LIVETEXT|Rapid Suceava – CS Balotesti 1-1

Rapid - Academica Clinceni 2

Liga a II-a programează astăzi, de la ora 11:00, jocurile din cadrul primei etape a play-out-ului. Rămâi pe GazetaSV.ro pentru a afla evoluția scorului la meciul RAPID CFR SUCEAVA – CS Balotesti.

FINAL|RAPID CFR SUCEAVA – CS Balotesti 1-1

Rapid CFR Suceava: Niga – Bălan,Dudea,Velescu,Semeghin(C) – Aeroaiei,Golofca,Plămada,Negru-Tudorache

CS Balotesti:Fulga-Sandu(C),Stelitano,Marciuc,Flămânzeanu,Bâtfoi,Mirescu,Herea,Radu,Gojnea,Antonache

ARBITRI

Arbitru: Ionuţ Valentin Iugulescu (Târgovişte)

A1: Iulian Cătălin Brînză (Botoşani)

A2: Ciprian Iovu( Botoşani)

Ceferistii sunt sustinuti de aproximativ 300 de spectatori si de noua gelerie „numeroara”formata din 10 persoane.

Centralul Iugulescu dă startul primei reprize.

5’⇒ocazie de gol pentru Balotesti,dar Herea nu nimereste cadrul portii

12’⇒goool Suceava.Plămadă pătrunde in careul advers si are șansa să șuteze,dar decide să trimită o pasă către Golofca,iar acesta înscrie cu un șut vole  lângă bara. [1-0]

19’⇒ cei de la Balotești reușesc să trimită mingea in poartă,dar golul este anulat deoarece Niga este faultat.

23’⇒cartonaș galben Dudea.

28’⇒cartonaș galben Flămânzeanu si lovitură liberă pentru Suceava,insa Semeghin nimereste zidul

31’⇒penalty clar neacordat pentru Suceava,dupa ce un jucător de la Balotești atinge mingea cu mâna.

43’⇒Flămânzeanu înscrie cu un șut din cădere după o pasă venită de la Herea. [1-1]

Centralul pune capăt primei reprize,repriză în care formația suceveană a fost dominată.

A inceput repriza secundă.

61’⇒schimbare pentru oaspeți.Ioniță intră in locul lui Radu

60’⇔schimbare Suceava.Dănilă îi ia locul lui Tudorache.

66’⇒ocazie Suceava.Aeroaiei trimie puțin peste poartă.

70⇔schimbare Suceava.Gheorghiciuc ii ia locul lui Plămadă.

73’⇒cartonaș galben Semeghin

75’⇔schimbare oaspeți.Stelitano îi lasă locul lui Păun.

85’⇒schimbare Suceava.Gălan intră în locul lui Dudea.

87’⇒ocazie Balotești.Herea pătrunde în careu,șutează, dar Niga are un reflex uimitor si respinge mingea de sub transversala.

89’⇒schimbare Balotești.Herea îi lasă locul lui Pătrașcu.

90’⇒Golofca îi pasează de pe partea dreaptă lui Negru care șutează,dar Fulga respinge mingea cu un ultim efort