Metalul Buzău – Foresta Suceava: 1-1

Foresta a remizat miercuri, scor 1-1, pe terenul Metalului Buzau, la finalul unui meci in care a jucat in inferioritate numerica din minutul 10.  “Galben-verzii” si-au complicat misiunea pe gazonul sintetic al complexului “Cornel Negoescu” odata cu eliminarea prematura a lui Alexandru Vremea, care, folosit in premiera pe postul de fundas central, a fost trimis timpuriu la vestiare pentru un fault comis in postura de ultim aparator. In ciuda omului in minus, trupa preluata de Florin Cristescu s-a mobilizat excelent si a reusit sa deschida scorul in minutul 68, cand Robert Martin a primit o pasa in adancime si l-a invins pe portarul advers cu un sut din 14 metri. Formatia suceveana a plecat insa cu un singur punct din Crang, buzoienii egaland in extremis, in al patrulea minut de prelungiri, dintr-un penalty acordat pentru un hent comis de Pavel în propriul careu.

Foresta: Logofatu – Onofras, Mateciuc, Vremea, Mocanu – Artenie, Bejenar, Cainari, Pavel – Grumezescu, R. Martin.

In runda urmatoare, Foresta va primi sambata, cu incepere de la ora 17.00, pe stadionul Areni, vizita galatenilor de la Sporting Liesti.