Liga a III-a, etapa a 19-a

Liga a 3-a programeaza astazi, de la orele 17.00, meciuri etapei a 19-a. Ramai alaturi de GazetaSV.ro pentru a urmari evoluatia scorului in partidele Kosarom Pascani – Sporting Suceava si Bucovina Radauti – Otelul II Galati

LIVE | Kosarom Pascani – Sporting Suceava [41]

Kosarom Pascani: Luca – Olarita, Razlog P, Radu, Calugaru – Chimir, Agrigoroaie, Giurgiuveanu, Rascu – Stiubei, Maftei   Antrenor: Dan Condurache

Sporting Suceava:  Pascal – Kuruc, Ferariu, Longher, Bagu, Apetri, Ivan, Nechitoaia, Prichici, Azaharioaei, Moldovan Rezerve: Abenii, Gheorghiciuc, Lumaicu, Stanescu, Cutas, Antonesi Antrenor: Gurita Mihai

1′ > fluier  Start meci!

20′ > Joc de tatonare, cu cate o ocazie de a inscrie in dreptul fiecarei echipe.

28′ >  Kosarom Pascani deschide scorul prin Rascu 1-0

31′ >  Giurgiuveanu dubleaza avantajul gazdelor 2-0

34′ >  Ferariu transforma un penalty obtinut de Moldovan 2-1

45′ >  Agrigoroaie puncteaza la ultima faza din prima repriza 3-1

Pascani

SCOR LA PAUZA: 3-1

46′ > fluier A inceput repriza secunda

50′ >  Bagu suteaza puternic din interiorul careului, dar sutul este respins de portarul gazdelor.

53′ >  O noua greseala in defensiva Sportingului, de care profita Stiubei 4-1

55′>  Schimbare la Sporting. Stanescu intra in locul lui Ivan.

76′> La Sporting au intrat Gheorghiciuc si Lesanu. Au iesit Apetri si Moldovan

SCOR FINAL: 4-1

LIVE | Bucovina Radauti – Otelul II Galati [1-1]

Bucovina Radauti: Butnariu – Breniuc, Hrimiuc, Ilisoi, Dutica – Pasaila, Tugui, Zaremba, Stoian – Viu, Agbleta Rezerve: Bujdei – Vitu, Sadoveac, Tudose, Apostol, Obreja  Antrenor: Manuel Costache

Otelul II Galati: Vlatie – Marus, Gata, Manea, Ciurea – Adascalitei, Moise, Tudorie, Tudose – Constantinescu, Rusu Rezerve: Vicol – Dajbog, Bobatrau, Cazacu, Enache  Antrenor: Damian Bancila

1′  >fluier Start meci!

5′  > ocazie Gazdele au prima ocazia la poarta prin Pasaila care suteaza putin pe langa poarta

15′ > Bucovina incepe dominarea meciului

20′ > galben Jucatorul Gata primeste primul advertisment sactionat cu cartonas galben

30′ > Zaremba a executat o lovitura de la colt plasand mingea pana la Pasaila care suteaza putin peste poarta

33′ > Agbleta centreaza mingea in careu insa portatul oaspetilor o respinge in corner

39′ >  Agbleta reuseste inscrierea primului gol al meciului printr-o deviere a sutului lui Stoian 1-0

42′ > Zaremba scapa singur cu portarul insa arbitru asistent ridica fanionul semnalizand ofsaid

SCOR PAUZA 1-0

46′ > fluier  A inceput repriza secunda

50′ > galben Viu primeste primul advertisment sanctionat cu cartonas galben, pentru o intrare mai urata la un adversar

55′ > Zaremba centreaza in careul oaspetilor insa fundasul central respinge mingea inafara careului

60′ >  Bucovina face prima schimbare a meciului intra Obreja in locul lui Ilisoi

62′ > Pasaila are inca o ocazie la poarta adversa insa mingea trece putin pe langa poarta

66′ > Bucovina efectueaza si cea de-a doua schimbare intra Sadoveac in locul lui Viu

70′ > Rusu scapa singur cu Butnariu insa acesta este atent si reuseste sa prinda mingea dintre picioare

74′ > Pasaila suteaza putin pe langa poarta

76′ > Bucovina mai face inca o schimbare intra Apostol in locul lui Hrimiuc

83′ > Sadoveac dribleaza doi fundasi adversi si suteaza cu putere putin pe langa poarta

85′ >  Oaspeti reusesc egalarea dintr-o lovitura de la colt 1-1

87′ > Un fundas al oaspetilor a atins mingea cu mana in careu, insa arbitrul nu acorda o lovitura de pedeapsa

89′ >  Portarul gazdelor a fost fautat grav in propriul careu, iar arbitrul a eliminat un jucator al echipei oaspete

SCOR FINAL: 1-1

Legenda:  – gol marcat   – cartonasul rosu   – penalty ratat  – incidente