Minerul, două puncte avans

Minerul Iacobeni si Bucovina Fratautii Noi raman despartite de doua puncte la varful clasamentului Ligii a 4-a, dupa ce ambele favorite la promovare s-au impus in jocurile disputate in cadrul etapei a 25-a.

Aflata in postura de lider, Minerul Iacobeni a castigat pe teren propriu, cu scorul de 4-0, in fata celor de la FC Marginea, un rezultat ce-i condamna pe oaspeti la retrogradare. Intr-o alta partida, Bucovina Fratautii Noi a ramas in trena primei clasate, dupa ce s-a impus, cu scorul de 3-1, in fieful celor de la CS Gura Humorului, gratie golurilor marcate de Stoian (2) si Ionesi. De partea opusa, gazdele au deschis scorul prin Gabor, care a punctat in primul sfert de ora al intalnirii. Scorul rundei a fost reusit de Foresta Moldovita, care a trecut, cu 5-0, de formatia Vointa Stroiesti, la finalul unui meci incheiat inca din minutul 36, dupa ce oaspetii au ramas cu sase jucatori si centralul a pus punct intalnirii.