LPS Suceava 24-39 LPS Vaslui

LPS Suceava a debutat cu o infrangere in sezonul 2010-2011 al Campionatului National de Juniori I. Echipa pregatita de Petru Brînduşe a pierdut pe teren propriu in fata formatiei LPS Vaslui cu scorul de 24-39(14-20).

Sucevenii au inceput foarte bine meciul, iar dupa 15 minute conduceau cu scorul de 9-7. In acel moment, antrenorul oaspetilor Sebastian Hagiu a cerut time-out. Vasluienii au revenit in joc si dupa 5 minute scorul era egal, 10-10. Finalul primei reprize le-a apartinut vasluienilor, care au intrat la vestiare cu un avantaj de 6 goluri, scor 14-20. In repriza secunda LPS Vaslui a continuat sa domine jocul si in minutul 55 avea un avantaj de 10 goluri, scor 24-34. In ultimele 5 minute sucevenii nu au mai punctat deloc, in timp ce oaspetii au inscris alte 5 goluri si au stabilit astfel scorul final, 24-39.

In urmatoarea etapa, programata pe 3 octombrie, LPS Suceava va juca in deplasare cu Scoala Nr.3 Adjud.

LPS Suceava: Iulian Marţolea, Bogdan Pădurariu, Ioan Boca – Dan Negruşeri(9 goluri), Cristian Iriciuc(4), Mihai Botuşan(3), Cristian Meliş(3), Ioan Zubaş(2), George Furdui(2), Ştefan Becica(1), Ştefan Cîmpan, Adrian Bolocan, Cezar Lucaci, Alin Pricop.