LIVESCORE| Cupa Moș Crăciun, ediția a 10-a

cupa-mos-craciun

Cea de-a 10-a ediţie a Cupei „Moș Crăciun” va debuta vineri şi va aduna la Suceava peste 1.000 de copii, cu vârsta cuprinsă între 6 şi 11 ani. Opt cluburi din judeţul Suceava şi alte opt din Republica Moldova şi-au înscris echipe la start.

Cupa “Moş Crăciun” este organizată de clubul ACS Juniorul Suceava, în parteneriat cu Asociaţia Judeţeană de Fotbal Suceava şi Federaţia Română de Fotbal. Întrecerea din acest an se adresează copiilor între 6 şi 11 ani şi va aduna în municipiul Suceava peste 1.000 de participanţi.

Organizată pe şase categorii de vârstă, Cupa “Moş Crăciun” 2016 se va desfășura la balonul de la Universitate, pe terenul sintetic al complexului Zamca şi în sala Liceului cu Program Sportiv.

Întrecerea va aduna un număr total de 74 de echipe, printre care opt cluburi din Republica Moldova. Județul Suceava va fi reprezentat în competiţie tot de opt cluburi. Este vorba despre Juniorul Suceava, Foresta Fălticeni, Junior Câmpulung, CSM Dorna, LPS Suceava, Omnia Suceava, Luceafărul Bucovina şi Cenizia Rădăuţi. Fazele finale vor avea loc duminică după-amiază.

GazetaSV.ro si Asociația Județeană de Fotbal Suceava vă vor ține la curent cu scorurile înregistrate pe parcursul celor trei zile.


 Grupa 2005 – 2006

(teren sintetic USV-balon)

Vineri,16.12.2016

12:40-13:20:  DACIA 1 CHIȘINĂU – AS FORESTA FĂLTICENI GRUPA A 2006  9-0
13:20-14:00:  LPS SUCEAVA – OMNIA SUCEAVA GRUPA C 2005  4-0
14:00-14:40: AS FORESTA FĂLTICENI – LUCEFARUL CLUJ GRUPA A 2006  0-8
14:40-15:20:  AS FORESTA FĂLTICENI – FC PROFY BOTOȘANI GRUP A 2005 0-2
15:20-16:00:  ACS JUNIOR CIMPULUNG – CSM DORNA V. DORNEI GRUPA B 2005 0-1
16:00-16:40: CSS SUCEAVA – LPS IAȘI GRUPA B 2005 2-0
16:40-17:20:  LPS SUCEAVA – LPS VASLUI G GRUPA C 2006 2-2
17:20-18:00:  OMNIA SUCEAVA – ACS JUNIOR BOTOȘANI GRUPA C 2005 0-0
18:00-18:40: DACIA 1 CHIȘINĂU – FC PROFY BOTOSANI GRUPA A 2006 1-0
18:40-19:20: ACS JUNIORUL SUCEAVA – PETROCUB CHIȘINĂU GRUPA A 2005 4-1
19:20-20:00: DACIA 2 CHIȘINĂU – ACS JUNIORUL SUCEAVA GRUPA A 2006 1-3
20:00-20:40: FC IALOVENI – AS PLAY BACĂU GRUPA B 2006 2-1
20:40-21:20: FC BUIUCANI – FC CHIȘINĂU GRUPA C 2006 2-0
21:20-22:00: LPS SUCEAVA – FC ODORHEI GRUPA C 2005 0-2

Sambata,17.12.2016

07:20-08:00:  ACS JUNIORUL SUCEAVA – AS FORESTA FĂLTICENI   GRUPA A 2005 3-0
08:00-08:40: PETROCUB CHIȘINĂU – FC PROFY BOTOȘANI   GRUPA A 2005 0-0
08:40-09:20: ACS JUNIOR CIMPULUNG – CSS SUCEAVA   GRUPA B 2005 2-0
09:20-10:00: CSM DORNA V. DORNEI – LPS IAȘI   GRUPA B 2005 9-0
10:00-10:40: FC ODORHEI – ACS JUNIOR BOTOȘANI  GRUPA C 2005 1-0
10:40-11:20:  PROFY BOTOSANI – LUCEAFARUL CLUJ GRUPA A  2006 1-5
11:20-12:00:  DACIA 2 CHIȘINĂU – FC IALOVENI    GRUPA B  2006 1-0
12:00-12:40:  FC CHIȘINĂU – LPS VASLUI   GRUPA C 2006 0-5
12:40-13:20:  FC BUIUCANI – LPS SUCEAVA  GRUPA C 2006 0-4
13:20-14:00:  ACS JUNIORUL SUCEAVA – AS PLAY BACĂU   GRUPA B 2006 2-0
14:00-14:40: ACS JUNIORUL SUCEAVA – FC PROFY BOTOȘANI   GRUPA A  2005 0-1
14:40-15:20:  PETROCUB CHIȘINĂU – AS FORESTA FĂLTICENI   GRUPA A 2005 0-0
15:20-16:00:  ACS JUNIOR CIMPULUNG – LPS IAȘI   GRUPA B 2005 6-0
16:00-16:40:  CSM DORNA V. DORNEI – CSS SUCEAVA   GRUPA B 2005 3-0
16:40-17:20:   LPS SUCEAVA – ACS JUNIOR BOTOȘANI   GRUPA C 2005 0-0
17:20-18:00:   FC ODORHEI – OMNIA SUCEAVA   GRUPA C 2005 1-0
18:00-18:40:  DACIA 1 CHIȘINĂU – LUCEFARUL CLUJ  GRUPA A 2006 0-0
18:40-19:20:   CELTA BRAȘOV – AS FORESTA FĂLTICENI  GRUPA A  2006 2-0
19:20-20:00:   DACIA 2 CHIȘINĂU – AS PLAY BACĂU  GRUPA B 2006 5-1
20:00-20:40:  ACS JUNIORUL SUCEAVA – FC IALOVENI  GRUPA B 2006 6-0
20:40-21:20:   FC BUIUCANI – LPS VASLUI  GRUPA C 2006 0-2
21:20-22:00:   FC CHIȘINĂU – LPS SUCEAVA  GRUPA C 2006 0-11

Duminica, 18.12.2016

07:20-08:00  SEMI-FINALA 1 ACS JUNIORUL SUCEAVA   LOC II GR  DACIA 1 CHISINAU  2006 1-2
08:00-08:40 SEMI-FINALA 2  LPS SUCEAVA  LOC I GR  LUCEAFARUL CLUJ  2006 2-0
08:40-09:20  SEMI-FINALA 1  FC PROFY BOTOSANI  LOC II GR  CSM VATRA DORNEI.  2005 0-1
09:20-10:00   SEMI-FINALA 2  FC ODORHEI  LOC I GR  ACS CIMPULUNG   2005 0-2
10:00-10:40(locurile 11-12)  LOC IV GR  FORESTA FALTICENI  LOC IV GR  LPS VASLUI 2-0
10:40-11:20(locurile 9-10)   LOC III GR  PETROCUB CHISINAU  LOC IV GR  OMNIA SUCEAVA  2005 0-3
11:20-12:00(locurile 7-8)   LOC III GR  CSS SUCEAVA   LOC III GR  ACS JUNIORUL BOTOSANI  2005 1-1(0-1)
12:00-12:40(locurile 5-6)  LOC II GR ACS JUNIORUL SUCEAVA  LOC II GR  LPS SUCEAVA 2005 0-1
12:40-13:20(locurile 11-12)  LOC II GR PLAY BACAU  LOC IV GR  SPORTUL CHISINAU   2006 0-2
13:20-14:00(locurile 9-10)  LOC III GR  ACS FORESTA FALTICENI   LOC IV GR   CS IALOVENI   2006 1-1(1-0)
14:00-14:40(locurile 7-8) LOC III GR FC BUIUCANI LOC III GR  FC PROFI BOTOSANI  2006 0-0(2-1)
14:40-15:20(locurile 5-6) LOC II GR  DACIA 2 CHISINAU LOC II GR  LPS VASLUI   2006 0-1
15:20-16:00 LOC III-IV (FINALA MICĂ) 2005 FC PROFY BOTOSANI FC ODORHEI 0-2
16:00-16:40 LOC III-IV (FINALA MICĂ) 2006 ACS JUNIORUL SUCEAVA LUCEAFARUL CLUJ 0-0(2-3 d.p)
16:40-17:20 LOC I – II (FINALA MARE) 2005 DORNA VATRA DORNEI ACS CIMPULUNG 2-0
17:20-18:00 LOC I – II (FINALA MARE) 2006 DACIA 1 CHISINAU LPS SUCEAVA 2-0

Clasament(2005)                                                                            Clasament(2006)

1.Dorna Vatra Dornei                                                                                                       1.Dacia 1 Chisinau
2.ACS Cimpulung                                                                                                             2.LPS Suceava
3.FC Odorhei                                                                                                                     3.Luceafarul Cluj
4.FC Profy Botosani                                                                                                        4.ACS Juniorul Suceava
5.LPS Suceava                                                                                                                  5.LPS Vaslui
6.ACS Juniorul Suceava                                                                                                 6.Dacia 2 Chisinau
7.ACS Juniorul Botosani                                                                                                 7.FC Buiucani
8.CSS Suceava                                                                                                                 8.FC Profy Botosani
9.Omnia Suceava                                                                                                            9.ACS Foresta Falticeni
10.Petrocub Chisinau                                                                                                    10.CS Ialoveni
11.Foresta Falticeni                                                                                                        11.Sportul Chisinau
12.LPS Vaslui                                                                                                                  12.Play Bacau

Titluri onorifice

2005

– cel mai bun portar: Handaric Lucian(CSM D.Vatra Dornei)

– golgheter:Bodnar Darius(CSM D. Vatra Dornei)

                     Taran Daniel(CSM D. Vatra Dornei)

cel mai tehnic jucator: Orbam Milam(FC Odorhei)

2006

-golgheter: Bai Mario(LPS Suceava)

-cel mai bun portar: Munteanu Alixiei( Dacia 1 Chisinau)

-cel mai tehnic jucator: Viran Iulian(Dacia 1 Chisinau)

 

 

GRUPA 2007 – 2008

(teren sintetic Zamca)

Vineri,16.12.2016

14:00-14:30:  LUCEAFĂRUL BUC. SV – ARTYS BOTOȘANI GRUPA B 2008  5-0
14:30-15:00:  LPS SUCEAVA – DACIA 2 CHIȘINĂU GRUPA A 2007  12-0
15:00-15:30:  ACS JUNIORUL SV – ACS JUNIOR BT GRUPA A 2008  4-0
15:30-16:00:  JUNIORUL ORANGE – AS VIITORUL BACĂU GRUPA C 2008 3-2
16:00-16:30:  ACS JUNIOR CIMPULUNG – DACIA 1 CHIȘINĂU GRUPA C 2007 0-5
16:30-17:00:   SPORTING BACĂU – CSMS IAȘI GRUPA C 2007 1-3
17:00-17:30:   ACS JUNIORUL SUCEAVA – ACS JUNIOR BOTOȘANI GRUPA B 2007 1-1
17:30-18:00:  SPORTING BACĂU – CSM D. VATRA DORNEI GRUPA A 2008 4-3
18:00-18:30:  CSS STRĂȘENI – CSM POLITEHNICA IAȘI GRUPA A 2007 0-12
18:30-19:00:  AS PLAY BACĂU – LPS VASLUI GRUPA B 2008 0-13
19:00-19:30:  CODRU LOZOVA – CSM. D. V. DORNEI GRUPA B 2007 0-10
19:30-20:00:  FC BUIUCANI – CSM POLITEHNICA IAȘI GRUPA C 2008 1-5
20:00-20:30:  EDU SPORTING IAȘI – AS FORESTA FĂLTICENI GRUPA D 2008 2-3
20:30-21:00:  CSS STRĂȘENI – LPS SUCEAVA GRUPA D 2008 2-6

Sambata,17.12.2016

08:00-08:30:  LPS SUCEAVA – CSS STRĂȘENI GRUPA A 2007 8-1
08:30-09:00:  DACIA 2 CHIȘINĂU – CSM POLITEHNICA IAȘI GRUPA A 2007 0-12
09:00-09:30:  ACS JUNIORUL SUCEAVA – CODRU LOZOVA GRUPA B 2007 9-0
09:30-10:00:  ACS JUNIOR BOTOȘANI – CSM. D. V. DORNEI GRUPA B 2007 2-3
10:00-10:30:  ACS JUNIOR CIMPULUNG – SPORTING BACĂU GRUPA C 2007 0-2
10:30-11:00:   DACIA 1 CHIȘINĂU – CSMS IAȘI GRUPA C 2007 3-4
11:00-11:30:   ACS JUNIORUL SV – SPORTING BACĂU GRUPA A 2008 7-2
11:30-12:00:  ACS JUNIOR BT – CSM D. VATRA DORNEI GRUPA A 2008 3-1
12:00-12:30:  LUCEAFĂRUL BUC. SV – AS PLAY BACĂU GRUPA B 2008 8-0
12:30-13:00:  ARTYS BOTOȘANI – LPS VASLUI GRUPA B 2008 1-4
13:00-13:30:  JUNIORUL ORANGE – FC BUIUCANI GRUPA C 2008 2-1
13:30-14:00:  AS VIITORUL BACĂU – CSM POLITEHNICA IAȘI GRUPA C 2008 0-3
14:00-14:30:  EDU SPORTING IAȘI – CSS STRĂȘENI GRUPA D 2008 2-4
14:30-15:00:  AS FORESTA FĂLTICENI – LPS SUCEAVA GRUPA D 2008 1-6
15:00-15:30:  LPS SUCEAVA – CSM POLITEHNICA IAȘI GRUPA A 2007 4-0
15:30-16:00:  DACIA 2 CHIȘINĂU – CSS STRĂȘENI GRUPA A 2007 4-1
16:00-16:30:  ACS JUNIOR CIMPULUNG – CSMS IAȘI GRUPA C 2007 0-4
16:30-17:00:   ACS JUNIOR BOTOȘANI – CODRU LOZOVA GRUPA B 2007 0-2
17:00-17:30:   ACS JUNIORUL SUCEAVA – CSM. D. V. DORNEI GRUPA B 2007 3-2
17:30-18:00:  DACIA 1 CHIȘINĂU – SPORTING BACĂU GRUPA C 2007 11-1
18:00-18:30:  ACS JUNIORUL SV – CSM D. VATRA DORNEI GRUPA A 2008 1-1
18:30-19:00:  ACS JUNIOR BT – SPORTING BACĂU GRUPA A 2008 1-5
19:00-19:30:  LUCEAFĂRUL BUC. SV – LPS VASLUI GRUPA B 2008 1-1
19:30-20:00:  ARTYS BOTOȘANI – AS PLAY BACĂU GRUPA B 2008 11-0
20:00-20:30: JUNIORUL ORANGE – CSM POLITEHNICA IAȘI GRUPA C 2008 1-5
20:30-21:00:  AS VIITORUL BACĂU – FC BUIUCANI GRUPA C 2008 2-3
21:00-21:30:  EDU SPORTING IAȘI – LPS SUCEAVA GRUPA D 2008 1-6
21:30-22:00:  AS FORESTA FĂLTICENI – CSS STRĂȘENI GRUPA D 2008 2-3

Duminica,18.12.2016

08:00-08:30  SEMI-FINALA 1   JUNIORUL SUCEVA  LOC I GR    LPS VASLUI  2008 2-1
08:30-09:00 SEMI-FINALA 2    CSM POLITEHNICA IASI    LOC I GR    LPS SUCEAVA    2008 9-2
09:00-09:30 SEMI-FINALA 1     JUNIORUL SUCEAVA  LOC I GR  CSMS POLITEHNICA IASI  2007  0-5
09:30-10:00 SEMI-FINALA 2     LPS SUCEAVA  LOC II GR  CSMS IASI  2007  2-0
10:00-10:30(locurile 11-12) LOC IV GR   JUNIORUL CIMPULUNG  LOC IV GR   CSS STRASENI  2007 3-0
10:30-11:00(locurile 9-10) LOC III GR   SPORTING BACAU  LOC IV GR  CODRU LOZOVA  2007  5-0
11:00-11:30(locurile 7-8) LOC III GR    DACIA 2 CHISINAU   LOC III GR  CSM DORNA VATRA DORNEI  2007 1-3
11:30-12:009(locurile 5-6) LOC II GR     JUNIOR BOTOSANI  LOC II GR  DACIA 1 CHISINAU 2007  0-2
12:00-12:30(locurile 15-16)  LOC IV GR   JUNIOR BOTOSANI   LOC IV GR  PLAY BACAU 2008 3-0
12:30-13:00(locurile 13-14) LOC IV GR   VIITORUL BACAU  LOC IV GR  EDU SPORTING IASI 2008 6-4
13:00-13:30(locurile 11-12)  LOC III GR   DORNA VATRA DORNEI  LOC III GR  ARTYS BOTOSANI 2008 4-0
13:30-14:00(locurile 9-10) LOC III GR  FC BUIUCANI  LOC III GR  FORESTA FALTICENI  2008  3-1
14:00-14:30(locurile 7-8) LOC II GR    SPORTING BACAU  LOC II GR JUNIORUL ORANGE SUCEAVA   2008 3-6
14:30-15:00(locurule 5-6) LOC II GR     LUCEAFARUL SUCEAVA  LOC II GR CSS STRASENI 2008 6-0
15:00-15:30 LOC III-IV (FINALA MICĂ) 2007  JUNIORUL SUCEAVA CSMS IASI 3-1
15:30-16:00 LOC III-IV (FINALA MICĂ) 2008 LPS VASLUI LPS SUCEAVA 7-0
16:00-16:30 LOC I – II (FINALA MARE) 2007  CSM POLI IASI LPS SUCEAVA 3-3(3-4 d.p)
16:30-17:00 LOC I – II (FINALA MARE) 2008   JUNIORUL SUCEAVA CSM POLI IASI 1-4

Clasament(2007)                                                                   Clasament(2008)

1.LPS Suceava                                                                                                       1.CSM Politehnica Iasi
2.CSM Politehnica Iasi                                                                                       2.Juniorul Suceava
3.Juniorul Suceava                                                                                             3.LPS Vaslui
4. CSMS Iasi                                                                                                         4.LPS Suceava
5.Dacia 1 Chisinau                                                                                               5. Luceafarul Suceava
6.Junior Botosani                                                                                                6.CSS Straseni
7.CSM Vatra Dornei                                                                                            7. Juniorul Orange Suceava
8.Dacia 2 Chisinau                                                                                             8.Sporting Bacau
9.Sporting Bacau                                                                                              9.FC Buiucani
10.Codru Lozova                                                                                               10.Foresta Falticeni
11.Juniorul Cimpulung                                                                                     11.Dorna Vatra Dornei
12.CSS Straseni                                                                                               12.Artys Botosani
                                                                                                                             13.Viitorul Bacau
                                                                                                                             14.Edu Sporting Iasi
                                                                                                                             15.Junior Botosani
                                                                                                                             16.Play Bacau

 

Titluri onorifice

2008

-cel mai bun portar: Grigoras Iustin

-golgheter: Sacara Marcos(LPS Vaslui)

-cel mai tehnic jucator: Burlacu Sebastian

2007

-cel mai bun portar: Isac David

-golgheter: Urbanovici Ianis(CSM Politehnica Iasi)

-cel mai tehnic jucator: Manolache Matei

 

 

GRUPA 2009 – 2010

(teren sala LPS)

Vineri,16.12.2016

13:00-13:30 FC BUIUCANI – LUCEAFĂRUL SUCEAVA GRUPA A 2010  4-4
13:30-14:00  FC BUIUCANI- ACS JUNIOR BOTOȘANI GRUPA B 2009  3-1
14:00-14:30  SPORTUL CHIȘINĂU – FC PROFY BOTOȘANI GRUPA B 2010 0-3
14:30-15:00  AS FAVKIDS BACĂU – AS JUNIOR BOTOȘANI GRUPA B 2010 0-3
15:00-15:30  ACS JUNIORUL SUCEAVA – ACS JUNIOR CIMPULUNG GRUPA C 2009 7-0
15:30-16:00  AS FORESTA FĂLTICENI – ACS ARTYS BOTOȘANI GRUPA C 2009 1-0
16:00-16:30  LPS SUCEAVA-LUCEAFĂRUL BUC. SUCEAVA GRUPA A 2009 3-0
16:30-17:00  AS VIITORUL BACĂU – FC PROFY BOTOȘANI GRUPA A 2009 0-1
17:00-17:30  AS PLAY BACĂU – ACS ARTYS BOTOȘANI GRUPA A 2010 1-0
17:30-18:00  LPS VASLUI- CENIZIA RĂDĂUȚI GRUPA B 2009 1-1
20:30-21:00  FC PROFY BOTOȘANI – AS FAVKIDS BACĂU GRUPA B 2010 2-0
21:00-21:30 ACS JUNIORUL SUCEAVA – SPORTUL CHIȘINĂU GRUPA B 2010 5-0
21:30-22:00  LUCEAFĂRUL SUCEAVA – AS PLAY BACĂU GRUPA A 2010 4-0
22:00-22:30  FC BUIUCANI – LPS SUCEAVA GRUPA A 2010 3-0

Sambata,17.12.2016

08:00-08:30  LPS SUCEAVA- AS VIITORUL BACĂU GRUPA A 2009 4-1
08:30-09:00  LUCEAFĂRUL BUC. SUCEAVA-FC PROFY BOTOȘANI GRUPA A 2009 1-2
09:00-09:30  FC BUIUCANI – LPS VASLUI GRUPA B 2009 1-1
09:30-10:00  ACS JUNIOR BOTOȘANI – CENIZIA RĂDĂUȚI GRUPA B 2009 0-1
10:00-10:30  ACS JUNIORUL SUCEAVA – AS FORESTA FĂLTICENI GRUPA C 2009 5-0
10:30-11:00  ACS JUNIOR CIMPULUNG – ACS ARTYS BOTOȘANI GRUPA C 2009 8-0
11:00-11:30 AS PLAY BACĂU – FC BUIUCANI GRUPA A 2010 0-8
11:30-12:00  ACS ARTYS BOTOȘANI – LUCEAFĂRUL SUCEAVA GRUPA A 2010 0-9
12:00-12:30 AS FAVKIDS BACĂU – ACS JUNIORUL SUCEAVA GRUPA B 2010 0-4
12:30-13:00  AS JUNIOR BOTOȘANI – FC PROFY BOTOȘANI GRUPA B 2010 4-2
13:00-13:30  LPS SUCEAVA – FC PROFY BOTOȘANI GRUPA A 2009 1-2
13:30-14:00  LUCEAFĂRUL BUC. SUCEAVA- AS VIITORUL BACĂU GRUPA A 2009 0-1
14:00-14:30 FC BUIUCANI – CENIZIA RĂDĂUȚI GRUPA B 2009 2-2
14:30-15:00 ACS JUNIOR BOTOȘANI – LPS VASLUI GRUPA B 2009 1-0
15:00-15:30  FC BUIUCANI – ACS ARTYS BOTOȘANI GRUPA A 2010 9-0
15:30-16:00 LPS SUCEAVA – AS PLAY BACĂU GRUPA A 2010 6-0
16:00-16:30  ACS JUNIORUL SUCEAVA – AS JUNIOR BOTOȘANI GRUPA B 2010 2-0
16:30-17:00  SPORTUL CHIȘINĂU – AS FAVKIDS BACĂU GRUPA B 2010 1-3
21:30-22:00 ACS JUNIORUL SUCEAVA – ACS ARTYS BOTOȘANI GRUPA C 2009 4-0
22:00-22:30 ACS ARTYS BOTOȘANI – LPS SUCEAVA GRUPA A 2010 0-2

Duminica,18.12.2016

08:00-08:30 ACS JUNIOR CIMPULUNG – AS FORESTA FĂLTICENI GRUPA C 2009  0-5
08:30-09:00  LUCEAFĂRUL SUCEAVA – LPS SUCEAVA GRUPA A 2010 3-1
09:00-09:30  AS JUNIOR BOTOȘANI – SPORTUL CHIȘINĂU GRUPA B 2010 2-0
09:30-10:00  FC PROFY BOTOȘANI – ACS JUNIORUL SUCEAVA GRUPA B 2010 3-4
10:00-10:30 SEMI-FINALA 1  FC BUIUCANI –  FC PROFY BOTOSANI  2009 4-1
10:30-11:00  SEMI-FINALA 2  LPS SUCEAVA  –  JUNIORUL SUCEAVA 2009 2-1
11:00-11:30  (locurile 11-12)    LUCEAFARUL SUCEAVA –  JUNIORUL CLUJ  2009 7-1
11:30-12:00  (locurile 9-10)     VIITORUL BUCURESTI –  LPS VASLUI  2009 0-4
12:00-12:30  (locurile 7-8)        JUNIOR BOTOSANI  –  ARTYS BOTOSANI   2009 0-1
12:30-13:00  (locurile 5-6)        CENIZIA RADAUTI  –  FORESTA FALTICENI  2009 1-2
13:00-13:30  (locuile 9-10)       ARTYS BOTOSANI  – SPORTUL CHISINAU  2010 2-0
13:30-14:00  (locurile 7-8)        PLAY BACAU   – AS FAVKIDS BOTOSANI  2010 0-3
14:00-14:30  (locurile 5-6)       LPS SUCEAVA  – FC PROFY BOTOSANI 2010 2-0
14:30-15:00  (locurile 3-4)       FINALA MICA  LUCEAFARUL SUCEAVA ACS JUNIOR BOTOSANI 2010 0-0 (4-5 d.p)
15:00-15:30  (locurile 3-4)       FINALA MICA   FC PROFY BOTOSANI ACS JUNIORUL SUCEAVA  2009 1-2
15:30-16:00  (locurile 1-2)        FINALA MARE  ACS JUNIORUL SUCEAVA FC BUIUCANI 2010 4-4(6.5 d.p)
16:00-16:30  (locurile 1-2)        FINALA MARE  FC BUIUCANI LPS SUCEAVA 2009 3-1
Clasament(2009)                                                                                      Clasament(2010)
 1.FC Buiucani                                                                                           1.ACS Juniorul Suceava
2.LPS Suceava                                                                                          2.FC Buiucani
3.ACS Juniorul Suceava                                                                         3.ACS Juniorul Botosani
4.Luceafarul Suceava                                                                            4.Luceafarul Suceava
5. Foresta Falticeni                                                                                 5.LPS Suceava
6.Cenizia Radauti                                                                                   6.FC Profy Botosani
7.Artys Botosani                                                                                      7.AS Favkids Botosani
8.Junior Botosani                                                                                   8.Play Bacau
9.LPS Vaslui                                                                                            9.Artys Botosani
10.Viitorul Bucuresti                                                                            10.Sportul Chisinau
11.Luceafarul Suceava
12.Juniorul Cuj

 

Titluri onorifice

2009

-cel mai bun portar: Grosu Gheorghe Buiucan

-cel mai tehnic jucator: Anton Yanis(LPS Suceava)

-golgheter: Darman Alex(ACS Juniorul Suceava)

2010

-cel mai bun portar: Micliuc Iustinian(Luceafarul Bucovina SV)

-cel mai tehnic jucator: Neamtu Alex(ACS Juniorul SV)

-golgheter: Lungu Fabian(FC Buiucani)

 

 

Despre autor

Alex Macoveiciuc
Membru GazetaSV.ro

COMENTARII:

2 Comentarii la "LIVESCORE| Cupa Moș Crăciun, ediția a 10-a"

  1. Domnul meu! rectifica la 2009 pe locul 4 e FC PROFY Botosani , nu Luceafarul Sv! Fc Profy a jucat finala mica la 2009! Fii corect

  2. 15:00-15:30 (locurile 3-4) FINALA MICA FC PROFY BOTOSANI – ACS JUNIORUL SUCEAVA 2009 1-2

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*