LPS Suceava și-a desemnat laureații anului 2019

Liceul cu Program Sportiv din Suceava și-a premiat elevii cu cele mai bune performanțe obținute în 2019. Oficiată de către directorul Ioan Radu, în prezența primarului Ion Lungu, festivitatea de premiere de miercuria scos în evidență sportivi de la toate cele șapte secții ale liceului.

Angela Olenici (atletism), Vlăduț Cimbru (fotbal), Claudiu Lăzurcă (handbal), Bogdan Pop (lupte), Maria Verciuc (natație), Robert Tătar (rugby) și Alexandru Rață (volei) sunt pe primul loc în clasamentele anuale realizate pe secții de conducerea Liceului cu Program Sportiv Suceava.

Topul secției de atletism:

1. Angela Olenici

2. Florin Pitic

3. Cătălin Tocilă

4. Mateo Strelciuc

5.  Judit Flaggenbarch

6. Rowan Flaggenbarch

7. Matias Flaggenbarch

8. Alessia Pintrijel

9.  Sofia Lup

10. Emanuel Cozmici și Alexia Miron

Topul secției de fotbal:

1. Vlăduț Cimbru

2. Gabriel Cîrstean

3. Marius Puha

4. Alexandru Savin

5. Dumitru Baicu

6. Eduard Ciobanu

7.  Andrei Popovici

8. Alexandru Nistor

9. Ştefan Petraru și Sebastian Burlacu

10. Vlad Murariu

Topul secției de handbal:

1.  Claudiu Lăzurcă

2.  Antonio Pintilei

3. Vlăduț Lazureac

4.  Ionuț Huțanu

5.  Teofan Hir­ghi­ligiu

6. Lucian Andriescu

7. Fabian Rusu

8. Daniel Guranda

9. Sebastian Corduș

10. Loredana Şandru

Topul secției de lupte:

1. Bogdan Pop

2. Cosmin Mihalache

3.  Ioan Bălan

4.  Teodor Vodă

5.  Nicolae Pantiuc

6. Paul Moroșan

7.  Gabriel Gîză

8.  Adrian Grecu

9. Georgian Straton

10. Ştefan Marcu

Topul secției de natație:

1. Maria Verciuc

2. Oana Sauciuc

3. Maria Moscaliuc

4. Delia Ostafi și Ioana Ursu

5. Paula Boleacu și Călin Moscaliuc

6.  Petriana Popovici și Ingrid Sofronea

7. Alexia Burlacu și Amalia Burlacu

8.  Andrei Andrian și Ioan Socoliuc

9. Ştefan Trocin și Paul Panait

10.  Victor Turluianu și Antonia Nițu

Topul secției de rugby:

1. Robert Tătar

2. Petru Boian

3. Ştefan Ursulescu

4. Tiberiu Solomon

5. Darius Bădăluță

6. Lucian Godroman

7. Marian Lucian Popescu

8. Petru Bălan

9. Adrian Breabăn

10. Petru Homor

Topul secției de volei:

1. Alexandru Rață

2. Tudor Ştreangă

3. Eduard Cazacu

4.  Ştefan Verciuc și Vlad Buhu

5. Marius Bortă

6. Gabriel Albu

7. Răzvan Dănilă

8. Vlad Ştreangă

9. Alexandru Roman și Cosmin Boghean

10. Alexandru Cercelaru și Georgiana Naghi

Am organizat această gală pentru a-i ambiționa pe elevii noștri să ajungă și mai sus în privința performanțelor sportive”, a declarat directorul Liceului cu Program Sportiv din Suceava, profesorul Ioan Radu, care a început festivitatea de premiere prin a-i acorda un trofeu și o diplomă primarului Ion Lungu.

Ne mândrim cu rezultatele voastre. Performanțele sportive ale Liceului cu Program Sportiv se cunosc de la an la an. Mă bucur că am realizat aici o bază sportivă de invidiat”, a adăugat Ion Lungu, arătând că muni­cipalitatea a finanțat în acest an sportul sucevean cu aproape 1 milion de euro.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "LPS Suceava și-a desemnat laureații anului 2019"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*