Ponturi pentru 13 martie

Concurs pronosticuri sportive Pariaza pe GazetaSV

GazetaSV.ro vă invită la un concurs de pronosticuri sportive, cel mai inspirat concurent urmând să fie recompensat la finalul fiecărei luni cu un premiu surpriză. Adrian Ostaficiuc, un tipster apreciat la nivel naţional, vă propune în fiecare zi o serie de meciuri pentru care concurenţii pot să exprime trei opţiuni: pronostic(1×2), scor exact şi argumentare (minim 20 de cuvinte)Click AICI pentru mai multe amănunte!

Propuneri pentru vineri, 13 martie:

Leverkusen – Stuttgart (21:30)
Rapid – Petrolul (20:30)
Rapid Suceava – ACS Bacău (sâmbătă, ora 11:00)

Vor fi luate în considerare doar comentariile postate până la ora 20:25. Inspiraţie maximă!

=======================================================================
Rezultate joi, 12 martie:
Wolfsburg – Inter: 3-1
Fiorentina – Roma: 1-1
Villarreal – Sevilla: 1-3

Clasament:

Loc Nume Total puncte
1. gianluca vialli 49.5
2. ioan.hav 46.5
3. ionuts 43
4 Ciprian Hatnean 40.5
5. rapidist 38.5
6 Tibii23 36.5
7 Mariuss9 33.5
8 Horia 32.5
9 AndrewAJ 32.5
10 Chiti9 32
11 Ady 31
12 Hij Petrica 30
13 Ciubotaru silviu 27.5
14 Ciprian1978 27
15 Catalin 25
16 caracatita paul 24
17 Poiana lu’ Iocan 22
18. Ionut Witsel 22
19 Cristi 21
20. Adria5n 21
21 anonim 21
22 salvari darian alin 21
23 Cr7 17
24 Yusuf 16
25. Mishu 14
26 Dabica Daniel 13.5
27 Medrihan Marius Marian 13
28. Vali boghean 13
29 Vladut Lazar 12.5
30. Adrian Costeniuc 12
31 H.Cosmin 12
32 Sacrieriu Constantin 12
33. Petrasciuc Madalin Vasile 11.5
34. Radu00 10
35 Cristi_BCN 9
36 xnt 7
37 Bogdan B 6
38. mareus 5
39 cata92sv 5
40. biltzone 5
41 Emanuel Grab 5
42. Andrei 4.5
43. Manuel 4
44 Fc Capsnuarii 4
45. Alex 3
46 marian 2
47 Pietrosul 1
48. Cosmin 1
49. Marius Senciuc 1

 

Concurenţii trebuie să folosească acelaşi nickname şi aceeaşi adresă de e-mail pe întreg parcursul concursului. Pentru a valida câştigatorul premiului este nevoie de o adresă de e-mail validă.Atenţie! 

COMENTARII:

33 Comentarii la "Ponturi pentru 13 martie"

  1. poiana lu'iocan | 13 martie 2015 at 11:47 | Răspunde

    CLASAMENTUL e actualizat!?!?

  2. gianluca vialli | 13 martie 2015 at 12:05 | Răspunde

    Clasamentul nu pare a fi actualizat, este cel de ieri!

  3. levarcusen – stutgard 3-1 pronostic 1 rapid – petrolul 2-1 pronostic 1

  4. gianluca vialli | 13 martie 2015 at 12:33 | Răspunde

    Leverkusen-Stuttgart, 1, 3-1, Stuttgart, din păcate, pare a fi ratat complet sezonul, a pierdut plutonul și va retrograda după câteva zeci de ani, în timp ce „farmacistii” sunt în lupta pentru un loc de cupa europeana și nu cred ca se va încurcă cu echipa șvabilor.

    Rapid-Petrolul, X, 0-0, deși sunt suporter al lupilor, echipa nu prea joaca mai nimic, victoriile cu brasovul și botosaniul au fost mincinoase, pe când rapid chiar parcă fi în forma, eu sper totuși la un egal în giulești.

  5. Adrian Ostaficiuc | 13 martie 2015 at 13:06 | Răspunde

    Atentie !!!
    Aveti si partida Rapid Suceava – ACS Bacau printre propunerile de astazi!

  6. Leverkusen – Stuttgart (21:30) 1 2-1
    Leverkusen nu cred ca va forta prea tare avand in vedere ca saptamana viitoare va juca pe Calderon cu Atletico. Stuttgart lupta pentru salvarea de la retrogradare si va fi un meci important pentru ei. Eu cred ca Leverkusen se va impune , dar la llimta.
    Rapid – Petrolul (20:30) 1 1-0
    Un derby , in care Rapid este in forma jucand bine in acest inceput de an . Petrolul a aratat slabiciuni contra celor de la Iasi . De aceea , avand aportul terenului propriu si al fanilor , Cred ca Rapid va castiga acest joc.
    Rapid Suceava – ACS Bacău (sâmbătă, ora 11:00) 1 3-1
    Un derby a Moldovei , va aavea loc pe Areni . Rapid trebuie sa castige acest joc pentru a ramane in cursa pentru promovare , Bacau are mari probleme financiare , de aceea cred eu ca Rapid va castiga acest meci destul de usor.

  7. salvari darian alin | 13 martie 2015 at 13:23 | Răspunde

    Leverkusen-Stuttgard 1 scor,2-0
    Rapid-Petrolul 2 scor,0-2
    Rapid Suceava-SC Bacau 2 scor,2-0

  8. Leverkusen – Stuttgart 1, scor 3-1
    Rapid – Petrolul 2, scor 0-2
    Rapid Suceava – ACS Bacău 1, scor 2-1

  9. gianluca vialli | 13 martie 2015 at 14:04 | Răspunde

    Rapid Suceava-Bacau; 1, 2-0, cred ca de aceasta data nu vom mai asista la răsturnări de scor spectaculoase, ci la o victorie cu un clasic 2-0 a echipei gazda, mult mai legata și puternica, dar și ceva mai stabila financiar.

  10. Leverkusen – Stuttgart 1 scor corect:2-1
    Rapid – Petrolul x scor corect:1-1
    Rapid Suceava – ACS Bacău 1 scor corect:2-0

  11. Leverkusen – Stuttgart / 2 / 1-2
    Rapid – Petrolul / 1 / 2-1
    Rapid Suceava – ACS Bacău / X / 2-2

  12. Leverkusen – Stuttgart pronostic 1 scor 2-0. leverkusen lupta in acest sezon pentru un loc de champions league iar de partea cealalta stuttgart se afla pe ultimul loc in bundesliga si lupta pentru salvarea de la retrogradare. cred ca se va impune categoric leverkusen cu un scor de 2-0.

    Rapid – Petrolul pronostic 1 scor 1-0. rapid este intr-o forma buna fara gol primit in retur. iar petrolul a facut o surpriza neplacuta pe teren propriu impotriva celor de la iasi pierzand meciul cu 0-2. suporterii rapidisti vor impinge echipa spre o victorie in aceasta seara.

    Rapid Suceava – ACS Bacău pronostic 1 scor 3-0. rapid suceava este intr-o foarte buna forma castigand ultimele 7 etape de campionat si e fara infrangere pe teren propriu. in timp ce acs bacau lupta pentru un loc in play off. cred ca rapid suceava se va impune fara probleme sambata pe areni.

  13. Leverkusen-Stuttgart pronostic 1,scor 2-0
    Rapid-Petrolul pronostic 2,scor 1-2
    Rapid Suceava-ACS Bacau pronostic 1,scor 3-1

  14. Leverkusen-Stuttgart 1 scor 2-1 Stuttgart nu joaca nimic de mult timp..sunt curios cat vom mai astepta sa reuseasca sa bata pe cineva..in timp ce Leverkusen vine dupa o victorie chinuita la Paderborn,alta echipa pe faras.Leverkusen va castiga chinuit,dar va castiga
    Rapid-Petrolul X scor:1-1 Rapidul are un retur bun si cred ca vor iesi de la retrogradare si vor ataca mijlocul clasamentului in timp ce Petrolul vine dupa o etapa in care a fost pedepsita pe buna dreptate pentrj jocul pe care il presteaza
    Rapid Suceava-Bacau 1 scor:2-1 Rapid ataca promovarea pe care toti o dorim si au nevoie neaparat de victorie astazi

  15. Leverkusen – Stuttgart: Leverkusen este favorita in aceasta partida daca ne luam dupa pozitiile ocupate in clasament de cele 2 formatii. Gazdele se afla pe locu 4 si se bat pentru locul 3 ce duce in grupele UCL cu Monchengladbach Schalke si Augsburg. Este o lupta stransa pentru locurile ce duc in cupele europene si cu siguranta Leverkusen vrea in Champions League. Oaspetii se afla pe ultimul loc cu doar 20 de puncte si au nevoie disperata de cat mai multe puncte pentru a spera la salvare. Nu cred insa ca vor putea obtine puncte astazi si Leverkusen se va impune. Pronosticul meu este: 1 solist scor 2-1.

    Rapid – Petrolul: Un derby ce gaseste cele 2 echipe cu situatii total opuse in clasament. Rapidistii se lupta pentru salvarea de la retrogradare in timp ce lupii galbeni sunt pe 2 in spatele Stelei. Giulestenii au inceput in forta returul obtinand 2 victorii si o remiza si isi doresc sa obtina cat mai multe puncte pentru a reusi sa se salveze de la retrogradare. Petrolul a pierdut surprinzator cu Iasiul pe teren propriu etapa trecuta si sa distantat din nou la 8 puncte de Steaua. Va fi un meci echilibrat ambele echipe isi doresc victoria dar cred ca se vor anihila reciproc. Daca in tribune cu siguranta va fi un adevarat spectacol oferit de cele 2 galerii in teren cred ca vom avea un meci mai putin spectaculos ce se va termina nedecis. Pronosticul meu este: X scor 0-0.

    Rapid Suceava – SC Bacau: Suceava este favorita in acest meci tinand cont ca se afla intr-o forma buna iar Bacaul traverseaza o perioada dificila din punct de vedere financiar. Pentru a ramane in lupta cu Voluntari gazdele trebuie sa se impuna si sa mentina diferenta de puncte ce o despart de primul loc. Cred ca va fi un meci incrancenat bacauanii avand jucatori cu valoare care vor pune probleme defensivei sucevene. In final totusi Suceava se va impune si va obtine a 6a victorie consecutiva. Pronosticul meu este: 1 solist scor 2-0.

  16. Leverkusen-Stuttgart: 1 (2-1)
    Rapid-Petrolul: X (1-1)
    Rapid Suceava-Acs Bacau: 1 (3-1)

  17. Leverkusen – Stuttgart => 1, scor: 2-1. Stuttgart lupta sa nu retrogadeze si va da totul pentru a scoate macar un punct pe terenul lui Leverkusen, dar Leverkusen se lupta pentru loc de Champions Leahue si cu siguranta nu se va impiedica acasa.

    Rapid-Petrolul=> 1, scor: 2-1. Un derby mai mult al orgoliilor, Rapid si-a tras jucatori buni, cu experienta in campionatele straine, in timp ce Petrolul a slabit mult in ultima vreme, cu siguranta ca Rapid va acataca si va face orice pentru a castiga acest derby.

    Rapid Suceava-Acs Bacau => 1, scor: 3-1. Suceava este favorita clara in acest meci si cred eu ca nu va avea mari probleme in castigarea lui, Bacaul este o echipa aflata in suferinta care vine sa-si joace sansele aici, dar cu siguranta ca sucevenii vor incerca sa demonstreze ca sunt in stare sa castige clar, mai ales celor care i-au acuzat de „blat” impotriva Berceniului.

  18. Leverkusen – Stuttgart pronostic 1, scor 3-1
    Rapid – Petrolul pronostic x, scor 0-0
    Rapid Suceava – ACS Bacău pronostic 1, scor 2-0

  19. Leverkusen – Stuttgart-> 1 / 3-1, nu ii dau sanse prea mari lui Stuttgart sa se salveze de la retogradare in acest sezon deoarece jocul echipei este extrem de slab si nu par sa se gaseasca solutii pentru a iesi din pasa proasta. Leverkusen de partea celalta probabil se gandeste mai mult la returul din Champions League, dar chiar si asa nu cred ca va avea probleme pe teren propriu cu o echipa total iesita din ritm precum Stuttgart.

    Rapid – Petrolul-> 1 / 1-0, Rapid are moralul ridicat dupa acest start de retur si cred ca sperantele pentru evitarea retogradarii sunt mai mari in acest moment, iar asta cred ca se va reflecta in entuziasmul din jocul echipei. Cred ca va fi o atmosfera extraordinara pe Giulesti in acest derby, ceea ce va impinge echipa de la spate spre o noua victorie in fata Petrolului care vine dupa o infrangere pe teren propriu, iar jocul echipei nu pare sa fie la cel mai inalt nivel in acest moment.

    Rapid Suceava – ACS Bacău-> 1 / 3-1, probleme mari la Bacau, probleme care sigur o sa afecteze jocul echipei si determinarea din acest meci. Cred ca Rapid va mai acumula 3 puncte si din acest meci, in ciuda absentelor din lot, puncte importante in vedera dublei confruntari cu Arges respectiv Voluntari din urmatoarele etape.

  20. Leverkusen – Stuttgart 1/ 3-1
    Rapid – Petrolul 2/ 0-1
    Rapid Suceava – ACS Bacău 2-1

  21. Leverkusen – Stuttgart-> 1 / 3-1, Desi la oaspeti joaca un roman… de ce nu poate marcheaza, nu ii dau sanse prea mari lui Stuttgart sa se salveze de la retogradare in acest sezon deoarece jocul echipei este extrem de slab si gazdele par mai bune… mai in forma.

    Rapid – Petrolul-> x / 1-1, Rapid are moralul ridicat dupa acest start de retur si cred ca sperantele pentru evitarea retogradarii sunt mari in acest moment, iar asta cred ca se va vedea in fata Petrolului. sa vedem daca petrolul e mama ranitilor CSMS IASI…TOT E galben… prietenii stiu de ce… glumesc

    Rapid Suceava – ACS Bacău-> 1 / 2-1, Aici in mod normal nu se pariaza…sau orice pariezi ajungi sa fii hilar. Din patriotism local va inteleg alegerea domnule mediator… sper sa castige Suceava… chiar mi-as dori sa castigam,,, vorba latinului …cui foloseste?

  22. LEVERKUSEN – STUTTGART pronostic 1 scor 3-1.
    RAPID – PETROLUL pronostic 1 scor 1-0.
    RAPID SUCEAVA – A.C.S. BACAU pronostic 1 scor 1-0.

  23. Leverkusen – Stuttgart:Un meci care conteaza foarte mult si pt Leverkusen si pt Stuttgart .Leverkusen trage pt champions league ,iar in cealalta tabara Stuttgart va face tot posibilu sa ramana in bundesliga !
    :Pronostic 1,Scor Corect 2-1

    RAPID SUCEAVA – A.C.S. BACAU:Un meci din liga 2 cu echipa a sucevei bine asezata in terem.In cealalta tabara Bacau are mari probleme financiare !
    :Pronostic 1,Scor Corect 3-1

    Te rog sa-mi iei in considerare aceste meciuri ! 🙂

  24. RAPID SUCEAVA – A.C.S. BACAU 1 | 4 – 2

  25. gianluca vialli | 14 martie 2015 at 16:32 | Răspunde

    Clasamentul actualizat și meciurile de azi? Dacă le postați cu juma’ de ora înainte de a începe primul meci din lista, nu e firesc…

  26. salvari darian alin | 14 martie 2015 at 17:11 | Răspunde

    Rapid Suceava solist 1 scz da am gresit.nu am fost atent

  27. gianluca vialli | 14 martie 2015 at 18:24 | Răspunde

    astazi mai apare ceva? sau, usor, usor, se renunta la concurs?

    • Ciprian Hatnean | 14 martie 2015 at 18:50 | Răspunde

      Calmează-te. Dai 4 comentarii pe zi. Înţelegem că eşti pe primul loc şi foarte interesat de concursul ăsta, dar au şi oamenii treabă în cursul zilei, nu pot sta non-stop să facă clasamente şi să se gândească la ce meciuri să pună pe site. Pune-te în locul lor. Ţi-ai sacrifica cel puţin 2-3 ore pe zi făcând clasamente şi statistici? Nu cred. Încearcă să ai mai multă răbdare, că nu strică!

  28. gianluca vialli | 14 martie 2015 at 20:10 | Răspunde

    Ok, îmi fac „mea culpa” dacă am fost/părut prea insistent…