Netcom, succes în stil italian

Netcom si-a consolidat locul secund in clasament dupa ce s-a impus joi seara, in stil italian, cu scorul de 1-0, in fata celor de la Dinadrom, intr-un meci contand pentru etapa a 25-a din cadrul Campionatului Judetean de Minifotbal. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Ionut Vitel, pe parcursul primei reprize.

Intr-un alt joc de joi seara, Danalis si Topgeosys au terminat la egalitate, scor 3-3, restanta din etapa a 24-a. Sustinuti din tribunele bazei Ramiro de conducerea locala a Partidului Ecologist, cei de la Topgeosys au condus in doua randuri pe tabela de marcaj prin golurile inscrise de Sidor (2) si Irimia. De partea cealalta, Danalis a trimis meciul la penaltyuri prin reusitele semnate de Semeniuc, Serban si Rusu, dupa ce pe finalul primei reprize ratase nu mai putin de trei lovituri de penalizare. La loteria loviturilor de departajare, trupa lui Marian Serban s-a impus cu scorul de 3-2 si a predat lanterna.

15. Omniasig 23 3 0 20 46-125 9p

Sezonul 2011/12 al Campionatului Judetean de Minifotbal e organizat in parteneriat cu GazetaSV.ro.