LIVETEXT|Rapid Suceava – Ceahlăul Piatra Neamţ

live rapid ciobanu sorin

Rapid CFR Suceava joaca astazi, de la ora 16:30 , in compania gruparii FC Ceahlăul. Meciul conteaza pentru faza a V-a  din Cupa Romaniei. Ramai pe GazetaSV.ro pentru a urmari evolutia scorului, marcatorii, dar şi  alte informatii din timpul meciului!

Rapid CFR Suceava  – FC Ceahlăul 3-1

Arbitri:   A:  Codrea Cristian (Baia Mare – Maramureş)

A1: Lucaci Cristian Nicolae (Baia Mare – Maramureş)

A2: Despa Radu (Baia Mare – Maramureş)

Stadion: Areni (Suceava – Suceava)

Observatori: Ciubotariu Liviu (Galaţi – Galaţi)

Cioloboc Daniel (Târgu Mureş – Mureş)

Rapid CFR Suceava: Hantascu – Balan, Tautianu, Ciobanu, Semeghin – Jitariuc, Onciu, Sfrijan, Golofca -Sandu, Enciu.

FC Ceahlăul:Barna – Gorea, Calin, Cazan, Masella – Popadiuc, Nedelcu, Tabacariu, Chitosca – Stahie, Stefanescu.

La ora meciului sunt aproximativ 15 grade.

Oaspetii sunt sustinuti de 7 suporteri.

DSC_7377

7’⇒gol Suceava. Jitariuc patrunde in careul nemtenilor si trimite mingea aproape de vinclul lui Barna. [1-0]

26⇒ocazie Suceava. Sandu ajunge intr-o situatie de 1 la 1 cu portarul, incearca sa il dribleze, dar in ultimul moment portarul se intinde si ii fura mingea de la picior.

31’⇒ocazie Ceahlaul. Chitosca trimite pe poarta dintr-o lovitura libera de pe partea dreapta, dar portarul nostru reuseste o parada de exceptie, reusind sa indeparteze pericolul.

41’⇒Balan centreaza, iar Golofca reia cu capul peste poarta.

45’⇒ penalty obtinut de Sandu pentru Suceava. Enciu fata in fata cu portarul. Siii…..ratare colosala pentru Suceava. Trimite peste mult peste poarta.

DSC_7469

SCOR LA PAUZA: 1-0

A inceput repriza secunda.

50’⇒oaspetii vad primul cartonas galben prin Stahie

54’⇒cartonas galben Masella.

59’⇒schimbare Ceahlaul.Pintilie intra in locul lui Gorea.

62’⇒gol Ceahlaul.Chitosca dribleaza defensiva sucevenilor si reuseste sa inscrie. [1-1]

64’⇒ schimbare Ceahlaul.Margina intra in locul lui Popadiuc.

64’⇒schimbare Suceava.Vrabie intra in locul lui GolofGehca.

66’⇒schimbare Sucava.Negru intra in locul lui Sandu.

69’⇒Chitosca patrunde in careul celor de la Suceava,suteaza la coltul scrut,dar Hantascu se opune.

72’⇒ capitanul oaspetilor Cazan, vede cartonas galben,in timp ce Masella primeste al doilea galben ceea ce inseamna ca Ceahlaul va juca cu un om mai putin.

73’⇒antrenorul nemtenilor efectueaza si ultima schimbare.Gheorghiu intra in locul lui Stefanescu.

85’⇒cartonas galben Balan

89’⇒Hantascu respinge mingea de sub transversala dupa o minge venita de pe partea stanga din lovitura libera.

SCOR DUPA 90 DE MINUTE: 1-1

Meciul va mai fi prelungit cu inca 30 de minute.

A inceput prima repriza de prelungiri.

90’⇒Aerioaiei intra in locul lui Tautianu.

95’⇒Onciu ii paseaza lui Enciu,dar acesta trimite mult pe langa poarta din careu.

100’⇒ goool Suceava.Semeghin centreaza de pe partea stanga,iar Enciu reia cu capul. [2-1]

102’⇒ goool Suceava.Negru centreaza de pe partea dreapta,iar Semeghin reia cu capul in plasa lui Barna [3-1]

Final prima repriza de prelungiri: 3-1

A inceput a doua repriza.

115’⇒Enciu trimite peste poarta din careu.

118’⇒Negru trimite pe langa poarta.