Prima victorie

Cetatea a obţinut astăzi primul succes din cadrul jocurilor de pregătire, 2-0 cu liderul primei serii a Ligii a III-a, CSM Rîmnicu Sărat. Mircea Negru a deschis scorul pe terenul din Vama incă din minutul 5, tabela fiind inchisă de Vespazian Colban (foto) cu un sfert de oră înainte de final.

Aveam nevoie de o victorie care să ofere mai multa incredere jucătorilor. Am reuşit să facem un meci bun pe parcursul căruia am remarcat angajamentul de care a dat dovada intreaga echipă. Totodată, am apreciat şi rezultatul, acesta fiind un aspect care ne va interesa in mod special odată cu startul meciurilor oficiale”, a precizat antrenorul Ovidiu Murariu.

Cetatea a evoluat in următoarea formula de joc: Luca – Sevaciuc, Feraru, Halip – Golofca, Onciu, Duman, Negru, Tomescu – Colban, Dumitru. Au mai intrat Stănescu şi Breniuc.