O noua victorie la volei

Echipa locala de volei continua seria rezultatelor pozitive din acest sezon. CSMU LPS Suceava a obtinut sambata a 7 victorie din 8 meciuri disputate in actuala editie de campionat si continua sa ocupa pozitia secunda in clasament. In prima etapă a returului Diviziei A2-Est de volei masculin, elevii lui Victor Pancu au evoluat pe terenul formaţiei CSM Târgovişte. Sucevenii au început cu stângul partida şi au cedat primul set cu scorul de 24-25. Oaspeţii şi-au revenit însă rapid şi şi-au adjudecat următoarele două seturi la 23 şi la 20. În ultima repriză a întâlnirii, CSMU LPS şi-a surclasat adversarii reuşind în final să câştige cu un neverosimil 25-14. Pe voleibaliştii suceveni îi aşteaptă meciuri deosebit de dificile în următoarele două runde, în deplasare la CSU Galaţi şi pe teren propriu cu liderul CSU Craiova. În momentul de faţă, echipa locală de volei ocupă locul secund în clasament, la doar un singur punct în spatele oltenilor.