LPS – weekend in Baia Mare

Vineri incepe la Baia Mare turneul final al juniorilor IV, la handbal masculin. Evenimentul sportiv este organizat de Federatia Romana de Handbal si Handbal Club Minaur Baia Mare, in colaborare cu DSJ Maramures si AJH Maramures. Participa echipele: LPS Piatra Neamţ, Şcoala nr. 7 Timişoara, CSŞ Buziaş, LPS Bistriţa, HC Minaur Baia Mare – grupa I; LPS Vaslui, LPS Suceava, LPS Banatul Timişoara, HC Şcoala 88 “Mihai Viteazul” Bucureşti, Universitatea Transilvania Cluj – a doua grupa.

Programul jocurilor:
Etapa I, 5 iunie 2009:
Sc.Gl.nr.7 Timisoara – HC Minaur Baia Mare ~ ora 08:00
CSS Buzias – LPS Bistrita ~ ora 09:00
LPS Piatra Neamt ~ sta
LPS Suceava – Univ.Transilvania Cluj ~ ora 10:00
LPS Banatul Timisoara – HC Sc.88 M.Viteazul Bucuresti ~ ora 11:00
LPS Vaslui ~ sta

Etapa a II-a, 5 iunie 2009:
LPS Bistrita – LPS Piatra Neamt ~ ora 12:00
Sc.Gl.7 Timisoara – CSS Buzias ~ ora 13:00
HC Minaur Baia Mare ~ sta
Univ.Transilvania Cluj – LPS Banatul Timisoara ~ ora 14:00
LPS Vaslui – LPS Suceava ~ ora 15:00
HC Sc.88 M.Viteazul Bucuresti ~ sta

Etapa a III-a, 5 iunie 2009:
CSS Buzias – LPS Piatra Neamt ~ ora 16:00
LPS Bistrita – HC Minaur Baia Mare ~ ora 17:00
Sc.Gl.7 Timisoara – sta
LPS Banatul Timisoara – LPS Vaslui ~ ora 18:00
HC Sc.88 M.Viteazul Bucuresti – Univ.Transilvania Cluj ~ ora 19:00
LPS Suceava ~ sta

Etapa a IV-a, 6 iunie 2009:
LPS Piatra Neamt – Sc.Gl.7 Timisoara ~ ora 09:00
HC Minaur Baia Mare – CSS Buzias ~ ora 10:00
LPS Bistrita ~ sta
LPS Vaslui – HC Sc.88 M.Viteazul Bucuresti ~ ora 11:00
LPS SuceavaLPS Banatul Timisoara ~ ora 12:00
Univ.Transilvania Cluj ~ sta

Etapa a V-a, 6 iunie 2009:
LPS Bistrita – Sc.Gl.7 Timisoara ~ ora 15:00
HC Minaur Baia Mare – LPS Piatra Neamt ~ ora 16:00
CSS Buzias ~ sta
HC Sc.88 M.Viteazul Bucuresti – LPS Suceava ~ ora 17:00
Univ.Transilvania Cluj – LPS Vaslui ~ ora 18:00
LPS Banatul Timisoara ~ sta

7 iunie 2009:
Ora 08,00 : Loc 5 Grupa I – Loc 5 Grupa II ~ pentru loc 9-10
Ora 09,00 : Loc 1 Grupa I – Loc 2 Grupa II ~ Semifinala 1
Ora 10,00 : Loc 2 Grupa I – Loc 1 Grupa II ~ Semifinala 2
Ora 11,00 : Loc 4 Grupa I – Loc 4 Grupa II ~ pentru loc 7-8
Ora 12,00 : Loc 3 Grupa I – Loc 3 Grupa II ~ pentru loc 5-6
Ora 13,00 : Invinsii din semifinale pentru loc 3-4
Ora 14,00 : Invingatorii din semifinale pentru loc 1-2

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "LPS – weekend in Baia Mare"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*