LIVETEXT | Cupa României

Fotbalul sucevean ia startul astăzi într-un nou sezon competitional, odată cu meciul, din prima fază a Cupei României, dintre Progresul Frătăuţii Vechi şi Bucovina Rădăuţi. Rămâi pe GazetaSV pentru a afla evolutia scorului şi marcatorii în partida care se va desfăşura, începând cu ora 17:30, pe stadionul Comunal din Frătăuţii Vechi.

Final | Progresul Fratautii Vechi – Bucovina Radauti [1-0]

Arbitru: Baban Vlad (Iaşi), Asistenti: Patrichi Stefan (Iaşi) – Ştefănescu Daniel Ionuţ (Iaşi)

Progresul Fratautii Vechi: Turita – Romas, S.Ilie, Capstramb, A. Romas – E. Romas, Ferariu, Cojocari, Clicinschi – Gaza, Grigoras Rezerve: Becevchi, Plesca, F. Ilie, Miron, Ilas, Cora, Craciun

Bucovina Radauti: Bujdei – Scantei, Hrimiuc, Ilisoi, Alupei – Rusu, Baltei, Zaremba, Pasaila – Stoian, Sabie Rezerve:  Galan, Viu, A. Narcis,

1′ >fluier Start meci!!!!

2′ > Gazdele reusesc sa deschida scorul prin Grigoras 1-0

11′ > Bucovina incarca sa puna presiune pe gazde, insa cele mai mari ocaza le-a avut tot Progresul

30′ >schimbare Prima schimbare a meciuliu Viu intra in locul lui Scantei

33′ >ocazie Hrimiuc reia un sut putin pe langa poarta dintr-o centrare

35′ > Bucovina preia controlul meciului avant foarte multe suturi pe parta

36′ >ocazie Zaremba ii trimite o pasa catre Sabie, iar acesta suteaza putin pe langa poarta

39′ >galben Jucatorul E.Romas este avertizat cu cartonas galben, deoarece a intrat mai violent la un jucator al echipei oastepe

43′ > galben Zaremba este la randul lui si el avertizat cu cartonas galben

SCOR PAUZA: 1-0

50′ >ocazie Oaspeti au prima ocazie din repriza a doua, prin Pasaila care suteaza putin peste poarta

65′ > schimbare Gazdele efectueaza prima schimbare abea in min 65, Cora intrand in locul lui Ferariu

67′ >schimbare Doar dupa doua minute cei de la Progresul fac si a urmatoarea schimbare schimare intra Miron in locul lui Gaza

69′ >ocazie Viu rateaza oportunitatea de a egala, acesta sutand putin peste bara tranversala

72′ >galben Grigoras respinge mingea cu mana, iar arbitru il avertizeaza cu cartonasul galben

73′ >ocazie Bucovineni reusesc sa construiasca o faza, insa mingea ajunge la Zaremba care suteaza pe langa poarta

76′ >galben Bujdei iese din afara careului si atinge mingea cu mana , iar arbitru il avertizeaza cu cartonas galben

78′ >ocazie Zaremba are o ocazie mare de a marca trimitand mingea puternic la coltul lung, insa Turita deviaza in bara.

79′ >ocazie Progresul care o ocazie mare de a majora scorul, insa Cora suteaza putin pe langa poarta

80′ >ocazie Zaremba centreaza in careu, iar Sabie trimite cu capul in bara tranversala

87′ >schimbare Progresul mai efectueaza si ultima schimbare intra Ilie F. in locul lui Ilie S.

90′ >fluier Final de meci!

SCOR FINAL: 1-0

Corespondent: Relu Brăileanu