LIVE | Rapid – Chindia 3-0

Rapid Suceava intalneste astazi, de la ora 16:00, pe stadionul „Areni”, formatia Chindia Targoviste, intr-un meci din cadrul etapei a 24-a din Liga a II-a. Partida va fi arbitrata de  Dima Iulian (Bucuresti) , secondat la cele doua tuse de Bârleanu Vlad (Bucuresti) si Aruşoaie Ovidiu (Piatra Neamt), iar rezerva lor va fi Cretu Denis Andrei (Botosani). Ramai pe GazetaSV.ro pentru a afla evolutia scorului!

FINAL | Rapid CFR Suceava Chindia Targoviste [3-0]

Rapid CFR Suceava: Zăvoi – Bălan, Fl. Plămadă, Morariu, Semeghin – Doboş, Velescu, Găldean, M. Chiriac – M. Negru, I. Plămadă
Rezerve: Niga – Sava, Homneac, Caragea, Petrescu, Arotăriţei, Vornicu
Antrenor: Bogdan Tudoreanu

Chindia Targoviste: Perianu – C. Dinu, Costache, Ispas, Buşu – I. Şerban, Şeran, Văduva, Dobre – Verdeş, Voduţ
Rezerve: Omuţ – Stelea, Cherchez, Marinaş, Petrea, Avram, Gavrilă
Antrenor: Eusebiu Tudor

1′ > fluier Start meci!

4′ >  Negru recupereaza o minge de la limita liniei de tusa, patrunde in careu si deschide scorul cu un sut la firul ierbii 1-0

9′ >  Chiriac patrunde pe partea stanga a terenului, centreaza pe jos in gura portii si Negru reuseste dubla cu un sut din 5 metri 2-0

26′ > Vodut suteaza din unghi, mingea il depaseste pe Zavoi, iar Semegin respinge de pe linia portii

31′ > Prima schimbare la oaspeti: intra Gavrila si iese Ispas

32′ > Acelasi Vodut profita de o balbaiala a lui Zavoi, suteaza la poarta insa Semegin respinge cu capul

34′ > Perianu scoate o minge de sub transversala

44′ > Zavoi scoate de la vinclu un sut expediat de Verdes din lovitura libera

SCOR PAUZA: 2-0

46′ > fluier A inceput a doua repriza a meciului Rapid Chindia

53′ > Negru reia din 6 metri putin pe langa poarta

55′ >  Negru realiezaza hattrick-ul dupa ce inscrie cu poarta goala din careu, dupa o iesire hazardata a lui Perianu 3-0

61′ > Balan suteaza din 18m, iar mingea este respinsa in fata de catre portar

62′ > Cei de la Chindia efectueaza si a doua schimbare: intra Cherchez si iese Vaduva

65′ > Prima schimbare la Rapid: intra Petrescu si iese Semegin

71′ > Chindia face toate ultima schimbare: intra Petrea si iese Dobre

81′ > I. Plamaga suteaza din unghi, insa portarul oaspetilor respinge mingea

83′ > Rapidul face si ea ultima schimbare: intra Vornicu si iese Chiriac

90′ > fluier Final de meci!

SCOR FINAL: 3-0

Corespondent: Danut Chidovet

Legenda:  – gol marcat   – cartonasul rosu   – penalty ratat  – incidente