Programul Cupei „Moş Crăciun”

Organizatorii Cupei “Mos Craciun” au anuntat programul meciurilor din cadrul editiei a IV-a a competitiei. In meciul de deschidere, programat marti, de la orele 16.00, pe noul teren sintetic din cadrul complexului Zamca, se vor infrunta grupele de copii nascuti in anul 1999 ale formatiilor LPS Suceava si Politehnica Iasi.

In cealalta locatie gazda a turneului, si anume Sala LPS, intrecerea va fi inaugurata de jocul dintre LPS Suceava si Luceafarul Braila, care se vor confrunta la categoria categoria de varsta 2001. De alfel, marti dupa amiaza sunt programate un numar de 16 jocuri, toate contand pentru prima etapa din cadrul grupelor.

Conform regulamentului editiei din acest an, la grupele de copii nascuti in 1999 si 2000, fiecare echipa va avea in componenta 61 jucatori, partidele de la aceste doua categorii de varsta urmand sa se intinda pe parcursul a doua reprize a cate 20 de minute. La grupele de 2001 si 2002, participantele sunt obligate sa foloseasca o formula cu 51 jucatori, in timp ce jocurile se vor desfasura pe durata a doua reprize a cate 15 minute.

Categoria de varsta 1999 (teren Zamca):

Grupa A:
1. LPS Suceava;
2. CSS Botosani;
3. Politehnica Iasi;
4. Gloria Bistrita.

Marti:
Ora 16.00: LPS Suceava – Politehnica Iasi
Ora 16.40: CSS Botosani – Gloria Bistrita
Miercuri:
Ora 09:00: Politehnica Iasi – Gloria Bistrita
Ora 09:40: LPS Suceava – CSS Botosani
Ora 14.20: LPS Suceava – Gloria Bistrita
Ora 15.00: CSS Botosani – Politehnica Iasi

Grupa B:
1. Sporting Suceava;
2. LPS Botosani;
3. FC Brasov;
4. Luceafarul Braila.

Marti:
Ora 17.20: Sporting Suceava – FC Brasov
Ora 18.00: LPS Botosani – Luceafarul Braila
Miercuri:
Ora 10.20: FC Brasov – Luceafarul Braila
Ora 11.00: Sporting Suceava – LPS Botosani
Ora 15.40: Sporting Suceava – Lucefarul Braila
Ora 16.20: FC Brasov – LPS Botosani

Categoria de varsta 2000 (teren Zamca):

Grupa A:
1. Xela Baia Mare;
2. Politehnica Iasi;
3. CSS Botosani;
4. Luceafarul Braila.

Marti:
Ora 18.40: Xela Baia Mare – CSS Botosani
Ora 19.20: Politehnica Iasi – Lucefarul Braila
Miercuri:
Ora 11.40: CSS Botosani –Luceafarul Braila
Ora 12.20: Xela Baia Mare – Politehnica Iasi
Ora 17.00: Xela Baia Mare – Lucefarul Braila
Ora 17.40: Poltehnica Iasi – CSS Botosani

Grupa B:
1. Salina Ocna Sugatag;
2. Steaua Bucuresti;
3. Ceahlaul Piatra Neamt;
4. Bucovina Scheia.

Marti:
Ora 20.00: Salina Ocna Sugatag – Ceahlaul Piatra Neamt
Ora 20.40: Steaua Bucuresti – Bucovina Scheia
Miercuri:
Ora 13.00: Ceahlaul Piatra Neamt – Bucovina Scheia
Ora 13.40: Salina Ocna Sugatag – Steaua Bucuresti
Ora 18.20: Salina Ocna Sugatag – Bucovina Scheia
Ora 19.00: Steaua Bucuresti – Ceahlaul Piatra Neamt

Categoria de varsta 2001 (sala LPS):

Grupa A:
1. CN “Mircea Eliade” Bucuresti;
2. Luceafarul Braila;
3. Bucovina Scheia;
4. LPS Suceava.

Marti:
Ora 17.00: Luceafarul Braila – LPS Suceava
Ora 17.30: CN “Mircea Eliade” Bucuresti – Bucovina Scheia
Miercuri:
Ora 09.00: CN “Mircea Eliade” Bucuresti – Luceafarul Braila
Ora 09.30: Bucovina Scheia – LPS Suceava
Ora 14.00: Luceafarul Braila – Bucovina Scheia
Ora 14.30: CN “Mircea Eliade” Bucuresti – LPS Suceava

Grupa B:
1. Steaua Bucuresti;
2. CN “Nicu Gane” Falticeni;
3. Sporting Suceava;
4. FC Maramures.

Marti:
Ora 18.00: Steaua Bucuresti – Sporting Suceava
Ora 18.30: CN “Nicu Gane” Falticeni – FC Maramures
Miercuri:
Ora 10.00: Steaua Bucuresti – CN “Nicu Gane” Falticeni
Ora 10.30: Sporting Suceava – FC Maramures
Ora 15.00: Steaua Bucuresti – FC Maramures
Ora 15.30: CN “Nicu Gane” Falticeni – Sporting Suceava

Categoria de varsta 2002 (sala LPS):

Grupa A:
1. Sporting Suceava;
2. LPS Botosani;
3. Olympic Suceava;
4. Steaua Bucuresti.

Marti:
Ora 19.00: Sporting Suceava – Olympic Suceava
Ora 19.30: LPS Botosani – Steaua Bucuresti
Miercuri:
Ora 11.00: Sporting Suceava – LPS Botosani
Ora 11.30: Olympic Suceava – Steaua Bucuresti
Ora 16.00: Olympic Suceava – LPS Botosani
Ora 16.30: Sporting Suceava – Steaua Bucuresti

Grupa B:
1. FC Remember Câmpulung Moldovenesc;
2. Xela Baia Mare;
3. Luceafarul Braila;
4. LPS Suceava.

Marti:
Ora 20.00: FC Remember Campulung Moldovenesc – Luceafarul Braila
Ora 20.30: LPS Suceava – Xela Baia Mare
Miercuri:
Ora 12.00: FC Remember Campulung Moldovenesc – Xela Baia Mare
Ora 12.30: Luceafarul Braila – LPS Suceava
Ora 17.00: FC Remember Campulung Moldovenesc – LPS Suceava
Ora 17.30: Xela Baia Mare – Luceafarul Braila.

Primele doua clasate in fiecare grupa se vor califica in faza semifinalelor, programate joi.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Programul Cupei „Moş Crăciun”"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*