Moldoviţa ţine aproape

Sporting Arbore si-a pastrat fotoliul de lider in campionatulul Ligii a IV-a, dupa ce s-a impus, astazi, cu scorul de 5-0, in fata celor de la Viitorul Liteni, intr-un meci contand pentru etapa a 25-a. Dupa o prima repriza alba, trupa lui Ovidiu Ciobanu si-a asigurat victoria gratie golurilor semnate de Crisu, Cainari, Nicoara si Negru, ultimul reusind o dubla care il propulseaza la cota 14 in clasamentul golgheterilor.

Intr-o alta partida a rundei de astazi, Foresta Moldovita a ramas in ceafa liderului, dupa ce si-a trecut in cont a saptea victorie consecutiva in sezonului de primavara, 1-0 pe terenul celor de la Zimbrul Siret, in urma unui gol marcat in minutele de prelungire. Scorul etapei a fost realizat de Rapid II Mihoveni, care s-a impus cu un neverosimil 7-1, in fieful ultimei clasate, Raraul Campulung Moldovenesc.