Livescore | Cupa României

Cupa Romaniei programeaza astazi, de la orele 17.30, meciurile turului 3. Ramai pe GazetaSV.ro pentru a afla primul evolutia scorului la jocurile Fcm Dorohoi – Sporting si Foresta Malini – Ceahlaul II Piatra Neamt.

Final | Fcm Dorohoi – Sporting Suceava [3-1]

Fcm Dorohoi: Rohetki – St. Nicolae, Cososchi, Halip, Maxim – Orasanu, Bordeianu, Vrabie, Sandu – Paval, Porfireanu.

Sporting Suceava: Hantescu – Kuruc, Ferariu, Filip, Pantea – Azaharioaie, Apetri, Cainari, Oniu – Gurita, Buziuc.

’19 ► Ferariu suteaza razant cu transversala portii adverse dintr-o lovitura libera de la 25 de metri.

’30 ► [0-1] Apetri deschide scorul in urma unui penalty acordat dupa un fault comis de Rohetki.

’35 ► Oniu primeste doua cartonase galbene in decurs de sapte minute si este eliminat de pe teren.

’40 ► [1-1] Paval restabileste egalitatea dupa ce reia din fata portii o minge centrata de pe stanga.

’44 ► Cainari are actiune personala, dribleaza patru adversari, dar trage in bara portii adverse.

’55 ► Prima schimbare la Sporting. Bagu intra in locul lui Buziuc.

’65 ► Nou-intratul Bagu inscrie, dar golul este anulat de arbitru pe motiv de offiside.

’68 ► A doua schimbare la Sporting. Paius intra in locul lui Gurita.

’90 ► centralul bacauan Emil Voicu pune punct celor 90 de minute regulamentare. Urmeaza prelungiri.

’94 ► [2-1] Porfireanu trimite gazdele in avantaj dupa ce inscrie pe sub portarul sucevean.

’112 ► [3-1] Bordeianu consfinteste calificarea gazdelor dintr-o lovitura de la 11 metri.

Final | Foresta Malini – Ceahlaul II Piatra Neamt [3-2]

Foresta Malini: Placinta – Constantin, N. Ailenei, Filip, Fortuna – Cristea, Fl. Ailenei, Panzariu, Rata – Prisaca, Aileni.

’23 ► [1-0] Aileni reuseste sa deschida scorul in urma unei lovituri din preajma careului nemtean.

’25 ► [1-1] Pavel restabileste prompt egalitatea cu un sut plasat, dupa o actiune colectiva de atac.

’48 ► [2-1] Aileni isi trece in cont dubla cu un sut lobat.

’51 ► [3-1] Prisaca mareste diferenta cu un sut pe sub portarul advers.

’55 ► [3-2] Bobric readuce echipa nemteana in joc.

’65 ► Prima schimbare la Foresta. Cozma e aruncat in lupta.

’75 ► Tabacariu primeste rosu pentru injurii si Ceahlaul II ramane cu un jucator mai putin pe teren.

Legenda: – gol – cartonas rosu – schimbare – penalty ratat – incidente