LPS Suceava, bronz național la rugby în 7

LPS Suceava a incheiat pe locul 3 in Campionatul National de rubgy in sapte pentru echipele de juniori under-19. Formatia pregatita de Dumitru Livadariu a cucerit bronzul national in urma celui de-al saptea si ultimul turneu al sezonului. In intrecerea gazduita de stadionul Metrorex din Bucuresti, echipa suceveana a ocupat locul secund in faza grupelor, dupa 14-5 cu CNAV Arad, 7-10 cu CT “Dinicu Golescu” Campulung Muscel si 28-5 cu FC Arges, iar in meciul de clasament pentru locurile 3-4 a trecut de Politehnica Iasi, cu 26-14.

Îi felicit pe baieti pentru munca depusa si pentru sacrificiile facute pentru aceasta medalie de bronz. Am avut la dispozitie un lot deosebit de jucatori care sper din tot sufletul sa ajunga la marea performanta si sa evolueze în rugbyul mare” a declarat antrenorul Dumitru Livadariu.

Titlul national la rugby in sapte pentru juniori U19 a fost castigat de CSS2 Baia Mare, in vreme ce CT “Dinicu Golescu” Campulung Muscel a ocupat locul 2.