Minerul joacă în Cupă

Minerul Iacobeni primeşte astăzi, cu începere de la ora 17.30, vizita divizionarei a treia Ceahlăul II Piatra Neamţ, într-un meci contând pentru turul al II-lea din cadrul Cupei României Timişoreana.

Ajunsă în premieră pe tabloul fazei secunde a competiţiei, trupa pregătită de Relu Buliga speră să reuşească o nouă surpriză, după ce în turul precedent a eliminat gruparea Rapid Suceava. “Vrem să ne jucăm şansa şi vom intra pe teren cu gândul de a face un meci cât mai bun, chiar dacă în acest moment avem trei absenţe în cadrul lotului. Nu vreau să fac declaraţii pompoase, vom vedea ce va ieşi, dar ar fi extraordinar dacă ne-am califica în turul următor”, a spus tehnicianul Relu Buliga, înaintea confruntării de astăzi.

Înaintea meciului de cupă, Mitruc şi compania au disputat un ultim joc de pregătire împotriva celor de Foresta Moldoviţa, câştigat de “alb-albaştrii” cu scorul de 5-0.
Partida dintre Minerul Iacobeni şi Ceahlăul II Piatra Neamţ se va desfăşura în sistem eliminatoriu şi va fi condusă de o brigadă de arbitri formată din centralul Valentin Lungu, asistat la cele două tuşe de Ştefan Tudorache şi Petronela Aniţoaei, toţi trei din Iaşi.

În turul inaugural al competiţiei, Minerul Iacobeni a trecut, la loviturile de departajare, cu scorul de 4-2, de divizioara a treia Rapid Suceava. Echipa antrenată de Relu Buliga a ajuns pe tabloul Cupei României Timişoareana, după ce a câştigat ediţia de anul trecut a fazei judeţene a competiţiei.

Programul complet al turului II din Cupa României:

Minerul Motru – CFR Simeria
Ralbex Turcineşti – Minerul Jilt Mătăsari
Europa Alba Iulia – FC Zalău
Luceafărul II Oradea – ACU Arad
Electrosid Titu – CSM Braşov
CS Vladimirescu – Naţional Sebiş
Armata Aurul Brad – FC Cisnădie
Moldoforest Moldova Nouă – FC Şcolar Reşiţa
Recolta Danceu – Prometeu Craiova
Millenium Giarmata – Autocatania Caransebeş
Oltchim Râmnicu Vâlcea – FC Piatra Olt
CS Buftea – FCM Târgovişte
Gloria II Bistriţa – Avântul Reghin
Voinţa Livezile – Unirea Ungheni
Unirea Floreşti – Sănătatea Cluj
Unirea Dej – Seso Câmpia Turzii
Unirea Sânnicolau Mare – FC II Timişoara
Nova Mama Mia Becicherecul Mic – ACS Recaş
FC Curciu – Gaz Metan II Mediaş
Pandurii II Târgu Jiu – Jiul Rovinari
Viitorul Domneşti – FC Voluntari
Energia Craiova – FC Caracal
Dunărea Turris Turnu Măgurele – CS Baloteşti
Fortino Ianca – CF Brăila
Viticultorul Breaza – CS Panciu
CS Eforie – Dunărea Călăraşi
Naţional Goleşti – Oţelul II Galaţi
CSM Focşani – Politehnica Galaţi
CSM Moineşti – FCM Oneşti
FC Zagon – ASC Bacău
Voinţa Ion Creangă – Petrotub Roman
FC Girceni – CSM Paşcani
Minerul Iacobeni – Ceahlăul II Piatra Neamţ
Viitorul Chirnogi – Phoenix Ulmu
Viteazul Sinoe – Unirea Slobozia
FCM Alexandria – Atletic Bradu
Damila Măciuca – CS Vişina Nouă
CS Tunari – Juventus Bucureşti
AS Zmeii Ogrezeni – Rapid II Bucureşti
Concordia II Chiajna – Steaua II Bucureşti
Gloria Corneşti – ACS Berceni
Olimpia San Petru – Unirea Tărlungeni
Prahova Tomşani – Chimia Brazi
CSO Plopeni – Conpet Ploieşti
Inter Clinceni – AFC Filipeştii de Pădure
Rapid Dumeşti – Luceafărul Mihai Eminescu

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Minerul joacă în Cupă"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*