„Ne-am relaxat prematur”

Antrenorul formatiei Stiinta Baia Mare, Marius Botea (foto), considera ca maramuresenii s-au relaxat prematur in meciul de astazi cu CSMU Suceava, fapt ce le-a permis gazdelor sa castige seturile 3 si 4.

Momentul cel mai important al meciului a fost in setul 4. Eu cred ca in echipa noastra s-a instalat prematur o relaxare inca din setul 3, o relaxare care nu isi avea nici pe departe rostul. Aceasta s-a tradus la fileu cu greseli de preluare si de atac. Nici sala nu ne-a avantajat, fiind una foarte mica, dar asta nu este o scuza“ a declarat tehnicianul Marius Botea pentru siteul www.emaramures.ro.

Stiinta Baia Mare s-a impus astazi, in fata celor de la CSMU Suceava, cu scorul de 3-2, in etapa a VIII-a.