Metalul Buzău – Bucovina Rădăuți: 2-1

Bucovina Radauti a coborat de pe podiumul clasamentului in seria intai a Ligii a III-a, dupa ce a pierdut nemeritat, scor 1-2, meciul disputat sambata dupa-amiaza, in fieful celor de la Metalul Buzau, in cadrul etapei a XVIII-a. Trupa antrenata de Dorin Goian si Daniel Balan s-a adaptat repede la suprafata sintetica de joc si a deschis scorul in minutul 12, prin capitanul Vasile Vitu, care a inscris cu capul. Presata de situatia nu tocmai roz din clasament, formatia buzoiana a egalat peste doar trei minute, prin Vasile Mihaies, care a stabilit si scorul pauzei  la 1-1.  In repriza secunda, oaspetii s-au jucat cu ocaziile la poarta adversa, unde Cerlinca, Ungurianu, Alecsandru si Stoian au trecut rand pe rand pe langa gol. Ratarile aveau sa se razbune in minutul 87, cand Metalul a intors scorul prin Alin Iacob. La esecul radautenilor a contribuit si arbitrul prahovean Madalin Dicu, printr-o decizie luata in prelungirile meciului, cand nou-intratul Iulian Ionesi a solicitat penalty pentru un fault in careu, dar a vazut al doilea cartonas galben pentru simulare.

Bucovina Radauti a inceput in formula: Puianu – Alecsandru, Vitu, Chirilescu, Antonesei – Stanescu, Ungurianu, Bosinceanu – Cerlinca, Stoian, Coroama. Au mai intrat Ionesi si Ciobanu.