Pojorâta – Rădăuţi: 3-2

FC Pojorâta scrie istorie în Liga a III-a. Trupa antrenată de Dănuţ Mândrilă a urcat pe primul loc în clasamentul seriei întâi, după ce s-a impus sâmbătă pe teren propriu, cu scorul de 3-2, în faţa celor de la Bucovina Rădăuţi, într-un meci din cadrul penultimei etape a turului.

Rădăuţenii au condus în două rânduri pe tabela de marcaj în derbyul judeţean disputat la poalele Rarăului, prin golurile marcate de Zaremba, în minutele 32 şi 67. Gazdele au revenit de fiecare dată, restabilind egalitatea prin reuşitele semnate de Pădurariu şi A. Răzlog, în minutele 44, respectiv 79. Golul victoriei, golul prin care FC Pojorâta a urcat pentru prima oară în istoria clubului în fotoliul de lider al Ligii a III-a, a fost marcat de acelaşi A. Răzlog, în minutul 82.