LIVE|Bucovina Pojorâta-Rapid Suceava 1-1

Liga a II-a programează astăzi, de la ora 11:00, jocurile din cadrul etapei a 15-a. Rămâi pe GazetaSV.ro pentru a afla evoluția scorului la derby-ul Sucevean dintre Bucovina Pojorâta-Rapid Suceava .

FINAL|Bucovina Pojorâta-Rapid Suceava  1-1

Bucovina Pojorâta:Pop – Cristescu,Prundean,Pască,Kuruc – Rus,Stănescu,Juncănaru.Căinari(cpt.)-Buhăceanu,Coman

Rapid Suceava: Niga – Bălan,Sava,Velescu,Semeghin(cpt.) – Golofca,Sumanariu,Sfrijan,Vrabie,Șvichi – Negru

ARBITRI

A:Marian Barbu (Făgăraș – Brașov)

A1:Bogdan Ioan Dragoș (Făgăraș – Brașov)

A2:Constantin Mihai Cantemir (Făgăraș – Brașov)

OBSERVATORI

Obs: Toma Costin Ioan (Piatra Neamţ – Neamţ)

Obs: Anton Ciprian (Suceava – Suceava)

A inceput meciul.

12208586_1168062803221012_7713587251537462475_n

2’⇒Buhăceanu șutează de la 16 metri,Niga scoate de sub tranversală in corner.

10’⇒Buhăceanu mai are o ocazie,după ce șutează din interiorul careului,dar Niga respinge mingea in lateral.

17’⇒Căinari execută puțin peste poartă dintr-o lovitură liberă de la 25 metri.

20’⇒Golofca șutează in plasa laterală după o pasă de culoar venită de la Șvichi.

22’⇒Buhăceanu trimite cu capul in bară după un corner de pe partea dreaptă.

35’⇒Șvichi șutează cu pământul de la 22 metri,dar reține portarul Pop.

36’⇒Cristescu execută o lovitură liberă de la 25 metri ,Niga respinge cu dificultate in afara portii

41’⇒corner de pe partea stângă.Mingea este recentrată,iar Rus impinge mingea in poarta din 2 metri. [1-0]

Pauză pe stadionul comunal din Pojorâta 1-0

12246732_869539506447975_5275417763124371974_n

A inceput repriza secunda.

54’⇒Prundean trimite in bara tranversală dupa un corner de pe partea stângă

55’⇒prima schimbare la Rapid.Enciu ii ia locul lui Vrabie

59’⇒a doua schimbare la Rapid.Apostol intra in locul lui Sfrijan

63’⇒Buhaceanu suteaza din coltul careului,dar Niga respinge in corner

73’⇒Enciu scapa pe partea dreapta,suteaza in diagonala dar mingea se duce pe langa bara

79’⇒prima schimbare la  gazde.Ivan intra in locul lui Rus

80’⇒Golofca restabileteste egalitate cu un sut de 15 metri [1-1]

83’⇒ultima schimare la  Rapid.Sandu ii ia locul lui Negru

86’⇒sut-centrare a lui Semeghin,dar Pop respinge de sub tranversala

87’⇒schimbare PojorataColta intra in locul lui Cainari

90’⇒schimbare Pojorata.Padurariu ii ia locul lui Buhaceanu

SCOR FINAL: 1-1