LIVESCORE | Liga a 2-a, prima etapă

afis live liga2 1

Liga a II-a programează astăzi, de la ora 11:00, jocurile primei etape. Rămâi pe GazetaSV.ro pentru a afla evoluția scorului la meciurile ACS Bucovina Pojorata – Gloria Buzău și Dacia Unirea Brăila – Rapid CFR Suceava.

Bucovina Pojorâta – Gloria Buzău 2-2

Bucovina Pojorâta: Puianu – D. Cristescu, Răuţă, Patca, Acostăchioae – Pădurariu (C), Vl. Stănescu, Jarda, Căinari – M. Coman, Buhăceanu
Rezerve: Turiţă – Juncănaru, S. Rus, Colţa, Kuruc, Prundean, Al. Ivan

Gloria Buzău: . Sârbu – Chivu, Ct. Vlaicu, Dăniţă (C), G. Ghiţă, G. Marcu, N. Popescu, Cl. Dumitrescu, Danciu, Pălimaru, Mug. Dedu
Rezerve: C. Andrei – Ghinea, B. Bălan, D. Burlacu, Răduca, Bobe, Al. Marin

ARBITRI:

A: Voicu Emil (Bacău – Bacău)

A1: Fridl George Marian (Comăneşti – Bacău)

A2: Aruşoaie Ovidiu (Piatra Neamţ – Neamţ)

OBSERVATOR:

Obs: Zanfirescu Bogdan (Botoşani – Botoşani)

7’⇒Pojorâta reuşeşte să înscrie, dar golul este anulat pentru o poziţie de offside

10′ ⇒ M. Coman deschide scorul pe contraatac după o pasă primită de la Buhăceanu [1-0]

19’⇒ Pălimaru trimite cu capul in tranversală după o centrare de pe partea dreaptă

26’⇒ G. Marcu  restabileste egalitatea  cu un șut plasat de la 20 metri  la care mingea atinge bara transversala inainte de a intra in poartă [1-1]

30’⇒ Dedu reia cu capul inspre poartă după o centrare de pe partea dreaptă…

35’⇒ Pălimaru trimite in bară din intoarcere la o minge respinsă in fata de portarul Puianu

SCOR LA PAUZĂ:  1-1

11933478_1030958150269875_8132233374709792410_n

A inceput repriza secundă.

49’⇒Buhăceanu șutează cu pământul de la circa 25 metri,dar  portarul Sarbu reține

54’⇒buzoienii iși trec in cont a treia bară prin Pălimaru

66’⇒ buzoienii rămân cu un om mai puțin pe teren după ce Chivu a incasat 2 cartonașe galbene intr-un interval de 10 min.

68’⇒ a doua schimbare la Pojorata. Rus ii ia locul lui Buhaceanu

76’⇒Pălimaru rămâne ratangiul de servici al oaspeților, irosind alte 2 ocazii singur cu portarul

78’⇒Noul intrat Rus, trimite echipa gazdă in avantaj cu o lovitură de cap din 6 metri [2-1]

87’⇔3 schimbări la Braila

Burlacu intră in locul lui Marcu

Balan intră in locul lui Danciu

Marin intră in locul lui Dumitrescu

90’+2⇒Noul intrat Marin a egalat dupa ce a prelungit mingea cu capul la o lovitură liberă

SCOR FINAL: 2-2

Dacia Unirea Brăila – Rapid CFR Suceava 1-0

Dacia Unirea Brăila: Mitrea – Nita,Ivan,Ghiocel,Stănciulescu,Olenic(C) – Necoară,Roșu,Pușcașu,Onofraș,Ioan

Rezerve: Leu,Muscă,Iosofaghe,Moise,Frunză,Istrate,Stangaciu

Rapid CFR Suceava: Hânțăscu – Bălan,Ferariu,Ciobanu,Semeghin (C) – Vrabie,Onciu,Frijan,Jitariuc, Aeroaiei,Enciu

Rezerve: Pascal,Tautianu,Golofca,Sumanariu,Apostol,Sandu,Strugariu

ARBITRI:

A: Ionita Eduard (Constanţa – Constanţa)

A1: Iacob Florin (Constanţa – Constanţa)

A2: Ionus Erchian (Constanţa – Constanţa)

OBSERVATOR:

Obs: Olteanu Ion (Bucureşti – Bucureşti)

La ora meciului sunt aproximativ  34 de grade.

Pe stadionul municipal din Brăila,sunt prezenți undeva la 300 de spectatori.Rapid Suceava va juca in șorturi roșii,respectiv tricouri albe.

Schimbare de ultim moment in echipa gazdă. Muscă intră  in locul lui Paul Ioan.

2’⇒ prima ocazie pentru Rapid  Suceava.Enciu trimite cu capul puțin pe lângă poartă după o centrare venită de pe partea stangă

10’⇒ocazie pentru Brăila.Necoară execută o lovitura liberă de pe partea stangă si Olenic reia cu capul din 6 metri peste poartă

Brăila trece in 2 randuri foarte aproape de deschiderea scorului.

16’⇒Roșu șutează de la marginea careului,însă mingea lovește bara dreaptă a lui Hânțăscu.

20’⇒Onofraș șutează de la 11 metri puțin pe lângă poartă.

31’⇒Onofraș reușește sa aducă echipa gazdă in avantaj [1-0]

44’⇒ Vlad suteaza de la 20 de metri  in bratele lui Mitrea

SCOR LA PAUZĂ: 1-0

La pauză in echipa suceveană au intrat Sandu si Tăuteanu.Au ieșit Aeroaiei si Ferariu.

53’⇒Roșu șutează de la cca. 20 metri. Hânțăscu se intinde si respinge

64’⇒ Necoară trimite puțin pe langă vinclul porții lui Hânțăscu după o lovitură liberă de la 16 metri

65’⇔Schimbare Rapid.Sumanariu intră in locul lui Onciu

68’⇔Schimbare Brăila. Frunză intră in locul lui Pușcasu

81’⇔ 2 schimbări la Brăila

Onofraş este schimbat cu Istrate

P. Ioan este schimbat cu Stângaciu

83’⇒ocazie Rapid Suceava.Jitariuc pătrunde in careu pe flancul drept si șutează in fortă pe langă vinclu

88’⇒ocazie Rapid Suceava.Centrare de pe partea dreaptă trimisă de Bălan,iar Edi Sandu reia din 11 metri din voleu peste poartă

SCOR FINAL: 1-0

La finalul meciului antrenorul Bogdan Tudoreanu a declarat:

Am inceput meciul foarte slab,am primit un gol dupa o fază care nu anunța nimic.Repriza a doua am dominat-o categoric,ne-am creat multe ocazii,dar fotbalul se joacă pe goluri.Rezultatul este mincinos,meritam cel puțin un egal.Sperăm ca meciul viitor sa-l abordăm mai bine si sa obtinem o victorie.”

Meciurile primei etape din Liga a II-a pot fi ascultate la Sport Total FM. Apasa aici!