LIVE|Rapid CFR – Ceahlăul, Pojorâta – Rapid București

live liga2 rapid pojorata

Liga a II-a programează astăzi, de la ora 11:00, jocurile din cadrul etapei a 9-a. Rămâi pe GazetaSV.ro pentru a afla evoluția scorului la meciurile ACS Rapid CFR Suceava – FC Ceahlăul Piatra Neamț și ACS Bucovina Pojorata  – FC Rapid București.

FINAL|ACS Rapid CFR Suceava – FC Ceahlăul Piatra Neamț 3-0

Rapid CFR Suceava: Niga – Balan, Ciobanu, Sava, Semeghin – Vrabie, Aeroaiei, Sumanariu, Golofca – Negru, Enciu. Rezerve: Pascal, Ferariu, Apostol, Danila, Velescu, Sandu, Ghiorghiciuc.

FC Ceahlăul Piatra Neamț: Barna – Cazan, Ichim, Popadiuc, Caruta, Matees, Tabacariu, Chitosca, Gheorghiu, Stefanescu, Margina. Rezerve: Chelaru, Calin, Iovu, Stahie, Lupei.

ARBITRI

A: Coza Ionuţ (Cernica – Ilfov)

A1: Pucheanu Florin (Ulmi – Dâmbovita

A2: Cătană Gabriel Ion (Târgovişte – Dâmbovita)

OBSERVATORI

Obs: Szekely Zoltan (Baia Mare – Maramureş)

Obs: Cosoreanu Dumitru (Galaţi – Galaţi)

A inceput meciul.

DSC_9333

3’⇒ gooooool Suceava.Enciu impine mingea in poarta dupa o centrare venita de la Semeghin din corner. [1-0]

9’⇒ Enciu trece pe langa dubla dupa ce a nimerit transversala.

18’⇒ lovitura libera periculoasa,de la marginea careului,pentru Suceava .Semeghin suteaza spre poarta, dar Negru deviaza mingea putin pe langa poarta.

25’⇒goooool Suceava.Cătălin Golofca suteaza la coltul scurt,dupa o pasa venita de la Negru, si reuseste sa inscrie. [2-0]

28’⇒goooool Suceava. Daniel Bălan inscrie dupa o pasa venita de la Vrabie. [3-0]

33’⇒ schimbare Suceava. Sava iese accidentat, iar Velescu ii ia locul.

34’⇒cartonas galben SuceavaSumanariu vede cartonasul, dupa o lovitura cu cotul.

41’⇒ ieșire gresită a goalkeeper-ului „sucevean” TomaPopadiuc saltă mingea peste el, dar din fericire nimerește bara.

SCOR LA PAUZA: 3-0

73’⇒ Enciu trece pe langa dublă.

84’⇒ Popadiuc nu reuseste sa reducă din diferentă din 6 metri, dupa o pasa venita de la Chitoșcă

SCOR FINAL: 3-0

FINAL|ACS Bucovina Pojorata  – FC Rapid București 2-1

ACS Bucovina Pojorata:

Pop – Cristescu, Răuță, Jarda, Duțică – Ivan, Cainari, Rus, Juncănaru – Buhăcianu, Coman.

FC Rapid București:

Manea –  Robuste, Josl, Popa, Vasile, Jeslínek, Moke, Grassi, Cioabla, Monzo, Martin.

ARBITRI

A: Mladinovici Horia Gabriel (Bucureşti – Bucureşti)

A1: Midvichi Alexandru (Bucureşti – Bucureşti)

A2: Vatamanu Cosmin (Bucureşti – Bucureşti)

OBSERVATORI

Obs: Boca Sorin (Iaşi – Iaşi)

Obs: Toma Ivan (Bistriţa – Bistriţa Năsăud)

La meci sunt prezenti aproximativ 500 de suporti,dintre care 100 de „bucureșteni.

11’⇒ ocazie pentru Rapid.Robuste suteaza din voleu si portarul respinge din plonjon.

36’⇒Grassi centreaza putin pe langa pe poarta dupa o lovitura libera de la 25 de metri.

SCOR LA PAUZA: 0-0

A inceput repriza secundă.

56⇒gooool Pojorâta dupa un sut de la 22 metri din partea lui Cristescu [1-0]

63’⇒ gooool Pojorâta.Coman cu un sut din mijlocul careului. [2-0]

64’⇒cartonas galben Pojorâta.

64’⇒cartonas galben Rapid București.

72’⇒gol Pojorâta anulat pe motiv de offside.

78⇒goool Rapid București. Iulian Popa reduce din diferenta dintr-un penalty [2-1]

79’⇒cartonas galben Pojorâta.

80’⇒cartonas galben Rapid București.

89’⇒cartonas galben Rapid București.

SCOR FINAL: 2-1

Pojorata reuseste prima victorie in fata celor de la Rapid Bucuresti,dupa un meci in care nu am fost considerati favoriti.