LPS, punctaj maxim!

LPS Suceava a urcat pe locul secund in clasamentul Campionatului National de Juniori A, dupa ce a bifat ieri cea de-a doua victorie de la startul noului sezon, scor 4-2, in compania celor de la LPS Piatra Neamt, intr-un meci disputat pe terenul “1 Mai” din cartierul Itcani. Golurile echipei antrenate de Ovidiu Murariu au fost marcate de Avasiloaie, din 11 metri, Ignat si Vitel, ultimul reusind o dubla.

Cealalta formatie locala inscrisa in competitie, Sporting Suceava a pierdut la scor de neprezentare, 0-3, pe terenul liderului la zi al seriei, LPS Roman, dupa ce la pauza gazdele aveau un avantaj de un gol.

*se acorda 4 puncte la victorie.

In campionatul destinat Juniorilor B, echipa celor de la LPS Suceava, condusa de pe banca de Ovidiu Caldarus, a castigat duminica, cu scorul de 4-3, in fata celor de la LPS Piatra Neamt. Desi s-a vazut condusa la pauza cu scorul de 2-3, formatia suceveana si-a adjudecat in cele din urma victoria prin golurile marcate de Lutac, Rusu si Cerlinca, ultimul transformand cu succes doua lovituri de pedeapsa.

Grupa de juniori B a celor de la Sporting a pierdut cu scorul de 1-2 pe terenul celor de la LPS Roman, dupa ce formatia antrenata de Ciprian Anton a terminat prima repriza in avantaj, gratie golului semnat de Ioancea.

FC Vaslui – LPS Bacau 2-1
ACS Ceahlaul – LPS Iasi 0-2
LPS Suceava – LPS Piatra Neamt 4-3
LPS Roman – Sporting Suceava 2-1
LPS Botosani – FC Botosani 9-2
CSS Botosani – Noua Generatie Iasi 1-1
Politehnica Iasi – CSS Targu Neamt 0-1

1. FC Vaslui 2 2 0 0 12-3 8p