Pălimaru are poftă de gol

Clement Palimaru a debutat en-fanfare la Cetatea. La primul meci de la revenirea pe Areni, fostul international de tineret a marcat trei goluri si a dat o pasa de gol intr-o singura repriza a amicalului disputat de trupa lui Ioan Radu in compania echipei secunde din Arbore. Prima garnitura a “alb-albastrilor” avea sa se impuna in cele din urma cu scorul de 6-1, lista marcatorilor fiind completata de Dumitru (2), Andries si respectiv Crisu.

Cetatea Suceava (prima repriza): Satco – Feraru, Cososchi, Bernard – Duman, Hapiuc, Apetri, Plecanciuc, Tomescu – Dumitru, Pălimaru.

Cetatea Suceava (repriza secunda): Pascal – Ailenii, Cososchi, Halip – I. Marian, Tomaz, Negru, Apetroae – Andries, Dicher, Gonta.

Cetatea II Arbore: Pascal – Breniuc, Cerlincă, Răzlog – Jalbă, Ignătescu, Avrămia, Pânzariu, Azaharioaiei – Crişu, Bijec. Dupa pauza au mai intrat: Ov. Ciobanu si Satco.

Singurii absenti ai amicalului de astazi au fost Homneac, Luca si Stanescu, toti trei acuzand accidentari.