Meci de 2 solist pe stadionul „Areni” >> Foresta – Târgu Mureş, mâine, ora 11.00

Meci de 2 solist pe stadionul Areni, unde, sambata, de la orele 11.00, Foresta infrunta formatia ASA Targu Mures, in cadrul etapei a doua din Liga a II-a.

Sa limiteze proportiile scorului. Acesta este singurul obiectiv al gazdelor, care vor alinia si in aceasta runda o echipa de juniori antrenata de Florin Cristescu. “Vom incerca sa ne prezentam cat mai bine, in ciuda numelui adversarului si al temperaturii ridicate care se anunta la ora jocului. Chiar daca vom pierde si acest meci, mai mult de trei puncte nu ne pot lua cei de la Targu Mures. Mi-as dori sa vina cat mai multa lume la stadion, sa-i sustina pe acesti copii. Merita incurajati, indiferent de rezultatul de pe tabela. Adevaratii suporteri suceveni se vor vedea sambata”, a declarat antrenorul Florin Cristescu inaintea meciului de maine.

In prima etapa, juniorii Forestei au fost carne de tun la Timisoara, unde au pierdut cu 0-16, in vreme ce ASA Targu Mures a trecut de Miroslava cu 2-1.

10 lei este pretul de intrare la meciul dintre Foresta si ASA Targu Mures.

Programul etapei a II-a:
Stiinta Miroslava – Dacia Unirea Braila
Sportul Snagov – CS Balotesti
Foresta Suceava – ASA Targu Mures
Pandurii Targu Jiu – Chindia Targoviste
UTA Arad – Metaloglobus Bucuresti
Olimpia Satu Mare – Academica Clinceni
Dunarea Calarasi – CS Mioveni
CS Afumati – FC Hermannstadt
Luceafarul Oradea – Ripensia Timisoara
Politehnica Timisoara – FC Arges

LOCECHIPAMVEÎGMGP+/-PCT
1FC Hermannstadt Sibiu1310212491532
2Dunarea Calarasi13101226101631
3Chindia Targoviste138323062427
4ASA Targu Mures136432820822
5CS Mioveni136432215722
6Academica Clinceni136432017322
7Politehnica Timişoara136251717020
8CS Afumati135441313019
9FC Arges Pitesti134631510518
10Ripensia Timisoara1352632171517
11Sportul Snagov1344599016
12Olimpia Satu Mare135171019-916
13Dacia Unirea Braila134363227515
14Pandurii Tg. Jiu133641918115
15Metaloglobus Bucuresti134361618-215
16UTA Arad133551313014
17Ştiinţa Miroslava133281440-2611
18CS Baloteşti132471525-1010
19FORESTA SUCEAVA13229851-438
20Luceafărul Oradea131481524-97

COMENTARII:

9 Comentarii la "Meci de 2 solist pe stadionul „Areni” >> Foresta – Târgu Mureş, mâine, ora 11.00"

  1. Daca aduceau macar 4 jucatori seniori veneam la meci dar cu parere de rau cu echipa formata numai din juniori am sa stau acasa ! Asta nu inseamna ca nu sunt microbist sau nu sufar pentru fotbalul suceavean ! Decat sa sufar ( si asa sufar de ce scor va fi fi) si sa vad macel si apoi sa ma internez cu inima la spital prefer sa stau acasa ! Aduceti jucatori nu mai faceti orasul Suceava de ras !

  2. succes copiilor !!!

  3. Rusine!!! Decat sa fim ciuca batailor, mai bine fara fotbal.

  4. Mai puneti si intrare 10 lei ? Pai cu 10 lei vezi liga 1 la Botosani la peluze Aici ce sa vezi niste copii innecati precum cristescu cum sunt luati la magarus de adversari si cu un sac de goluri

  5. AS DORI SA MULTUMESC MUNICIPALITATII pentru ACESTE MOMENTE FRUMOASE CE LE TRAIM ASTAZI!!!! MOMENTE CE „AR DORI” SA LE TRAIASCA ORICE FAN ADEVARAT!!!!!
    ESTE SUPERB SA ITI VEZI ECHIPA MACELARITA ETAPA DE ETAPA SI… CUM UN VIS FRUMOS A DURAT.. DOAR UN AN.. ASA CUM NE PLACE NOUA.. BUCOVINENILOR SA TRAIM!!!!
    RUSINE SA VA FIE!!!!!!!!!!!!!

  6. D-le primar, opriti rusinea asta!!!Chiar nu va pasa de orasul asta?!Faceti ceva sa se termine circul asta.Nu putem continua asa doar pt. ca domnilor Ciutac, Tudoreanu si Clim sa nu le cada in sarcina datoria asociatiei de fotbal pe care au infiintat-o.Au riscat si au pierdut.Asa a in afaceri insa nu trebuie sa plateasca un intreg oras greselile lor.Daca nu aveti nicio implicare in toata tarasenia asta, faceti ceea ce depinde de dvs.pt.a pune capat parodiei intitulata ,,fotbal la Suceava,,

  7. Echipa asta a murit cand a fost Goian cu Ienci a lasat jucatori sa plece si a stat 3 etape.Nu vedeti ca unde merge sta o etapa si pleaca?Nu Ciutac e de vina el incearca totul pentru aceasta echipa.Bine ca am pierdut numai cu 6_0 decat cu 16 mai bine asa.Felicitari copiilor si antrenorului pentru curaj.

  8. Sa vina un investitor sa ne salveze si o sa fie la 5000 de oameni la meci!nici unele echipe din liga I , nu vor aduna atatia oameni la meci!

  9. SA VINA MOLDOVEANUL SA IA CLUBUL!!!!!!!!!!!! AJUNGE CU UMILINTA!!!!!!!!!

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*