Luptă acerbă în Seria a II-a

Moldova Draguseni a revenit pe primul loc in cea de-a doua serie a Ligii a 5-a, dupa ce s-a impus, cu scorul de 3-2, in fata celor de la Fulgerul Ciprian Porumbescu, intr-un meci contand pentru etapa a 18-a. Cu patru runde ramase de disputat din actualul sezon, prima clasata este despartita doar de golaveraj de Inter Capu Campului, invingatoare, cu scorul de 4-0, in jocul de pe teren propriu cu Sporting Bunesti. In lupta pentru promovare ramane inscrisa si Progresul Salcea, care a cazut insa pe ultima treapta a podiumului, dupa ce a smuls doar o remiza, scor 1-1, in deplasarea de la Preutesti.

Seria a II-a – rezultatele etapei a 18-a:
Viitorul Veresti – Foresta Rasca 3-0
Somuz Falticeni – Avantul Baia 8-1
Moldova Draguseni – Fulgerul Ciprian Porumbescu 3-2
Somuzul Preutesti – Progresul Salcea 1-1
Inter Capu Campului – Sporting Bunesti 4-0
Recolta Fantanele a stat.

In prima serie, liderul Avantul Volovat este in pierdere de turatie, dupa ce a obtinut doar un rezultat de egalitate, scor 0-0, pe terenul celor de la Progresul Fratautii Vechi, in derbyul etapei a 18-a. De acest rezultat a profitat din plin Bradul Putna, care a castigat, cu scorul de 4-1, jocul diputat acasa in compania gruparii Bucovina Serbauti (foto- meci) si s-a apropiat la doar doua lungimi de prima clasata.

Seria I – rezultatele etapei a 18-a:
Locomotiva Dornesti – Unirea Horodnic 2-2
Victoria Paltinoasa – Bucovina Calafindesti 2-1
Bradul Putna – Bucovina Serbauti 4-1
Progresul Fratautii Vechi – Avantul Volovat 0-0
Avantul Gramesti – Stiinta Mitoc 1-4
Flacara Vicovu de Jos – Viitorul Adancata 3-3

In seria montana, sefia a ramas in posesia gruparii Turbo Forest Poiana Stampei, invingatoare in runda de ieri, scor 3-1, in fata celor de la Bistrita Brosteni. Trena liderului este detinuta de Fc Pojorata, care s-a impus, cu un indentic 3-1, in partida jucata in fieful celor de la Fagga Partestii de Jos.

Seria a III-a – rezultatele etapei a 14-a:
Calimani Saru Dornei – Vanatorul Dorna Candrenilor 2-5
Forestieru Frumosu – Victoria Vatra Moldovitei 0-3
Calimanelul Panaci – Larix Dornisoara 2-0
Turbo Forest Poiana Stampei – Bistrita Brosteni 3-1
Fagga Partestii de Jos – Fc Pojorata 1-3

Foto: Sportul Putnean

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Luptă acerbă în Seria a II-a"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*