Bacău
ora 15.00: Dorna Vatra Dornei – Tâmpa Brașov
ora 19.20: Tâmpa Brașov – Sporting Bacău
ora 20.00: Dacia Chișinău – Dorna Vatra Dornei
Duminică:
ora 15.00: Dorna Vatra Dornei – Sporting Bacău
ora 20.00: Dacia Chișinău – Tâmpa Brașov

Categoria de vârstă 2005 (Balon USV):

Grupa A:
LPS Suceava
Junior Botoșani
Omnia Suceava
Magic Iași

Sâmbătă:
ora 08.00: Junior Botoșani – Omnia Suceava
ora 12.20: LPS Suceava – Magic Iași
Duminică:
ora 08.00: Magic Iași – Omnia Suceava
ora 08.40: LPS Suceava – Junior Botoșani
ora 16.20: Juniorul Botoșani – Magic Iași
ora 17.20: LPS Suceava – Omnia Suceava

Grupa B:
Juniorul Suceava
Didi Junior Iași
CN “Nicu Gane” Fălticeni
LPS Vaslui

Sâmbătă:
ora 13.40: Juniorul Suceava – LPS Vaslui
ora 14.20: Didi Junior Iași – CN “Nicu Gane” Fălticeni
Duminică:
ora 09.20: CN “Nicu Gane” Fălticeni – LPS Vaslui
ora 10.00: Juniorul Suceava – Didi Junior Iași
ora 18.00: Didi Junior Iași – LPS Vaslui
ora 18.40: Juniorul Suceava – CN “Nicu Gane” Iași

Grupa C:
Junior Câmpulung
Bucovina Pojorâta
Atletic Iași
Dorna Vatra Dornei

Sâmbătă:
ora 11.40: Junior Câmpulung – Dorna Vatra Dornei
ora 15.40: Bucovina Pojorâta – Atletic Iași
Duminică:
ora 10.40: Atletic Iași – Dorna Vatra Dornei
ora 11.40: Junior Câmpulung – Bucovina Pojorâta
ora 15.40: Junior Câmpulung – Atletic Iași
ora 19.20: Bucovina Pojorâta – Dornea Vatra Dornei

Categoria de vârstă 2006 (Teren Zamca):

Grupa A:
LPS Suceava
CSȘ Rădăuți
Viitorul Bacău
LPS Vaslui
Luceafărul Bucovina

Sâmbătă:
ora 08.00: CS{ Rădăuți – Luceafărul Bucovina
ora 10.00: Viitorul Bacău – LPS Vaslui
ora 13.40: Luceafărul Bucovina – Viitorul Bacău
ora 14.20: CSȘ Rădăuți – LPS Suceava
Duminică:
ora 08.00: Viitorul Bacău – LPS Suceava
ora 08.40: LPS Vaslui – Luceafărul Bucovina
ora 13.40: LPS Vaslui – LPS Suceava
ora 14.20: CSȘ Rădăuți – Viitorul Bacău
Luni:
ora 08.00: LPS Vaslui – CSȘ Rădăuți
ora 08.40: Luceafărul Bucovina – LPS Suceava

Grupa B:
Juniorul Suceava
Profy Botoșani
FC Buiucani
Sporting Bacău
Didi Junior Iași

Sâmbătă:
ora 08.40: FC Buiucani – Sporting Bacău
ora 09.20: Profy Botoșani – Didi Junior Iași
ora 15.20: Didi Junior Iași – FC Buiucani
ora 16.00: Juniorul Suceava – Profy Botoșani
Duminică:
ora 09.20: FC Buiucani – Juniorul Suceava
ora 10.00: Sporting Bacău – Didi Junior Iași
ora 15.20: Juniorul Suceava – Sporting Bacău
ora 16.00: FC Profy Botoșani – FC Buiucani
Luni:
ora 09.20: Sporting Bacău – FC Profy Botoșani
ora 10.00: FC Didi Iași – Juniorul Suceava

Categoria de vârstă 2007 (Teren Zamca):

Grupa A:
Juniorul Suceava
LPS Piatra Neamț
Junior Botoșani
Yomi Vatra Dornei
Viitorul Bacău

Sâmbătă:
ora 10.40: LPS Piatra Neamț – Viitorul Bacău
ora 11.40: Junior Botoșani – Yomi Vatra Dornei
ora 16.40: Viitorul Bacău – Junior Botoșani
ora 17.20: Juniorul Suceava – LPS Piatra Neamț
Duminică:
ora 10.40: Juniorul Suceava – Junior Botoșani
ora 11.40: Yomi Vatra Dornei – Viitorul Bacău
ora 16.40: Juniorul Suceava – Yomi Vatra Dornei
ora 17.20: LPS Piatra Neamț – Junior Botoșani
Luni:
ora 10.40: Yomi Vatra Dornei – LPS Piatra Neamț
ora 11.40: Viitorul Bacău – Juniorul Suceava

Grupa B:
Junior Câmpulung
FC Buiucani
Sporting Bacău
LPS Vaslui
Didi Junior Iași

Sâmbătă:
ora 12.20: FC Buiucani – Didi Junior Iași
ora 13.00: Sporting Bacău – LPS Vaslui
ora 18.00: Didi Junior Iași – Sporting Bacău
ora 18.40: Junior Câmpulung – FC Buiucani
Duminică:
ora 12.20: Sporting Bacău – Junior Câmpulung
ora 13.00: LPS Vaslui – Didi Junior Iași
ora 18.00: Junior Câmpulung – LPS Vaslui
ora 18.40: FC Buiucani – Sporting Bacău
Luni:
ora 12.20: LPS Vaslui – FC Buiucani
ora 13.00: Didi Junior Iași – Junior Câmpulung

Categoria de vârstă 2008 (Sala LPS):

Grupa A:
LPS Suceava
Yomi Vatra Dornei
Junior Botoșani
LPS Piatra Neamț
FC Buiucani

Sâmbătă:
ora 08.40: Yomi Vatra Dornei – FC Buiucani
ora 09.20: Junior Botoșani – LPS Piatra Neamț
ora 13.20: FC Buiucani – Junior Botoșani
ora 14.00: LPS Suceava – Yomi Vatra Dornei
Duminică:
ora 08.40: Junior Botoșani – LPS Suceava
ora 09.20: LPS Piatra Neamț – FC Buiucani
ora 13.20: LPS Suceava – LPS Piatra Neamț
ora 14.00: Yomi Vatra Dornei – Junior Botoșani
Luni:
ora 08.00: LPS Piatra Neamț – Yomi Vatra Dornei
ora 08.40: FC Buiucani – LPS Suceava

Grupa B:
Juniorul Suceava
Luceafărul Bucovina
LPS Vaslui
Didi Junior Iași
Zimbrul Chișinău

Sâmbătă:
ora 10.00: Luceafărul Bucovina – Zimbrul Chișinău
ora 10.40: LPS Vaslui – Didi Junior Iași
ora 14.40: Zimbrul Chișinău – LPS Vaslui
ora 15.20: Juniorul Suceava – Luceafărul Bucovina
Duminică:
ora 10.00: LPS Vaslui – Juniorul Suceava
ora 10.40: Didi Junior Iași – Zimbrul Chișinău
ora 14.40: Juniorul Suceava – Didi Junior Iași
ora 15.20: Luceafărul Bucovina – LPS Vaslui
Luni:
ora 09.20: Didi Junior Iași – Luceafărul Bucovina
ora 10.00: Zimbrul Chișinău – Juniorul Suceava

Categoria de vârstă 2009 (Sala LPS):

Grupa A:
Juniorul Suceava
Profy Botoșani
FC Buiucani
Didi Junior Iași

Sâmbătă:
ora 11.20: Profy Botoșani – Didi Junior Iași
ora 16.00: Juniorul Suceava – Profy Botoșani
Duminică:
ora 11.20: FC Buiucani – Didi Junior Iași
ora 16.00: Juniorul Suceava – FC Buiucani
Luni:
ora 10.40: FC Buiucani – Profy Botoșani
ora 11.20: Didi Junior Iași – Juniorul Suceava

Grupa B:
LPS Suceava
Cenizia Rădăuți
Zimbrul Chișinău
Junior Botoșani
LPS Vaslui

Sâmbătă:
ora 12.00: Cenizia Rădăuți – LPS Vaslui
ora 12.40: Zimbrul Chișinău – Junior Botoșani
ora 16.40: LPS Vaslui – Zimbrul Chișinău
ora 17.20: LPS Suceava – Cenizia Rădăuți
Duminică:
ora 12.00: Junior Botoșani – LPS Vaslui
ora 12.40: Zimbrul Chișinău – LPS Suceava
ora 16.40: LPS Suceava – Junior Botoșani
ora 17.20: Cenizia Rădăuți – Zimbrul Chișinău
Luni:
ora 12.00: Junior Botoșani – Cenizia Rădăuți
ora 12.40: LPS Vaslui – LPS Suceava

Fazele finale ale competiției vor avea loc luni după-amiază.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Programul Cupei “Moș Crăciun” – ediția 2015"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*