Lucefărul- Rapid Suceava 1-1

Rapid Suceava a remizat astazi, scor 1-1, pe terenul formatiei Luceafarul Mihai Eminescu, in epilogul etapei a III-a. Plecati la Bucecea cu ganduri de victorie, “ceferistii” au deschis scorul in minutul 5, prin Alex Branza, care a marcat cu un sut plasat din marginea careului. De partea cealalta, echipa gazda a restabilit egalitatea si scorul final printr-un gol semnat in minutul 37 de Cardas, care inscris din sase metri pe sub goalkeeperul Pascal. In minutul 77 al jocului, tabara botosaneana a contestat anularea unui gol pe motiv de off-side.

Rapid Suceava a inceput meciul de astazi cu urmatorul unsprezece: Pascal – Oniu, Sevaciuc, Fl. Plamada, Pantea – Apetri, Branza, Romaniuc, I. Plamada – Suleru, Negru. Antrenor: Bogdan Tudoreanu.