VIDEO| Bucovina Ciocanesti – Inter Dorohoi: 2-3 d.p.

Inter Dorohoi - Bucovina Ciocanesti

Bucovina Ciocanesti joaca astazi, de la ora 17:30, pe Stadionul Municipal din Vatra Dornei, contra formatiei Inter Dorohoi. Meciul conteaza pentru returul barajului de promovare in Liga a 3-a. In prima mansa, disputata in urma cu o saptamana la Dorohoi, cele doua formatii au incheiat la egalitate, scor 0-0. Ramai pe GazetaSV.ro pentru a urmari evolutia scorului!

Meciul de astazi va fi condus la centru de Andrei Florin din Targu Mures, secondat la cele doua tuse de Ovidiu Arusoaie (Piatra Neamt) si Alexandru Roman (Targu Neamt). Observatori: Traian Marchis (Baia Mare) si Daniel Scanteie (Bacau).

Cele doua echipe intra in teren, in prezenta a peste 1000 de spectatori. Vremea la Vatra Dornei este excelenta pentru fotbal.

min 1: A inceput meciul.

min 6: Agheorghiesei de la Inter Dorohoi trimite cu capul pe langa poarta aparata de Puianu.

min 8: Prima ocazie importanta a meciului apartine gazdelor. Virlan trimite cu capul in bara portii botosanene.

La jumatatea primei reprize jocul este echilibrat,cu o usoara dominare din partea Bucovinei Ciocanesti.

min 40: Jucatorul gazdelor, Balan, rateaza doua ocazii uriase intr-un singur minut.

SCOR LA PAUZA: 0-0

min 46: A inceput repriza a doua.

min 50: Gazdele au doua ocazii importante de a marca, dar tabela ramane neschimbata.

min 55: Lovitura libera de la 22 de metri pentru Bucovina Ciocanesti, Ivan executa in forta, dar Satco respinge in bara din stanga portii.

min 58: Ocazie pentru Inter Dorohoi. Mandache trimite cu capul mingea în bara.

La Vatra Dornei a inceput sa ploua.

Min.70: Meciul a fost intrerupt timp de 3 minute pentru a se trasa liniile careului mare al oaspetilor, care nu mai erau vizibile din cauza ploii.

min 85: Sut puternic al lui Ivan, respinge Satco in corner. La lovitura de colt care a urmat, gazdele marcheaza ,dar arbitrul a fluierat fault in atac.

SCOR FINAL DUPA 90 DE MINUTE: 0-0 | VOR FI PRELUNGIRI!

min 91: A inceput prima repriza de prelungiri.

min 104: Portarul oaspetilor, Satco, respinge o lovitura libera executata de la 20 de metri.

min 106: A inceput a doua repriza de prelungiri.

min 115: Ambele echipe sunt sleite de putere, ne indreptam spre loviturile de la 11 metri.

min 118: Lungu de la Inter Dorohoi vede cartonasul rosu pentru un fault comis in pozitie de ultim aparator.

SCOR FINAL DUPA 120 DE MINUTE: 0-0| PROMOVAREA SE DECIDE LA 11 METRI!