Ne-au costat ratările

Ratarile propriei echipe. Acestea sunt in opinia antrenorul Ion Buzoianu principalele cauze ale infrangerii suferite ieri de Rapid Suceava, 0-1 pe terenul celor de la Otelul II Galati, in etapa a 8-a din cadrul Ligii a III-a.

Ne pare rau de acest rezultat. Puteam sa ne intoarcem cu o victorie de la Galati. Am avut initiativa pe intreg parcursul meciului, dar din pacate am irosit ocaziile pe care ni le-am creat atat in prima repriza, cat mai ales in minutele de prelungire. Eu sunt insa multumit insa de joc si de modul in care a stat echipa in teren, avand in vedere ca a trebuit sa facem fata unui situatii de moment si sa gasim solutii pentru inlocuirea lui Sevaciuc si Negru, doi jucatori foarte importanti pentru noi“, a declarat Ion Buzoianu, dupa cea de-a patra infrangere consecutiva inregistrata de ceferisti in acest sezon.