Programul Campionatului Județean de Futsal 2016

futsal Turneul Final

AJF Suceava a anuntat in urma cu cateva minute programul celei de-a doua editii a Campionatului Judetean de Futsal. Pentru prima faza a competitiei, care va debuta pe 6 februarie, cele 20 de echipe participante au fost împartite în 4 grupe. Meciurile din faza grupelor se vor desfasura la Gura Humorului, Milisauti, Bosanci si Vicovu de Jos. Primele doua clasate in fiecare grupa se vor califica la turneul final, programat pe 6 martie martie in sala LPS.

La invitatia forului judetean au raspuns prezent 8 reprezentante ale Ligii a IV-a, e vorba Somuz Preutesti, Rapid II Siret, Viitorul Liteni, Viitorul Veresti, Recolta Fantanele, CS Gura Humorului, Stiinta Vicovu de Sus si Progresul Fratautii Noi, plus alte 12 reprezentante ale Ligii a V-a, e vorba de Plesul Rasca, Viitorul Adancata, Stiinta Mitoc, Silva Udesti, International Salcea, Balada Ciprian Porumbescu, Releul Mihoveni, Sporting Poieni Solca, Foresta Moldovita, Unirea Horodnic, Avantul Volovat si Locomotiva Dornesti.

Iată programul complet din faza grupelor:

Turneul I – 06.02.2016 (Gura Humorului)

Echipe participante :
1. CS GURA HUMORULUI
2. AS CIPRIAN PORUMBESCU
3. ACS SOMUZUL PREUTEȘTI
4. AS PLEȘUL RÂȘCA
5. ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947

Programul de joc:
10:00 – 10:30 : AS CIPRIAN PORUMBESCU – ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947
10:40 – 11:10 : ACS SOMUZUL PREUTEȘTI – AS PLEȘUL RÂȘCA
11:20 – 11:50 : CS GURA HUMORULUI – AS CIPRIAN PORUMBESCU
12:00 – 12:30 : ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947 – ACS SOMUZUL PREUTEȘTI
12:40 – 13:10 : AS PLEȘUL RÂȘCA – ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947
13:20 – 13:50 : ACS SOMUZUL PREUTEȘTI – CS GURA HUMORULUI
14:00 – 14:30 : AS CIPRIAN PORUMBESCU – ACS SOMUZUL PREUTEȘTI
14:40 – 15:10 : CS GURA HUMORULUI – AS PLEȘUL RÂȘCA
15:20 – 15:50 : ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947 – CS GURA HUMORULUI
16:00 – 16:30 : AS PLEȘUL RÂȘCA – AS CIPRIAN PORUMBESCU

Turneul II – 14.02.2016 (Milișăuți)

Echipe participante :
1. AS RELEUL MIHOVENI
2. ACS RAPID II SIRET
3. AS SPORTING POIENI SOLCA
4. AS VIITORUL ADÂNCATA
5. AS ȘTIINȚA MITOC

Programul de joc:
10:00 – 10:30 : ACS RAPID II SIRET – AS ȘTIINȚA MITOC
10:40 – 11:10 : AS SPORTING POIENI SOLCA – AS VIITORUL ADÂNCATA
11:20 – 11:50 : AS RELEUL MIHOVENI – ACS RAPID II SIRET
12:00 – 12:30 : AS ȘTIINȚA MITOC – AS SPORTING POIENI SOLCA
12:40 – 13:10 : AS VIITORUL ADÂNCATA – AS ȘTIINȚA MITOC
13:20 – 13:50 : AS SPORTING POIENI SOLCA – AS RELEUL MIHOVENI
14:00 – 14:30 : ACS RAPID II SIRET – AS SPORTING POIENI SOLCA
14:40 – 15:10 : AS RELEUL MIHOVENI – AS VIITORUL ADÂNCATA
15:20 – 15:50 : AS ȘTIINȚA MITOC – AS RELEUL MIHOVENI
16:00 – 16:30 : AS VIITORUL ADÂNCATA – ACS RAPID II SIRET

Turneul III – 21.02.2016 (Bosanci)

Echipe participante :
1. CSO VIITORUL LITENI
2. AS VIITORUL VEREȘTI
3. AS RECOLTA FÂNTÂNELE
4. AS SILVA UDEȘTI
5. AS INTERNAȚIONAL SALCEA

Programul de joc:
10:00 – 10:30 : AS VIITORUL VEREȘTI – AS INTERNAȚIONAL SALCEA
10:40 – 11:10 : AS RECOLTA FÂNTÂNELE – AS SILVA UDEȘTI
11:20 – 11:50 : CSO VIITORUL LITENI – AS VIITORUL VEREȘTI
12:00 – 12:30 : AS INTERNAȚIONAL SALCEA – AS RECOLTA FÂNTÂNELE
12:40 – 13:10 : AS SILVA UDEȘTI – AS INTERNAȚIONAL SALCEA
13:20 – 13:50 : AS RECOLTA FÂNTÂNELE – CSO VIITORUL LITENI
14:00 – 14:30 : AS VIITORUL VEREȘTI – AS RECOLTA FÂNTÂNELE
14:40 – 15:10 : CSO VIITORUL LITENI – AS SILVA UDEȘTI
15:20 – 15:50 : AS INTERNAȚIONAL SALCEA – CSO VIITORUL LITENI
16:00 – 16:30 : AS SILVA UDEȘTI – AS VIITORUL VEREȘTI

Turneul IV – 27.02.2016 (Vicovu de Jos)

Echipe participante:
1. AS UNIREA HORODNIC
2. AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ
3. AS LOCOMOTIVA DORNEȘTI
4. ACS ȘTIINȚA VICOVU DE SUS
5. AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI

Programul de joc:
10:00 – 10:30 : AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ – AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI
10:40 – 11:10 : AS LOCOMOTIVA DORNEȘTI – ACS ȘTIINȚA VICOVU DE SUS
11:20 – 11:50 : AS UNIREA HORODNIC – AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ
12:00 – 12:30 : AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI – AS LOCOMOTIVA DORNEȘTI
12:40 – 13:10 : ACS ȘTIINȚA VICOVU DE SUS – AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI
13:20 – 13:50 : AS LOCOMOTIVA DORNEȘTI – AS UNIREA HORODNIC
14:00 – 14:30 : AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ – AS LOCOMOTIVA DORNEȘTI
14:40 – 15:10 : AS UNIREA HORODNIC – ACS ȘTIINȚA VICOVU DE SUS
15:20 – 15:50 : AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI – AS UNIREA HORODNIC
16:00 – 16:30 : ACS ȘTIINȚA VICOVU DE SUS – AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ

Meciurile se vor desfasura pe parcursul a doua reprize a cate 15 de minute, dupa legile jocului de futsal, fiecare echipa urmand sa fie formata dintr-un portar si patru jucatori de camp. Fiecare formatie poate miza pe un lot maxim de 20 de persoane, format din 18 jucatori, un antrenor, plus un delegat.

Pentru a lua parte la competitie, jucatorii trebuie sa detina viza anuala pe 2015 pe carnetele de legitimare. Plata arbitrilor, a observatorului si a asistentului medical revine in sarcina echipelor participante, anunta AJF.

afis futsal

Despre autor

Daniel Vatamanu
Membru fondator al www.GazetaSV.ro | Redactor-prezentator la Intermedia TV Suceava.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Programul Campionatului Județean de Futsal 2016"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.

*