Păltinoasa revine la şefie

Victoria Paltinoasa a profitat de etapa de pauza luata de Vointa Zvoristea si a revenit pe primul loc in clasamentul seriei intai din Liga a V-a, dupa ce s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 3-1, in fata celor de la Recolta Fantanele. Intr-un alt meci al rundei a XIV-a, Viitorul Veresti a urcat pe podium, dupa ce le-a spulberat visele de promovare celor de la Somuzul Preutesti, cu un italienesc 1-0.

Seria I – Rezultatele etapei a XIV-a:
Victoria Paltinoasa – Recolta Fantanele 3-1
Progresul Salcea – Steaua Dumbraveni 2-4
Cetatea Baia – Sporting Bunesti 3-3
Viitorul Veresti – Somuzul Preutesti 1-0
Inter Capu Campului – Plesul Rasca 0-3
Vointa Zvoristea a stat in aceasta runda.

Clasament:
1.    Victoria Paltinoasa    13    10    2    1    37-14    32p
2.    Vointa Zvoristea    12    9    2    1    35-13    29p
3.    Viitorul Veresti    12    8    2    2    29-14    26p
4.    Somuzul Preutesti    13    7    2    4    28-14    23p
5.    Steaua Dumbraveni    13    5    4    4    24-26    18p
6.    Sporting Bunesti    13    4    2    7    28-29    14p
7.    Plesul Rasca    13    4    2    7    17-29    14p
8.    Progresul Salcea    13    3    4    6    14-30    13p
9.    Recolta Fantanele    13    3    2    8    25-36    11p
10.    Inter Capu Campului     13    3    2    8    19-35    11p
11.    Cetatea Baia    12    1    2    9    23-39    5p

In seria a doua, Progresul Fratautii Vechi, a ramas in fotoliul de lider dupa ce a bifat duminica a treia victorie consecutiva fara gol primit de la startul sezonului de primavara, scor 2-0, in deplasarea de Gramesti. Intr-un alt joc al rundei, Viitorul Adancata a ramas la un singur punct in spatele primei clasate inainte meciului direct de la Fratautii Vechi, dupa ce a invins, cu 5-0, pe Unirea Milisauti.

Seria a II-a – Rezultatele etapei a XIV-a:
Viitorul Adancata – Unirea Milisauti 5-0
Bucovina Serbauti – Unirea Horodnic 3-1
Locomotiva Dornesti – Flacara Vicovu de Jos 2-1
Constructorul Darmanesti – Zimbrii Partesti de Jos 2-2
Avantul Gramesti – Progresul Fratautii Vechi 0-2
CSM Bucovina Radauti a stat in aceasta runda.

Clasament:
1.    Progresul Fratautii Vechi    13    11    0    2    42-12    33p
2.    Viitorul Adancata    13    10    2    1    44-7    32p
3.    Bucovina Serbauti    13    6    3    4    30-22    21p
4.    Flacara Vicovu de Jos    13    7    0    6    27-21    21p
5.    Unirea Horodnic    13    6    3    4    21-23    21p
6.    Unirea Milisauti    13    6    2    5    31-24    20p
7.    Locomotiva Dornesti    13    4    2    7    21-34    14p
8.    AS Partestii de Jos    13    3    3    7    23-37    12p
9.    Constructorul Darmanesti    12    2    4    6    23-35    10p
10.    Avantul Gramesti    12    2    2    8    17-44    8p
11.    Bucovina Radauti    12    2    1    9    18-38    7p

In seria montana, Dorna Vatra Dornei joaca de una singura. Buhacianu si compania s-au desprins la 12 puncte in fruntea clasamentului, dupa ce s-au impus duminica, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, in fata celor de la Larix Dornisoara. Intr-un alt meci al rundei a XI-a, Avantul Frasin a urcat pe locul secund, dupa ce a trecut in propriul fief, cu scorul de 4-0, de Vanatorul Dorna Candrenilor, gratie golurilor marcate de Turenschi, Simionescu, Drelciuc, plus un autogol al oaspetilor.

Seria a III-a – Rezultatele etapei a XI-a:
Avantul Frasin – Vanatorul Dorna Candrenilor 4-0
Victoria Vatra Moldovitei – Foresta Moldovita 3-1
Larix Dornisoara – Dorna Vatra Dornei 1-2
Forestierul Frumosu – Bistrita Brosteni 2-2
Calimani Saru Dornei – Bradul Vama 2-5

Clasament:
1.    Dorna Vatra Dornei    11    10    0    1    68-7    30p
2.    Avantul Frasin    11    6    0    5    31-24    18p
3.    Victoria Vatra Moldovitei    11    5    3    3    24-19    18p
4.    Foresta Moldovita    11    6    0    5    26-30    18p
5.    Vanatorul Dorna Candrenilor    11    5    3    3    23-30    18p
6.    Forestierul Frumosu    11    5    2    4    22-23    17p
7.    Bradul Vama    11    4    1    5    24-37    16p
8.    Larix Dornisoara    11    2    1    8    17-29    7p
9.    Calimani Saru Dornei    10    2    1    7    16-34    7p
10.    Bistrita Brosteni    10    1    3    6    14-32    6p

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Păltinoasa revine la şefie"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*