Petrotub – Sporting: 3-0

Sporting Suceava a coborat pe locul 9 in clasamentul seriei intai din Liga a III-a, dupa ce a pierdut astazi, cu scorul de 0-3, pe terenul celor de la Petotub Roman.

“Alb-verzii” au avut prima ocazie in minutul 10, dar lovitura libera executata de Bagu a trecut putin peste transversala. Cei care au deschis scorul au fost insa romascanii, Tapu reusind sa marcheze in minutul 19, in urma unei centrari din faza fixa. Gazdele isi puteau dubla avantajul la jumatate de ora de la fluierul de start, cand au beneficiat de un penalty parat insa de portarul Afloarei. In repriza secunda, trupa lui Mihai Gurita a urcat mult mai sus in jumatatea adversa, dar a lasat spatii in defensiva, iar Petrotub a profitat. M. Alexandru si Harbuzaru au finalizat doua contraatacuri in minutele 83, respectiv 86 si au inchis tabela la 3-0. Sporting a terminat in zece oameni, dupa ce N. Alexandru a vazut al doilea galben pe final.

Sporting: Afloarei – N. Alexandru, Kuruc, Vitu, Moldovan, Longher, Gucianu, Duman, Bagu, Cutas, Ioancea. Au mai intrat: Vornicu, Antonesei, Danieliuc si Bilt.