Miroslava – Bucovina: 3-2

Bucovina Radauti a inregistrat a doua infrangere in meciurile de verificare programate in aceasta iarna, dupa ce a pierdut astazi, cu scorul de 2-3, in fata colegei de serie Stiinta Miroslava, intr-un joc desfasurat pe terenul sintetic al complexului “Emil Alexandrescu” din Copou. Trupa lui Lucian Burlacu a marcat ambele goluri in repriza secunda, prin Zaremba si Dutica (foto), dupa ce iesenii conduceau la pauza cu 3-0.

Bucovina Radauti: Butnariu – Alupei, Vitu, Hrimiuc, Dutica – R. Rusu, Zaremba, Pasaila, Stoian – Avramia, Sadoveac. Au mai intrat: Bujdei – Breniuc, Viu, Obreja, Hantari, Ilisoi si Tudose. Antrenor. Lucian Burlacu.

In urmatorul amical, Bucovina Radauti joaca miercuri, de la orele 12.00, pe terenul gruparii Fcm Dorohoi.