Oțelul Galați – Foresta Suceava: 1-3

Foresta confirma forma buna de la venirea lui Florin Cristescu pe banca tehnica. “Galben-verzii” au bifat al treilea rezultat pozitiv, dupa ce s-au impus in fata Otelului Galati, cu scorul de 3-1, intr-un meci desfasurat sambata, la Liesti, in cadrul etapei a XXIV-a a Ligii a III-a.  Formatia suceveana a deschis scorul la jumatatea primei reprize, cand Cainari a executat un corner de pe partea stanga, Vlasie a trecut pe sub minge, iar Mateciuc, urcat in careul advers, a inscris cu un sut de la opt metri pentru 0-1 la pauza. Fara nicio motivatie de cateva etape, galatenii au egalat in minutul 63, cand oaspetii nu au reusit sa degajeze un balon din mijlocul careului, iar Antohi a marcat pe langa Logofatu. Foresta avea sa revina in avantaj in minutul 82, cand Martin a sprintat pe partea dreapta, a intors mingea la 18 metri, iar Pavel a inscris cu o executie in vinclu. Trupa lui Florin Cristescu si-a securizat victoria in prelungiri, cand Artenie a inchis tabela la 1-3, cu un sut din interiorul careului, la o faza in care nou-intratul Ursu abia a boxat mingea sub bara transversala.

Foresta: Logofatu – Mocanu, Mateciuc, Vitelaru, Onofras – Vremea, Rigoni – Cainari, V. Boca, Artenie – Pavel. Pe parcurs au mai intrat: Martin, Bejenar si Mateiciuc.