Moineşti – FC Pojorâta: 4-1

FC Bucovina Pojorata joaca astazi, cu incepere de la ora 17.00, pe terenul celor de la CSM Moinesti, in prologul etapei a doua din cadrul seriei intai a Ligii a III-a. Ramai alaturi de GazetaSV.ro pentru a afla primul marcatorii si evolutia scorului!

Final | CSM Moineşti – FC Bucovina Pojorâta [4-1]

FC Bucovina Pojorata: Axinte – Fortuna, Neagoe, Prundean, V. Nutu, Botezatu, Cherariu, Nemes, Dodan, Irimia, Beleca. Antrenor principal: Danut Mandrila.

‘15 > un prim sfert de ora desfasurat sub nota echilibrului, fara mari ocazii de gol.

’35 > Braescu deschide scorul cu un sut plasat din interiorul careului. [1-0]

’50 > prima schimbare in echipa suceveana: Stroia a intrat in locul lui Beleca.

’72 > Berbecie dubleaza avantajul echipei moinestene. [2-0]

’74 > Berbecie realizeaza dubla intr-un decurs de doar doua minute. [3-0]

’80 > Corman inscrie din nou in poarta lui Axinte. Sucevenii sunt groggy. [4-0]

’90 > Stroia marcheaza golul de onoare al oaspetilor in ultimul minut. [4-1]

’90 > in repriza secunda, la FC Pojorata au mai intrat: Donose, Ionita si Tivodari.

Legenda:  – gol marcat  – cartonasul rosu  – penalty ratat  – incidente